Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tomekk napisał:

Witam

Pytanie - jak ma się przejazd na odcinku starej jedynki (budowa A1) od Rzgowa do wjazdu na A1 na Gorzyczki w Częstochowie ?

Pozdrawiam

dramatycznie. NIe chodzi mi o stanie w korku ale o stan nawierzchni i niektóre zwężenia poprowadzone w okolicach budowanych wiaduktów, rond, nasypów. Czasami nie da się tam zmieścić  z budką w liniach i jak będzie osobówka obok może być zonk. Ostatnio było też kilka wypadków i droga zamknięta w obu kierunkach na 4-6-8godzin - i stoisz bo nie wycofasz.

Jechałem ostatnio 4 razy z ogonem i raz solo zdecydowałem przetestować - nawet nocą nie pchałbym się z budką, ale oczywiście ludzie inni jeżdżą.

Aby jechać komfortowo trzeba dołożyć prawie 60km i jechać na Łask, Złoczew, Wieluń, Kłobuck i wypadasz na węźle A1 nie wjeżdżając do Częstochowy. Na całej tej trasie dobra nawierzchnia, nie ma miejsc gdzie będzie problem z budką.  Można też dołożyć ok 35km i jechać za google maps przez Łask i dalej na Szczerców / Działoszyn / Pajęczno - ale to droga gdzie jest trochę dziur i na początku kilka wąskich miejsc, nie mniej jednak ja zestawem dałem radę bez problemu za dnia.

Objazd przez Piotrków, Kamieńsk, Radomsko bardzo zapchany i jedzie się dłużej niż w korku na budowie A1.

No nic - byle do końca roku, kiedy to obiecali oddać po 2 pasy nowej betonki w każdą stronę - mamy jechać płynnie po 01.01.2021 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, filipert napisał:

 

@Zulos rano machałem Ci z Selce

No i oczywiście Ci odmachowywałem:D Nawet jestem pewny, że widziałem Cię gdzieś pomiędzy Sveti Juraj i Senj:D

My niestety już w chałupie - musieliśmy ruszyć wcześniej, bo dostaliśmy info, że rodzinka znad morza do nas jedzie w odwiedziny:D

Ale jechało się świetnie - wyjechaliśmy o 10.30, o 14 mijaliśmy Zagreb o 18 Dupadeszt i o 00.30 meldunek w domu...?

Jak by nie liczyć w te czy we wte 14 godzin jak w pysk szczelił.

Co pozytywne w tej podróży to tanie paliwo - nawet na Chorwacji. Poza tym dwa razy - raz na Chorwacji i raz na Węgrzech, przegapiłem stację i wyszło mi to na dobre, bo nawigacja zaprowadziła mnie na pompy spoza autostrady, a to wiadomo, że przynosi wymierne oszczędności.

Ponieważ nie jechałem jak zwykle w weekend tylko w obie strony w środku tygodnia, po drodze miałem trochę TIRów i zaskoczyła mnie (mierzyłem dość dokładnie) różnica w spalaniu przy tej samej prędkości przy podpięciu się za TIRa - min. 2 litry, do nawet 3 w zależności od konfiguracji drogi. Bawiłem się więc w gonienie TIRów i pasożytowanie ile się dało. Oczywiście łajzy jak tylko się do jakiegoś dorwałem, prawie zawsze akurat wtedy zjeżdżali na pompę bądź spanie, ale i tak przynajmniej 1/3 trasy zrobiłem na ogonie, co przełożyło się - przy na prawdę sporo tańszym paliwie - na całkiem ekonomiczny wypad.

No i jeszcze jedna niespodzianka - most na Krk za free!!:D

Jeśli chodzi o koronę, to miła pani z recepcji powiedziała, że obecnie na moim kempingu było 500-600 osób, a rok temu o tej samej porze było o 200 więcej. Widać więc, że tu korona wyczyściła 1/3 ludzi.

