Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, peja76 said:

Dużo ludzi pisało że po Norwegi jest problem jazdy z przyczepą

W Norwegii to może być i problem z dużym kamperem jak się nie rozezna, którymi drogami jechać. Widzieliśmy różne sytuacje. Dotyczyły zarówno kamperów jak i przyczep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

A co z drogami, na których jest zakaz wjazdu z przyczepami? A co z drogami tak wąskimi i krętymi, że nie przejedziesz. nie dojedziesz z przyczepą. To nie są bariery w głowie, tylko fizyczne na drodze.

Zobacz gdzie, czym, jakimi drogami i w jakim składzie pojechal KIKIŚWIAT. Tamten to się nie przejmuje... najwyżej "będzie fajnie " ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prusiak napisał:

Zobacz gdzie, czym, jakimi drogami i w jakim składzie pojechal KIKIŚWIAT. Tamten to się nie przejmuje... najwyżej "będzie fajnie " ...

Zgadza się. Zawsze można zawrócić.

W tym roku nawigacja mnie poprowadziła taką oto drogą. Wątpie aby kamperem dało tam radę przejechać ;) 

 

IMG_20200611_142102.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:

Zgadza się. Zawsze można zawrócić.

W tym roku nawigacja mnie poprowadziła taką oto drogą. Wątpie aby kamperem dało tam radę przejechać ;) 

 

IMG_20200611_142102.jpg

Wydaje mi się że szybciej zawróci się  zestawem , oczywiście odczepiając przyczepę i mając movera, a kamperem takim 7m może być ciężko. przyczepa mająca mover praktycznie w miejscu zawraca.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peja76 napisał:

Wydaje mi się że szybciej zawróci się  zestawem , oczywiście odczepiając przyczepę i mając movera, a kamperem takim 7m może być ciężko. przyczepa mająca mover praktycznie w miejscu zawraca.

W zasadzie tak, zawracałem na moverze - ale aż tak łatwo nie było bo jednak było wąską i przyczepa się w poprzek nie mieściła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Ja na kempingu spędzam maks 4-7 dni, raczej 4 - bardzo rzadko zdarza mi się być na kempingu 7 dni. Najczęściej przez miesiąc wakacji jestem na 10 kempingach, i to z przyczepą. Przyczepa nie jest żadnym problemem w mobilności, to raczej w naszych głowach są ograniczenia. Oczywiście w pewnych aspektach kamper jest lepszy, ale tak samo i przyczepa ma pewne zalety, których nie daje kamper. 

Ja bym bardziej powiedział że nie kto ile czasu gdzie spędza tylko jak często wyjeżdża. Kupowanie kampera na 2 miesiące wakacji mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Wątpie aby kamperem dało tam radę przejechać

campervanem by się jeszcze przejechało na centymetry, o ile kierowca byłby dobry. Ale półintegrą/alkową już raczej nie. ;) 

Co do zawracania, no to camperkiem można nawet kilkaset metrów cofnąć do dogodnego miejsca bez większej utraty czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Zgadza się. Zawsze można zawrócić.

W tym roku nawigacja mnie poprowadziła taką oto drogą. Wątpie aby kamperem dało tam radę przejechać ;) 

 

IMG_20200611_142102.jpg

No problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peja76 napisał:

Wydaje mi się że szybciej zawróci się  zestawem , oczywiście odczepiając przyczepę i mając movera, a kamperem takim 7m może być ciężko. przyczepa mająca mover praktycznie w miejscu zawraca.

To tylko tak Ci się wydaje...

Jeździłem z małą przyczepą, z dużą, teraz 7m kamperem...na pewno szybciej zawroce,  za min by się odpięło kamperem zawrocę, lub wyjade na wstecznym...

Ale kamper służy do ciut innej turystyki...A przyczepa do innej...

A co do pytania ankietowego

1. Co wybralbys za 25-30 tys zl?

Myśmy z bólem serca sprzedali przyczepę 535 z 1997 zrobioną mocno pod nas...A wybraliśmy alkowę z 1992...kamper mocno drożej wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał:

Zgadza się. Zawsze można zawrócić.

W tym roku nawigacja mnie poprowadziła taką oto drogą. Wątpie aby kamperem dało tam radę przejechać ;) 

 

IMG_20200611_142102.jpg

Ach ta nawigacja... mnie poprowadziła tu: https://tiny.pl/7p4sl :bevil:  dojechałem do kempingu z dupy strony :mlot:

Przygoda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

O, a jeszcze w temacie mobilności: dochodzi prędkość przelotowa. Z przyczepką nie teleportujesz się na weekend przez pół Europy, a campervanem jak najbardziej, bez problemu śmigają z maksymalną dozwoloną prędkością na nieniemieckich autostradach a i na niemieckich cośtam pocisną ;)

Tylko po co cisnąć na maxa i to jeszcze z rodziną? 

Mi ostatnia średnia prędkość z wyjazdu bez przyczepy i autostradami nie wyszła jakoś mega a jechałem cały czas z max.  prędkością według znaków.

2020 solo Polska - Węgry - Chorwacja i tak samo powrót. 3300km i 76km/h

W 2018 z przyczepą Polska - Węgry - Bośnia - Chorwacja i tak samo powrót 3500km i 58km/h

W tym roku najdłużej stałem na granicy może 5 minut a w 2018 to średnio 30-40 na każdej. 

Czy te różnice są aż tak znaczące? 

O ile by się zmniejszyła różnica gdyby minąć Bośnię i lecieć autostradą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio napisał:

To tylko tak Ci się wydaje...

Jeździłem z małą przyczepą, z dużą, teraz 7m kamperem...na pewno szybciej zawroce,  za min by się odpięło kamperem zawrocę, lub wyjade na wstecznym...

Ale kamper służy do ciut innej turystyki...A przyczepa do innej...

A co do pytania ankietowego

1. Co wybralbys za 25-30 tys zl?

Myśmy z bólem serca sprzedali przyczepę 535 z 1997 zrobioną mocno pod nas...A wybraliśmy alkowę z 1992...kamper mocno drożej wychodzi...

Widzisz dobrze że się wypowiadasz, zawsze coś do przodu, a co do tego że kamper służy do innej turystki to się z tobą zgadzam, chodz nie mamy i nie mieliśmy kampera, ale może w przyszłym roku kupimy i zobaczymy.

A CO DO PYTANIA CO BYŚMY WYBRALI

Mogę powiedzieć tak, mieliśmy przeznaczone na kampera tyle co by kupił nową przyczepę, ale w naszej ocenie za te pieniądze oglądane przez nas kampery były to śmieci, porównując je do naszej poprzedniej przyczepy z 2015r, dlatego jednak zostajemy na razie przy przyczepie, bo ciężko jest nam się cofnąć w czasie:D, jak nazbieramy na takiego co nam się podoba to wtedy kupimy.

Żeby nikt nie poczuł się urażony tym co napisałem (śmieci) ale przesiadka z nowej przyczepy do 12-15l letniego kampera jest ciężka, może jak byśmy mieli przyczepę z lat 2000 to by nie było tego problemu, o utrzymaniu kamperów w czystości itp, co oglądaliśmy nawet nie będę wspominał ?

Jak mamy wydać te same pieniądze i wybierać miedzy starym kamperem a nowszą przyczepą to wolimy nowszą przyczepę:palacz:. Nie ważne jest czy masz 30k czy 100k problem jest ten sam, co wybrać. Może jak byśmy mieli 300k to nie było by tego problemu po prostu byśmy kupili kampera :D

 

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.