Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

 

chris_66 przeczytałem Twój post i niebardzo rozumiem o co Ci chodzi.Piszesz,że masz budę ale znudziło Ci się ja ciągać bo wolisz lecieć samolotem do Hiszpanii a jak chcesz poczuć klimat to jednak z przyczepą

 

 

właśnie o to - bo mniej więcej dyskusja toczy się wokół tego co jest lepsze bez wniknięcia w zastosowanie ww sprzętów - przyczepa na pobyt 2-3 tygodnie dzień jazdy od domu (no , może półtora), kamper na objazdówkę (tu znaczenie ma czas jakim dysponujemy, odległość trochę mniej) i samolot z wypożyczalnią gdzieś daleko i w miarę krótko. wszystko jest dla ludzi, kwestia do czego potrzebują sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mam treme,bo ani ze mnie caravaningowiec,ani camperowiec,moze troche marzyciel.Ale swoje zdanie mam i chcialbym je przedstawic.Przyczepa-dlatego,ze to marzenie na dzis.Tansza w zakupie i utrzymaniu,a potrzebuje dwa samochody do pracy dla mnie i zony,wiec trzeci to juz bylby luksus.Kamper,jesli kiedykolwiek bedzie mnie stac,to w przyszlosci.Nie przepadamy z zona przemieszczac sie codziennie na urlopie,w ciagu dwoch tygodni gora trzy miejsca,wiec przyczepa bylaby ok.Jedynie sama podroz,chyba duzo wolniejsza z przyczepa?Choc przegladajac dozwolone predkosci w Europie,duzej roznicy miedzy kamperem nie ma.Tak wiec czekam i marze tez o tym,ze moja zona spojrzy przychylniejszym okiem na To moje dziwactwo i wtedy nawet Brexit nie powstrzyma mnie przed kupnem.A swoja droga ma ktos jakis sposob na zone o nieprzychylnym stosunku do carawaningu?A moze jest taki watek?Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jedziesz do wypożyczalni po najlepszy prawie nowy sprzęt i jedziecie na bdb camping. Z czystymi łazienkami, drogi aby nie było młodych w namiotach no i oczywiście rezerwujesz pogodę.

 

Jak to nie wypali to nic nie poradzisz.

 

Odnośnie prędkości, ja uśredniajac z przyczepą staram się trzymać ok 100kmh. Camper pojedzie do 130kmh co przeważnie da taki wynik spalania, że następny odcinek pojedzie już podobnie. Oczywiście są wyjątki. Lecz nawet nowy spakowany camper musi swoje spalić.

 

Wygoda jazdy z dziećmi bez porównania na plus w camperze, dla dorosłych już bym się nie palił. Za 10 czy 15 lat, bez dzieci niezależny camper będzie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jedziesz do wypożyczalni po najlepszy prawie nowy sprzęt i jedziecie na bdb camping. Z czystymi łazienkami, drogi aby nie było młodych w namiotach no i oczywiście rezerwujesz pogodę.

 

Jak to nie wypali to nic nie poradzisz.

 

Odnośnie prędkości, ja uśredniajac z przyczepą staram się trzymać ok 100kmh. Camper pojedzie do 130kmh co przeważnie da taki wynik spalania, że następny odcinek pojedzie już podobnie. Oczywiście są wyjątki. Lecz nawet nowy spakowany camper musi swoje spalić.

 

 

Poza tym to nie o prędkość w tym wszystkim chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to nie o prędkość w tym wszystkim chodzi

Prędkość jest taka sama, 90 - 100km da się jechać bez względu na sprzęt, może kastenvagenem da się zrobić lepiej. Sam jeździłem po 150 /h, ale nie płaciłem za paliwo B). Chodzi o inne szczegóły i sposób podróży

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper, cepka, kastenvagen, kwatera, domek, hotel, namiot, tylna kanapa auta. Co je łączy???

Wszystko jest dobre dla swojego odbiorcy.

Kochani nikt nikogo nie przekona bo każdy ma swoją rację a każda z tych racji jest jak najbardziej poprawna.

Rizumiem że to dyskusja "akademicka" ale czasami staramy się uleczyć innych na swoją stronę gdy te strony są jak najbardziej poprawne i nie ma co uleczać bo to bezzsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź poniekąd daje ankieta. Statystycznie ona wyłania zwycięzcę, lecz z pewnością nie wszystkich to przekona :niewiem:

 

I dobrze :ok: Żeby życie miało smaczek... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź poniekąd daje ankieta. Statystycznie ona wyłania zwycięzcę, lecz z pewnością nie wszystkich to przekona :niewiem:

 

I dobrze :ok: Żeby życie miało smaczek... ;)

Ankieta nie daje żadnego wyboru :o

 

A statystyka mówi że razem z żoną masz jedno jajko, pól parówki i jednego fajnego cycka :P

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta jest idiotyczna. Do wyboru jest albo parchowy stary kamper albo jakąś stara przyczepa. A gdzie inne opcje? Albo chociażby opcja żadne z powyższych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.