Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

do przyczepy zwłaszcza większej musi być solidny holownik ... a czy takie auto jest nam potrzebne na co dzień ?

kupuje kampera to sprzedaje c-max'a i kupuje jakiąś miejską popierdółkę typu corsa czy nawet mniejsze

auto może być starsze bo jeździ wokół komina, będzie tańsze w utrzymaniu ...

15-20kzł zostaje ? do dołożenia do kampera :hmm:

 

tylko wtedy na zakupy świąteczne trza jechać kamperkiem :-]

 

Tak, solidny holownik można potrzebować na co dzień, :ee: albo co drugi dzień, albo w zimie, albo do przyczepy transportowej, albo ...no właśnie wszystko zależy, kto, jak, gdzie i za ile...wszystko jest super ! Lubię takie dyskusje, bo wszyscy mają rację...hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie dyskusje, bo wszyscy mają rację...hehe%281%29.gif

 

ale to chyba jest "forum dyskusyjne" :niewiem:

więc każdy przedstawia swój pkt widzenia, zauważ że ja pisałem o sobie, a nie kazałem np sprzedawać Grześkowi Sharana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kampera przyjdzie czas. Ale wtedy nie będę potrzebował Vana, bo mniej dzieci będzie ze mną podróżować. Wtedy auto klasy compact w zupełności wystarczy. Ale oprócz kampera i tak będę potrzebował dwa auta. Mieszkając na wsi - po prostu muszę :-)

Wtedy

- wygodne auto dla dwóch osób (z możliwością przewiezienia 2-3 dodatkowych) - coś wielkości Focusa,

- jedno mniejsze rzędu Fiata Panda/etc,

- kamperek dla 2+2. Najchętniej zintegrowany. Z uchwytem na motocykl/skuter :-)

Tylko kiedy to będzie ...? Marzenia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kampera przyjdzie czas. Ale wtedy nie będę potrzebował Vana, bo mniej dzieci będzie ze mną podróżować. Wtedy auto klasy compact w zupełności wystarczy. Ale oprócz kampera i tak będę potrzebował dwa auta. Mieszkając na wsi - po prostu muszę :-)

Wtedy

- wygodne auto dla dwóch osób (z możliwością przewiezienia 2-3 dodatkowych) - coś wielkości Focusa,

- jedno mniejsze rzędu Fiata Panda/etc,

- kamperek dla 2+2. Najchętniej zintegrowany. Z uchwytem na motocykl/skuter :-)

Tylko kiedy to będzie ...? Marzenia .....

 

też muszę mieć dwa :(, ale mogą to być dwa małe, zresztą jedno już jest - vitara ma 3.6m i czasem jeździmy w 4os ;)

jak już pożegnam się z wózkami to wtedy ... :palacz: pomyślimy

wtedy zamienił bym maksia na jakieś małe autko np saxo 1.5D, które spali 5-6L ropy po Krk, ew LPG ... lub coś podobnego

tak ok 10lat żeby miało i nie gniło strasznie :)

 

kiedy ... czas pokaże, ale pewnie nie prędko

bo dalej nie wiem czy ten sposób spędzania czasu - ciągła podróż ... to to o czym marzę :hmm:

a kupowanie kampera żeby stał tydzień na kempingu :niewiem:

 

i ta nieszczęsna wiata, trzeci raz przerabiać ? teść mnie :krzykacz:hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jedno i drugie ma swoje zalety i wady. Moje zdanie to przyczepa. Jest się bardziej mobilnym na wyjazdach w których sporo chce się pozwiedzać. Przyczepa na campingu a autem jeździmy w promieniu do 100 km (mniejszy wydatek a paliwo.) Za kampera w srednim lub gorszym stamie zapłacisz sporo a za tą cenę masz naprawdę dobrą przyczepę. Można by jeszcze wymieniać dużo za i przeciw. Ale Wy musicie sami zdecydować. Może dobrym wyjściem byłoby pożyczyć kampera a potem przyczepę -tylko czy nie szkoda na to forsy? A jescze teraz Viatol

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz świateł sprawdzać ? :skromny:

Twój zestaw ma 12m ? kamper będzie miał połowę - wszelkie manewry czy parkowanie dużo łatwiejsze

 

Światła sprawdza żona, też musi mieć jakieś obowiązki:)

 

Zestaw ma 13,5 metra i co z tego? Zaparkować mogę razem z Tirami. Z ustawieniem nie ma problemów bo jest mover. Pada decyzja o wyjeździe i po 5 minutach jedziemy. Spać też mogę na parkingu w czasie dłuższej podróży. Ustawić się mogę w takich miejscach o których camper może tylko pomarzyć.

 

Popatrzcie na Holendrów, To naród najbardziej mobilny. Czym jeżdżą? Głównie przyczepy. Holender camperem? To pewnie ktoś, kto przyjął poddaństwo tego kraju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Niemców - temat jest niestety remisowy i można sobie tak przez całą zimę. Ja nie potrzebuję 5 minut, tylko 3 na tankowanie wody i już w drodze, zamiast obok Tira z chłodnią stoję na cichym parkingu obok i tak bez końca. Jak można porównać kółko i kwadrat no jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Niemców - temat jest niestety remisowy i można sobie tak przez całą zimę. Ja nie potrzebuję 5 minut, tylko 3 na tankowanie wody i już w drodze, zamiast obok Tira z chłodnią stoję na cichym parkingu obok i tak bez końca. Jak można porównać kółko i kwadrat no jak?

 

Tak, to prawda, połowa Niemców jeździ camperami połowa przyczepami. Oni uwielbiają różne dziwne rzeczy. Ostatnio lubują się w Concordach, to taki autobus, lubię obok takiego stanąć bo daje dużo cienia:)

 

Na cichym parkingu też mogę stanąć:) Mogę też pojechać do jakiegoś starego miasta i pozwiedzać, auto zostawię na parkingu podziemnym gdzie dostawczaków nie wpuszczają. W tym czasie przyczepka stoi sobie na campingu i pilnuje strategicznego miejsca. Rowerki stoją pod namiotem. Nie martwię się tym gdzie stanę jak wrócę. Pokaż mi jeden tylko jeden punkt wyższości campera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie ja mam kampera i przyczepę tak jak Holendrzy. Concord - wiem co to jest i nie staję obok.1. Kamper jest wyższy.2. Kamper jest droższy.Ki czort prównujecie rzeczy, które się tak różnią choć są stworzone do tego samego?Jeżdziłeś może po drogach Norwegi z przyczepą 5,3m lub dłuższą?PS uwielbiam tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.