Z praktycznych informacji to cena za zestaw 2+2 wyniosła mnie 46 EUR. Ale okolica bardzo widokowa, szlaki na piesze wycieczki w góry, kilka zatoczek z cichymi plażami i jak wyjęta z innej rzeczywistości psychodeliczna miejscówka rodem jak z jakiejś komuny hippisowskiej, gdzie odbywają się imprezy techno i podobne. Nazywa się "Kutak za mutak" - sprawdźcie facebooka i zobaczcie zdjęcia. Drugiego takiego miejsca na Chorwacji na pewno nie ma. Mi nie udało się na żadną imprezę trafić, ale w to miejsce jak w mało które wrócę na pewno i może się załapię. Choć jeśli strona jest aktualna, to trafić na imprezę będzie ciężko, bo średnio ogłaszają chyba 1 imprezę w roku. Ale tam raczej Privat Party urządzają...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby wjechać do Chorwacji trzeba mieć zarezerwowaną parcele, albo mieć jakiś dowód gdzie się jedzie ?
Czy można jak do tej pory bez rezerwacji tylko na bieżąco wybieram kempingi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Koczaj napisał:

Czy żeby wjechać do Chorwacji trzeba mieć zarezerwowaną parcele, albo mieć jakiś dowód gdzie się jedzie ?
Czy można jak do tej pory bez rezerwacji tylko na bieżąco wybieram kempingi ? 

Nie nie trzeba mnie o nic nie pytali 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Koczaj napisał:

Czy żeby wjechać do Chorwacji trzeba mieć zarezerwowaną parcele, albo mieć jakiś dowód gdzie się jedzie ?
Czy można jak do tej pory bez rezerwacji tylko na bieżąco wybieram kempingi ? 

Ruszaj w ciemno i bez obaw. 

Pozdrawiam z CRO.

.

Gusiu, wiedziałem ze wiesz :) 

Mam jeszcze taki pomysł, by wynająć autko i objechać wyspę, wczoraj poznałem ludzi którzy mówili że szkoda dnia bo w innej części wyspy nic ciekawego nie ma, nawet Vela Luka nie oferuje wrażeń i teraz zgłupłem...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. 
W tamtym roku pojechałem do Vela Luka. Na początku plan był taki, żeby pojechać tam zestawem, ale ostatecznie odpuściłem. Pojechaliśmy soli i tak naprawdę Vela Luka nie jest warta aby dymać tam przez całą wyspę. oczywiście IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Socale napisał:

Mam jeszcze taki pomysł, by wynająć autko i objechać wyspę, wczoraj poznałem ludzi którzy mówili że szkoda dnia bo w innej części wyspy nic ciekawego nie ma, nawet Vela Luka nie oferuje wrażeń i teraz zgłupłem...

 

6 godzin temu, Koczaj napisał:

tak naprawdę Vela Luka nie jest warta aby dymać tam przez całą wyspę. oczywiście IMO

Vela Luka to był dla nas głównie punkt startowy na wysepkę Proizd ? słynącą z niesamowitych lazurów. Odwiedziliśmy tam 4 plaże :)

IMG_20190717_121838.thumb.jpg.d8e6d22d64955f6b48fef062184898d1.jpg

IMG_20190717_144208.thumb.jpg.35f23fe54e2474d4165adf2b864c7f18.jpg

IMG_20200710_212709.thumb.jpg.4141141c07a4b004eab15a35ac659ac8.jpg

IMG_20200710_212737.thumb.jpg.8c59acc1c318ba68d24071f54c65da55.jpg

IMG_20190717_153906.thumb.jpg.4f13744530d8979c3beee58027b18309.jpg

Po powrocie do Vela Luki wdrapaliśmy się na wzgórze, gdzie znajduje się fajna jaskinia, pod samo wejście da się podjechać autem ale dróżka wąska, kręta nieco stroma, za to widokowa.

IMG_20190726_160118.thumb.jpg.868d0116e491622f7e37d1387c19ba98.jpg

IMG_20190718_001156.thumb.jpg.a3ffeeefbeb0554514b68b196adc679b.jpg

received_351170192449216.thumb.jpg.7aee263034a2125330f07ddf4af18566.jpg

Samo miasteczko faktycznie niczego nie urywa.

@Socale my trochę pojeździliśmy po południowej stronie ale głównie z uwagi na zatoczki, które Wy możecie zrobić pontonem.

Žitna, Pupnatska Luca, Bačva Beach, Bratnia Luca Beach, Orlanduša, Pavja Luca jest ich tam do cho...y  ;)

A z północnej też fajne są Vaja i Samograd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zulos napisał:

Nawet jestem pewny, że widziałem Cię gdzieś pomiędzy Sveti Juraj i Senj:D

Środa przed 22:00?

16 godzin temu, Zulos napisał:

Ale jechało się świetnie - wyjechaliśmy o 10.30, o 14 mijaliśmy Zagreb o 18 Dupadeszt i o 00.30 meldunek w domu...

