Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, peja76 napisał:

Ja jak kiedyś może kupie kampera, to w zestaw startowy będzie wchodzić skuter :D:D:D, jak dla mnie to powinno być obowiązkowe wyposażenie kampera w okresie letnim:D:D:D

Często wystarczy elektryczna hulajnoga lub mały składak elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Mam założony budżet 15-18tyś. Waham się co będzie lepsze, przyczepa czy kamper...?

Masz na myśli $ czy €    ;)

PS

Odpowie ktoś na moje pytanie   :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maarec napisał:

Często wystarczy elektryczna hulajnoga lub mały składak elektryczny.

E tam , fantazję trzeba mieć ? Zmiana kampera w naszym przypadku była podyktowana również uwzględnieniem takich zabawek. Czyli musiał być kamper z tzw. garażem. Wycieczka pontonem w 4 os. po Mazurach nie sprawiała żadnych problemów. Najdłuższa trasa to 70km w dwie strony (Giżycko-Ryn) , prędkość ok 30 km/h. I ktoś mi powie że holownik na zwiedzanie lepszy ??

Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka bo jak wcześniej napisałem, każdy lubi inaczej.

 

23 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Mam założony budżet 15-18tyś. Waham się co będzie lepsze, przyczepa czy kamper...?

W takim budżecie zdecydowanie przyczepa.

DJI_0092.JPG

IMG_0401.JPG

IMG_1789.JPG

IMG_20170330_183024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często wystarczy elektryczna hulajnoga lub mały składak elektryczny.

Nie do końca. W wielu krajach takie pojazdy wymagają rejestracji i wykupionego OC i jazda takim bez rejestracji może skończyć się mandatem - np. w DE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peja76 napisał:

Można powiedzieć że teraz porównanie jest starej przyczepy do nowego kampera, a jak przyczepa była nówka sztuka, miała zbiornik szarej wody i szmery bajery, a kamper stary koło 15lat co wtedy, to jest PYTANIE.

1 ceny sie zmienily...

2 jeżdżenie z niewielką przyczepą wyposażoną tak, jak większość kamperów (np sztywne dolary na dachu, oraz spory, pełny zbiornik szarej wody) tez nie nalezy do niczego przyjemnego...

3 myśmy zmienili przyczepę 97 (zrobioną pod nas) na kampera 92, który tylko w wyobraźni pokazywał że ma potencjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek00 napisał:

W wielu krajach takie pojazdy wymagają rejestracji i wykupionego OC i jazda takim bez rejestracji może skończyć się mandatem

W wielu krajach również przepisy różnią się od naszych  - nie wiem dokładni jak ze skuterami 50ccm 45km/h ale 125ccm na pewno nie wszędzie jeździ sie na nasze B
 

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał:

Mam założony budżet 15-18tyś. Waham się co będzie lepsze, przyczepa czy kamper...?

Tylko przyczepa - jeśli to kwota w złotówkach aby startować do kampera należy minimum ja podwoić
Nie wiem jakie wymagania minimalne stawiasz kamperowi i czy zakładasz remonty własna robocizną ale nawet idąc bardzo mocno budżetowo i zakładając sporo robocizny własnej w tej kwocie nie kupisz i nie zrobisz sensownego w miarę wyposażonego kampera.
Alkowę jak za te pieniądze kupisz będzie to ruinka  z lat ok 85-90  nawet jak będziesz miał super farta i będzie to suche a grubsze sprzęty sprawne (taki fart graniczy z cudem lub 6tką w totka) licz minimum optymistycznie  z 5-10tysi na ogarniecie auta i trochę kasy  na część kempingową - remont i dopieszczenie, akumulatory etc...
W tej kwocie również nie zbudujesz kampera na starszym busie blaszaku - akurat  robię taka bieda puszkę - auto pokroju Ducato 2ki z lat ok 2005 to 12-14tysi  i też w nie trzeba coś włożyć sensowne, skromne wykończenie i wyposażenie w sensownych używkach  to 15-20tysi - więc jeśli chce się zrobić w pełni funkcjonalnego campervana  którym nie będziesz obawiał sie pojechać w świat i będziesz w nim mógł w miarę komfortowo bytować to trzeba na tę zabawę w  skromnej wersji  ca 30-35tysi i sporo własnej roboty
Na 4 kołach w tym budżecie  może kupisz coś na starym Ducato 1  z zabudową Weisenberga lub Reimo bez łazienki i kibla ale też raczej będzie to  do remontu i w aucie i w cz. kempingowej wiec  też musisz liczyć trochę kasy na auto i remoncik części kempingowej

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MazurR napisał:

 

W takim budżecie zdecydowanie przyczepa.

