Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Kajman - chyba nie jeździłeś z małymi dziećmi.

Pamiętam, wyjeżdżając (wtedy z trójką - jedno półroczne) miałem w Zafirze zapakowany bagażnik po sam dach (założyłem pierwszy raz tę siatkę odgradzającą bagaż od siedzeń). Dzieci pod nogami miały tobołki. Wyjazd na dwa tygodnie. Wtedy bez przyczepy (jeszcze nie miałem).

 

Przypomnę, że jeżeli chcesz odpocząć od częstego prania, to w przypadku małych dzieci musisz zabrać duuuuużoooo ubrań. Znaczenie więcej niż osoba dorosła (nie ważne w jakim wieku). Fakt, że ubrania dzieci zajmują mniej miejsca - nie ma tu znaczenia. I tak jest tego sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajman - chyba nie jeździłeś z małymi dziećmi.

Pamiętam, wyjeżdżając (wtedy z trójką - jedno półroczne) miałem w Zafirze zapakowany bagażnik po sam dach (założyłem pierwszy raz tę siatkę odgradzającą bagaż od siedzeń). Dzieci pod nogami miały tobołki. Wyjazd na dwa tygodnie. Wtedy bez przyczepy (jeszcze nie miałem).

 

Przypomnę, że jeżeli chcesz odpocząć od częstego prania, to w przypadku małych dzieci musisz zabrać duuuuużoooo ubrań. Znaczenie więcej niż osoba dorosła (nie ważne w jakim wieku). Fakt, że ubrania dzieci zajmują mniej miejsca - nie ma tu znaczenia. I tak jest tego sporo więcej.

 

Dzieci jeździły z nami od momentu gdy zaczęły chodzić. Teraz są dorosłe, ale zamiłowanie do zwiedzania i podróży zostały im skutecznie zaszczepione. Córka jest stewardesą a syn w zeszłym roku pojechał rowerem do Santiago de Compostela, to prawie 4 tys km w trzy tygodnie. Coś na ten temat wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kajman - chyba nie jeździłeś z małymi dziećmi.

Pamiętam, wyjeżdżając (wtedy z trójką - jedno półroczne) miałem w Zafirze zapakowany bagażnik po sam dach (założyłem pierwszy raz tę siatkę odgradzającą bagaż od siedzeń). Dzieci pod nogami miały tobołki. Wyjazd na dwa tygodnie. Wtedy bez przyczepy (jeszcze nie miałem).

 

Przypomnę, że jeżeli chcesz odpocząć od częstego prania, to w przypadku małych dzieci musisz zabrać duuuuużoooo ubrań. Znaczenie więcej niż osoba dorosła (nie ważne w jakim wieku). Fakt, że ubrania dzieci zajmują mniej miejsca - nie ma tu znaczenia. I tak jest tego sporo więcej.

 

Wierz mi Grzesiek, że nastoletnie panny wożą tyle samo ciuchów plus sprzęt suszarkowo-prostująco-lakierujący. hehe%281%29.gif Jak będę kupował solary, to takie co 2 kw dadzą, bo lokówka musi działać.

Tak na chwilę odbiegając od tematu (ale niewiele) jak była przerwa w dostępie prądu w domu, moja starsza córka dzwoni do mnie, że właśnie wyszła z kąpieli i nie ma prądu i czy może iść do przyczepy bo widziała, że tam jest prąd (mam akumulator) i podłączyć suszarkę do włosów. Ja jej zacząłem tłumaczyć, że to nic nie da, że to inny prąd. Córka mi na to, po co mi taki prąd co to do suszarki się nie nadaje. hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty napewno nie ale to dyskusja bez końca. Pożycz 40tys ÔéČ a obiecuje ,że będe pisał z tobą na temat zalet kampera przez najbliżesz pięć lat ;).Oddam zaraz jak będe miał :hehe:

 

Tego nie zrobię, bo fajny gość jesteś, kupiłbyś campera i zrobiłbym Ci krzywdę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że strasznie żałuję, że kupiłem kampera. Męczę się niebotycznie dlatego zamienię się na przyczepę, choćby niewiadówkę lub namiotową. Oczywiście z moja dopłatą aby zrekompensować przyszłemu posiadaczowi kampera wszelkie niedogodności. :oslabiony:

 

Dyskusja z Tobą jest jak rozmowa z głuchym. Możesz mu mówić co tylko chcesz a on i tak: "nic nie słyszę". :sciana:

 

Proponuje wypożyczyć/zakupić spróbować i wtedy mieć zdanie w tej kwestii. Tylko nie próbuj używać kampera jak przyczepy bo się tylko zawiedziesz. :banan:

Edytowane przez Zaradek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaradek - ok. Trzymam za słowo. Znajdźmy jakąś Niewiadkę za 5-10 tys, ja ją kupię, oddam Tobie i zabiorę Twojego KampFiata :-) Nie będziesz musiał dopłacać :-)

Kiedy się umawiamy na wymianę? :jump:

Kajman - chylę czoła, jeżeli chodzi o dzieciaki. Pisałem, że były wyjątki, ale one potwierdzają regułę.

 

Tomek - kwestia jest taka - moje dzieciaki mają się spakować w jednej szafce. Dodatkowo ew. reklamówka/plecaczek.

 

Brams - chyba powoli zaczyna docierać do mnie sens Twoich postów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy camperowcy udzielili przemyślanych i wyczerpujących odpowiedzi:(

 

Temat pociągnąłem dalej z powodu pewnej rozmowy, którą przeprowadziłem z osobami zupełnie nie zorientowanymi w temacie a chcącymi wejść do świata carawaningu. Byli zafascynowani camperami bo to takie ładne, duże i samodzielne.

 

Gdy im powiedziałem o kasztach utrzymania, kłopotach przy dotarciu z campingu w niektóre miejsca (np. baseny termalne w Tatralandii) i tym podobnych sprawach, zrobili oczy jak spodki i powiedzieli "o tym żeśmy nie pomyśleli".

 

Może warto rozmawiać o wyższości świąt Bożego Narodzenia, by osoby chcące coś kupić i trafiające na forum miały świadomość co robią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.