My wyjechaliśmy z Cieplic o 11.00 i utknęliśmy na pół godziny na granicy ale potem mimo dużego ruchu też jechało się wyśmienicie i co najbardziej nas zaskoczyło to Wiedeń między 16:00 a 17:00 przejechaliśmy bez zatrzymywania :)

Zrobiło się tak optymistycznie, że zaczął kiełkować plan aby dojechać aż do domu około 2:00 w nocy ale żona dostała alert, że burzę i spore wiatry w Polsce będą. Za Olomouc widzieliśmy już to co wieszczyły mapy pogodowe

IMG_20200710_195110.thumb.jpg.c823a87d5da470474da704a39333d6f7.jpg

Około 20.00 w Zabreh wcisnęliśmy się na pobocze między TIRy i w ostatniej chwili ewakuacja do przyczepy przed nawałnicą. 

Teraz wyspany, kawa i w drogę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

Środa przed 22:00?

O to, to, to... Tylko u mnie na wyspie była inna strefa czasowa:D

Takie niespieszne powroty są fajne, ale tym razem trzeba było niestety gnać na złamanie karku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info dostałem z Valamaru - w sumie nic nowego:

As of 1 July, the EU has opened its borders. All guests from the EU and EEA are free to enter the Republic of Croatia and return to their home countries without undergoing self-isolation or being tested for COVID-19.

Travelling to Croatia via Austria and Slovenia is unobstructed. Visitors arriving from or passing through the aforementioned countries are free to visit their holiday destinations, since they will not be obliged to abide by the preventive safety measures upon return.

BORDER CROSSING

In order to facilitate and expedite border crossing, we recommend that you upload all your information in advance on the entercroatia.mup.hr. This will allow you to cross the border more quickly, since the border patrol will already have all the information available in their system. The Bregana, Macelj, Rupa, and Plovanija border crossings provide special lanes for visitors who completed and uploaded the Enter Croatia form prior to arrival.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mirmar napisał:

Czy macie jakies informacje, że jakieś kempingi nie sa w ogóle otwarte z powodu korony? Interesuje mnie rejon od Szybeniku na południe.

Pozamykane są niektóre małe, prywatne kempingi a to z powodów nie spełniania warunków narzuconych odgórnie w przeciwdziałaniu rozpusty Covid19

Gusiu dziękuję, skonsultuję z Ewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 09:22, maarec napisał:

dramatycznie. NIe chodzi mi o stanie w korku ale o stan nawierzchni i niektóre zwężenia poprowadzone w okolicach budowanych wiaduktów, rond, nasypów. Czasami nie da się tam zmieścić  z budką w liniach i jak będzie osobówka obok może być zonk. Ostatnio było też kilka wypadków i droga zamknięta w obu kierunkach na 4-6-8godzin - i stoisz bo nie wycofasz.

Jechałem ostatnio 4 razy z ogonem i raz solo zdecydowałem przetestować - nawet nocą nie pchałbym się z budką, ale oczywiście ludzie inni jeżdżą.

Aby jechać komfortowo trzeba dołożyć prawie 60km i jechać na Łask, Złoczew, Wieluń, Kłobuck i wypadasz na węźle A1 nie wjeżdżając do Częstochowy. Na całej tej trasie dobra nawierzchnia, nie ma miejsc gdzie będzie problem z budką.  Można też dołożyć ok 35km i jechać za google maps przez Łask i dalej na Szczerców / Działoszyn / Pajęczno - ale to droga gdzie jest trochę dziur i na początku kilka wąskich miejsc, nie mniej jednak ja zestawem dałem radę bez problemu za dnia.

Objazd przez Piotrków, Kamieńsk, Radomsko bardzo zapchany i jedzie się dłużej niż w korku na budowie A1.

No nic - byle do końca roku, kiedy to obiecali oddać po 2 pasy nowej betonki w każdą stronę - mamy jechać płynnie po 01.01.2021 :)

Witam

Jadąc bez przyczepy na Bratysławę przez Czadca lepiej/szybciej będzie przez Cieszyn czy Żywiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacww napisał:

Witam

Jadąc bez przyczepy na Bratysławę przez Czadca lepiej/szybciej będzie przez Cieszyn czy Żywiec?

Solo chyba przez Bielsko-Biała i na Zwardoń. Zależy gdzie tam teraz roboty drogowe, dawno tam nie jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.