Wiem, pytanie było bardziej retoryczne. ? Kamper za 15tyś to już prawie stacjonarny...? 

8 godzin temu, smok_wawelski napisał:

 

Tylko przyczepa - jeśli to kwota w złotówkach aby startować do kampera należy minimum ja podwoić
Nie wiem jakie wymagania minimalne stawiasz kamperowi i czy zakładasz remonty własna robocizną ale nawet idąc bardzo mocno budżetowo i zakładając sporo robocizny własnej w tej kwocie nie kupisz i nie zrobisz sensownego w miarę wyposażonego kampera.
Alkowę jak za te pieniądze kupisz będzie to ruinka  z lat ok 85-90  nawet jak będziesz miał super farta i będzie to suche a grubsze sprzęty sprawne (taki fart graniczy z cudem lub 6tką w totka) licz minimum optymistycznie  z 5-10tysi na ogarniecie auta i trochę kasy  na część kempingową - remont i dopieszczenie, akumulatory etc...
W tej kwocie również nie zbudujesz kampera na starszym busie blaszaku - akurat  robię taka bieda puszkę - auto pokroju Ducato 2ki z lat ok 2005 to 12-14tysi  i też w nie trzeba coś włożyć sensowne, skromne wykończenie i wyposażenie w sensownych używkach  to 15-20tysi - więc jeśli chce się zrobić w pełni funkcjonalnego campervana  którym nie będziesz obawiał sie pojechać w świat i będziesz w nim mógł w miarę komfortowo bytować to trzeba na tę zabawę w  skromnej wersji  ca 30-35tysi i sporo własnej roboty
Na 4 kołach w tym budżecie  może kupisz coś na starym Ducato 1  z zabudową Weisenberga lub Reimo bez łazienki i kibla ale też raczej będzie to  do remontu i w aucie i w cz. kempingowej wiec  też musisz liczyć trochę kasy na auto i remoncik części kempingowej

Wiem, wiem. Pytanie było bardziej pokazowe, dla tych co na siłę próbują porównywać w każdym przypadku. W moim przypadku nawet nie da się porównać bo kamper to już będzie prawdopodobnie stacjonarny w takim budżecie. Wiec jak niektórzy już pisali podstawowa różnica to pieniądze. Jak nie ma przynajmniej 25-30 tyś zł to na kampera nie ma nawet co patrzeć. Chyba że jak ktoś pisał zwykły blaszak plus materac  (na lodówkę może też bedzie).

Ogólnie mi nie przeszkadza zbytnio, że mnie nie stać na kampera, bo jak na razie to i tak przyczepa mi bardziej pasuje. Jak dzieci wyfruną to wtedy może będę żonę przekonywał do kampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

Często wystarczy elektryczna hulajnoga lub mały składak elektryczny.

Hulajnogę mamy, na kempingu sprawdza się idealnie, mój rower elektryczny w grudniu się sprzedał, teraz właśnie jestem na etapie zakupu roweru pod kampera, od czegoś trzeba zacząć:D, najlepsze jest to że zakup takiego sprzętu też jest ciężka:D a trochę tego jest, poniżej fajny rower Fiido D11, tylko w razie W ciężko z serwisem

 

Znalezione obrazy dla zapytania: fiido d11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolego Mazur jaka jest DMC twojego kampera? A w związku z zabieraniem rowerów elektrycznych, kiedyś były rowery z silniczkiem spalinowym i chyba jeszcze są ale nie wiem jak to by się sprawowało-niezależność od energii elektrycznej to jednak plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mundek28 napisał:

 kiedyś były rowery z silniczkiem spalinowym i chyba jeszcze są ale nie wiem jak to by się sprawowało-niezależność od energii elektrycznej to jednak plus.

