Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Suzu4x4 napisał:

No ale w skałe tego nie wkręcisz, nie wbijesz. Cena za te wkręto-śledzie też zacna. Tu by się przydała wiertarka udarowa i dobre kołki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, filipert napisał:

wkręt  6 ??

obawiam się że przy mocniejszym podmuchu wyjdzie z podłoża :rolleyes:

za mała średnica gwintu

zdało to egzamin podczas jakiejś burzy czy wichury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie na Chorwację. Tylko takie duże do skręcania więźby dachowej. Jak będę w domu to zmierzę. Nie przeżyłem jeszcze dużej wichury, tylkk mocne wiatry. Wkręty spisały się idealnie. Super się wbija w kamieniste podłoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

wkręt  6 ??

obawiam się że przy mocniejszym podmuchu wyjdzie z podłoża :rolleyes:

za mała średnica gwintu

zdało to egzamin podczas jakiejś burzy czy wichury ?

Wiało 60km/h i wszystkim mocno targało ale żaden nie puścił. Nawet jak są już luźne to nie wyrwiesz, trzeba wykręcać. Oczywiście używam ich do namiotu zamiennie z gwoździami też chyba 300mm a Odrębną sprawą jest pas sztormowy

IMG_20200707_134135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne - lepsze i pewniejsze patenty - tzn. elementy środowiska i infrastruktury (o ile są w zasięgu), tudzież własny holownik:D. Ja ostatnio zakotwiczyłem jeden naciąg za felgę (drugi do drzewa), przy braku pasów sztormowych. Przedsionek szarpał cepką jak Reksio szynką, ale dało radę, choć porywy miały być między 78 (ventusky), a 97 (windy) km/h. Prędzej rozdarłoby materiał. Zresztą tą samą ekstremalną noc przeżył też @filipert.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirmar napisał:

Ale ja tu widzę zwykły, stalowy pręt zbrojeniowy, fi 12 zapewne. Jakoś go naostrzyłeś na końcu?

Bez ostrzenia ale pewnie na przyszłość to zrobię. Mam też za długie bo 60cm i bałem się bić cały bo kto by to później wyrwał. 

 

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

wkręt  6 ??

Mój błąd jednak. Poszedłem zmierzyć i 6mm ma pręt a gwint już 8mm i długość inna... Tak to jest jak się człowiekowi coś wydaje. Rozmiar to 8x220

15950910303956374728803267868768.jpg

1 godzinę temu, Zulos napisał:

Są jeszcze inne - lepsze i pewniejsze patenty - tzn. elementy środowiska i infrastruktury (o ile są w zasięgu), tudzież własny holownik:D. Ja ostatnio zakotwiczyłem jeden naciąg za felgę (drugi do drzewa), przy braku pasów sztormowych. Przedsionek szarpał cepką jak Reksio szynką, ale dało radę, choć porywy miały być między 78 (ventusky), a 97 (windy) km/h. Prędzej rozdarłoby materiał. Zresztą tą samą ekstremalną noc przeżył też @filipert.

 

Dokładnie. Ja powiązałem się do drzew a dodatkowo w namiocie stawiam wózek elektryczny żony który waży 100kg i do niego wiążę przy dużej niepogodzie szczytowe łączenie rurek namiotu. 

Oczywiście wszystkie wiązania są elastyczne. Sztormówka ma sprężynę a pozostałe naciągi wiążę przez gumy samochodowe x2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Prusiak napisał:

mirmar, pekao doliczy ci 17 zł prowizji. Jeszcze dwa lata temu można było pobrać bez prowizji z Zagebačkabanka.

Lepiej raz pobrać na poranny kruh i wszędzie płacić kartą...

Absolutnie nie. Od zawsze wypłacam w bankomatach Zagrebacka i żadnych prowizji nie dolicza, ani w zeszłym roku ani w tym ani w latach poprzednich. Kuna obecnie 0,5937-0,5949 w zależności od dnia. Kurs taki sam w bankomacie i przy płatnością kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Prusiak napisał:

Mam eurokonto net i nigdy nie pobierał prowizji. W tym roku i bodajże w zeszłym mi pobrali.

 

A dowiadywałeś się jakie masz obecnie warunki przy wypłatach zagranicą? Widocznie coś się zmieniło w Twoim banku. Ja zadzwoniłem do swojego banku jak bankomat chciał mi przeliczyć po słabym kursie i kobieta na infolinii potwierdziła, że PekaO nadal nic nie pobiera oraz nakierowała mnie jak można wypłacić z bankomatu bez dodatkowych prowizji, i teraz wszytko gra" oprócz pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Prusiak napisał:

Mam eurokonto net i nigdy nie pobierał prowizji. W tym roku i bodajże w zeszłym mi pobrali.

 

Ja mam eurokonto 24 standard jako podstawowe a do niego przypisane eurokonto net tylko do przelewów. Gotówkę wypłacam z tego pierwszego.

Może wybrałeś jakąś opcję przeliczenia w złotówkach albo co ? tam na końcu pyta czy liczyć w HRK czy PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.