Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jechałem objazdem Mikulowa, przez Brzeclaw. Nie polecam powyżej 3.5 t, ponieważ jest sporo ograniczeń. Do tego nie ma gdzie kupic winietki. 

Jesli kogoś interesuje diesel przy autostradzie 1,4e obok 0.98e.

Teraz Zell am See... :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 21:42, borek6 napisał:

Ja jestem obecnie ma Straśko. Bardzo fajny kemping, nie obłożony w 100%. Przyjechaliśmy w ciemno, mamy parcele w pierwszej lini od morza. Dzisiaj od rana padało, po południu słońce i tak ma już być cały czas. Na wjeździe do Słowenii z tunelu Karawankentunnel chcieli zobaczyć paszport wiec chwilowe oczekiwanie, podobnie na wjeździe do CRO z Rupa tez paszporty podróżujących. I tyle. W sklepach wymagana maseczka, na kempingu wszyscy zapomnieli o koronie emoji6.png
a6ca9afe829d06e845e0aa6c0b269214.jpg
4b66a4dc812deb239775d4ec770f6651.jpg
67716e5102bc087f1bda21d366b9021b.jpg
bc1e6cb51fb248816f6bac251097e233.jpg
2afc83ee89e6355dc03317d7d0e79ec5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak obecnie wygląda obłożenie na Strasko w części nieparcelowanej? Musieliśmy zweryfikować plany wyjazdu do Grecji i padło na Pag:) Wyjeżdżamy za tydzień, info z kempingu mamy takie, że wszystkie parcele zajęte, ale radzą przyjechać i spróbować szczęścia na części bez parceli. Gdyby się nie udało, to jest jeszcze kemping Simuni...nigdy nie byliśmy na Pagu, więc w zasadzie nam obojętne, ale na Strasko chyba lepsza infrastruktura pod względem nastolatków (boiska sportowe, rowery, itp.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Co do Pinety w Fazanie to sanitariaty szału nie ma, to raczej kontenery. Kemping jest pół na pół jeśli chodzi o cień i patelnie. Dużo miejsca bez parceli i one są najlepsze. Plaża z kamykami, raczej mniejszymi niż większymi, bardzo długa, bez tłoku. Wzdłuż całej długości, około 15 - 20 metrów od niej są miejsca nieparcelowane. Do skrzynek z prądem w części nieparcelowanej może  być daleko, ja musiałem użyć jakieś 70 m kabla. Dla mnie ogólna ocena dobra, choćby ze względu na to, że miejsce zawsze się znajdzie.
Witam

Korekta, Pineta w Fazanie jest teraz cała ogrodzona z licznymi bramkami i bramami wjazdowymi. Kontenery łazienkowe zostały zastąpione nowym budynkiem z nowymi łazienkami z zamkami na opaski, które otrzymujemy przy wjeździe.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie znaleźc bankomaty i rozgryźć system by wypłaty kun z bankomatu odbywały się na "ludzkich" zasadach, więc w tym zakresie odwołuje swoja poprzednią wypowiedź
Co roku ten sam problem



] wyszło dziś ok 59 zł/100kun.


Zawsze bierzesz kurs bez gwarancji i zawsze jest lepiej. Płacąc kartą też zawsze wybierasz lokalną walutę i też jest po ludzku
mirmar, pekao doliczy ci 17 zł prowizji. Jeszcze dwa lata temu można było pobrać bez prowizji z Zagebačkabanka.
Lepiej raz pobrać na poranny kruh i wszędzie płacić kartą...
Nie dolicza nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie wygląda obłożenie na Strasko w części nieparcelowanej? Musieliśmy zweryfikować plany wyjazdu do Grecji i padło na Pag:) Wyjeżdżamy za tydzień, info z kempingu mamy takie, że wszystkie parcele zajęte, ale radzą przyjechać i spróbować szczęścia na części bez parceli. Gdyby się nie udało, to jest jeszcze kemping Simuni...nigdy nie byliśmy na Pagu, więc w zasadzie nam obojętne, ale na Strasko chyba lepsza infrastruktura pod względem nastolatków (boiska sportowe, rowery, itp.)?

Obecnie ma części nieparcelowanej sporo miejsca, nawet bardzo sporo. My tez przyjechaliśmy w ciemno i mamy miejsce w pierwszej prawie przy samym morzu wiec tez się da. Parcela nr 158. I kilka podobnych mieliśmy zaznaczonych do wyboru po przyjeździe poprzez recepcjonistkę. Co do Simuni, tez na niego patrzyliśmy ale jednak wygrały baseny i morze zarazem, jesteśmy z 4-latkiem. Ale przejeżdżaliśmy obok i muszę powiedzieć że też bardzo fajnie położony. Sama wyspa nie bez powodu nazywana księżycowa, roślinność jest tylko przy zamieszkałych terenach, reszta to same skały. W miejscowości Pag polecam restauracje -Konoba Bodulo - mega rarytasy owoców morza w normalnych cenach, przepyszne !!! Sam układ kempingu, parceli, łazienek (mega mega czysto !) generalnie bardzo na plus.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, smutny napisał:

Nie żebym narzekał ale woda zimna tego roku? ja pierdziu? 

faktycznie temperatura Adriatyku nie rozpieszcza, bardziej na wygląda na początek czerwca. To pewnie efekt silnego wiatru i opadów z kilku ostatnich dni

https://meteo.hr/podaci_e.php?section=podaci_vrijeme&param=more_e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, smutny napisał:

Nie żebym narzekał ale woda zimna tego roku? ja pierdziu? 

 

12 minut temu, maarec napisał:

faktycznie temperatura Adriatyku nie rozpieszcza, bardziej na wygląda na początek czerwca. To pewnie efekt silnego wiatru i opadów z kilku ostatnich dni

https://meteo.hr/podaci_e.php?section=podaci_vrijeme&param=more_e

 

my na przełomie czerwca i lipca przez 12 dni 50% też mieliśmy bardzo orzeźwiającą kąpiel :)

Niestety temperatura w basenach na Straśko ściśle była powiązana z tą w morzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zulos napisał:

No my jednego dnia mieliśmy temp. wody aż 21 stopni, czym Adriatyk wyrównał rekord Bałtyku ?

 

11 godzin temu, filipert napisał:

 

my na przełomie czerwca i lipca przez 12 dni 50% też mieliśmy bardzo orzeźwiającą kąpiel :)

Niestety temperatura w basenach na Straśko ściśle była powiązana z tą w morzu.

Wodę taniej pompować niż filtrować a tym bardziej grzać. U mnie w basenie dziś 26.8C, niestety znowu idzie ochłodzenie do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy tez  spotykam się tutaj z inwazja komarów. Nigdy tego gówna tu nie spotkałem w takiej ilości. W ciągu dnia luz ale teraz wieczorem tną jak diabli ? Warto coś zabrać ( mugga) jak ktoś się wybiera . Na ironię w styczniu byliśmy w Kenii i przed wylotem bardzo straszono nas komarami - nie spotkaliśmy tam ani jednego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy tez  spotykam się tutaj z inwazja komarów. Nigdy tego gówna tu nie spotkałem w takiej ilości. W ciągu dnia luz ale teraz wieczorem tną jak diabli Warto coś zabrać ( mugga) jak ktoś się wybiera . Na ironię w styczniu byliśmy w Kenii i przed wylotem bardzo straszono nas komarami - nie spotkaliśmy tam ani jednego
A gdzie ta zimna woda i komary ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.