Miałem takiego z silnikiem Sachsa, śmierdzi spalinami, jak by był na zewnątrz to ok ale jak w garażu to mi się wydaje że nie bardzo, o ścieżce rowerowej też można zapomnieć bo spaliny mocno czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Voku napisał:

Ale jakie konkrety? Co chcesz wiedzieć?
Mnie chyba tak jak każdego przez ten krótki okres użytkowania kampera urzekła jego mobilność i szybkość działania. Miejsca jest wystarczająco myśleliśmy że będzie mało, ale wcale tak nie jest, głośno też nie jest.
Ale jak pisałem dla mnie to zupełnie inny sposób myślenia o podróżowaniu niż w przypadku przyczepy nie można tego porównać. Przyczepa też ma swoje plusy.

Witam

Jak się ma powierzchnia mieszkalna w stosunku do Twojej przyczepy, czy próbowałeś wjechać gdzieś, gdzie nie dałbyś radę z przyczepą. Dla mnie sprawy związane z szarą wodą, WC, akumulatorem, prądem, panelami są nieistotne, bo to samo może być w przyczepie. We dwoje w kamperze to rozumiem, bo para ludzi wskakuje i jedzie, chodzi mi o wyjazdy rodzinne i powierzchnię do bytowania. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wyjazd 4+1+pies albo 5+1+pies, a takie wyjazdy realizujemy. Czy mając kampera muszę ograniczyć się w składzie rodziny ? Czy mając 2,50 w przyczepie, a w kamperze - nie wiem ile jest, mijając się w korytarzyku potrącamy się, czy jedno korzysta z prysznica, a reszta musi być na łóżkach lub przy stole bo miejsca nie ma dla wychodzącej osoby z prysznica ? Ja wiem że to są drobiazgi, ale właśnie te drobiazgi wpływają na komfort mojego wypoczynku i to one spowodowały zmianę budy na większą. To że kamper jest mobilny to jest niezaprzeczalne, z przyczepą zawsze będą mankamenty  w poruszaniu się po drogach - nad tym nawet nie dyskutuje w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomekk napisał:

Witam

Jak się ma powierzchnia mieszkalna w stosunku do Twojej przyczepy, czy próbowałeś wjechać gdzieś, gdzie nie dałbyś radę z przyczepą. Dla mnie sprawy związane z szarą wodą, WC, akumulatorem, prądem, panelami są nieistotne, bo to samo może być w przyczepie. We dwoje w kamperze to rozumiem, bo para ludzi wskakuje i jedzie, chodzi mi o wyjazdy rodzinne i powierzchnię do bytowania. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wyjazd 4+1+pies albo 5+1+pies, a takie wyjazdy realizujemy. Czy mając kampera muszę ograniczyć się w składzie rodziny ? Czy mając 2,50 w przyczepie, a w kamperze - nie wiem ile jest, mijając się w korytarzyku potrącamy się, czy jedno korzysta z prysznica, a reszta musi być na łóżkach lub przy stole bo miejsca nie ma dla wychodzącej osoby z prysznica ? Ja wiem że to są drobiazgi, ale właśnie te drobiazgi wpływają na komfort mojego wypoczynku i to one spowodowały zmianę budy na większą. To że kamper jest mobilny to jest niezaprzeczalne, z przyczepą zawsze będą mankamenty  w poruszaniu się po drogach - nad tym nawet nie dyskutuje w tym momencie.

Z filmiku widać że do czterech osób w takim kamperze tak se, może by była alkowa było by lepiej.

@VokuDarek fajne miejsca pokazujecie, tak trzymać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku widać że do czterech osób w takim kamperze tak se, może by była alkowa było by lepiej.
[mention=20868]Voku[/mention]Darek fajne miejsca pokazujecie, tak trzymać.
 
Witam

Ja to za bardzo filmików nie oglądam, wolę poczytać opinie na Forum.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.