Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak z kamperem mieliśmy największe obawy do miejsca w środku jak my się tam odnajdziemy, ale jak się okazało wcale nie jest tam mało miejsca, i chyba nawet wiem czemu. 
Ogólnie w kamperze najwięcej czasu spędza się przy stole a tam mamy 5 miejsc siedzących więc miejsca nie brakuje powiedział bym nawet że jest go więcej niż u nas przy stole, z drugiej strony często ktoś leżał na łóżku, albo dzieciaki albo my więc miejsca z przodu zostawało sporo.
Oczywiście bywały takie momenty gdzie się trzeba było minąć zwłaszcza jak ktoś stał w kuchni, no ale to taki urok kamperów jak i pewnie przyczep z układem podkowy po środku, coś za coś. Nam miejsca nie brakowało i mówimy tu o okresie zimowym gdzie nie wychodzisz z kampera w lato to już ogólnie byłby luz. 
U nas problemem jest spanie, musimy mieć teoretycznie przy naszej czwórce, trzy oddzielne spania a ten model nie dawał takiej opcji więc wylądowaliśmy na górnych łóżkach które powiedzmy to sobie funkcjonalne nie jest, ale jak najbardziej śpi się tam wygodnie. Dlatego u nas robi się z tego problem i stwierdziliśmy że gdyby Oliwier już nie jeździł z nami to w 3 osoby w takim modelu jest już lux.
Chciałbym jeszcze spróbować układu z łóżkiem na tyle po środku ale w przypadku 3 osób, bo ten układ który mieliśmy nie wiem dla kogo jest przeznaczony?
Na pewno na minus w tym układzie wielkość toalety, ja się nie mieściłem siedząc na wc w sensie nie mogłem zamknąć drzwi :D prysznic super jest większy niż u nas, znaczy głębszy więc jest więcej miejsca. Ale tak w tym układzie niestety korzystanie z prysznica wiąże się z tym że wszyscy siedzą przy stole :D i wtedy mamy dużą łazienkę z tyłu :P 
Trochę brakuje szafek bo jest ich mało względem przyczepy, ale to jeszcze da się chyba przeżyć no i duży garaż co jest super, wszystko sobie wyjmujesz z zewnątrz. 
Tak na szybko wnioski. Reszta lub to samo w filmie podsumowującym. 

Co do mobilności jak pisałem mistrzostwo. Na pewno zanim bym pojechał w jakieś miasto z przyczepą sprawdził bym 3x gdzie zaparkować, czy jest jakiś parking itd. Tutaj jedziesz jak osobówka, nie masz obawy że gdzieś nie wiedziesz lub nie wyjedziesz luz psychiczny w głowie. 

Ogólnie myślę że rozwiązaniem lub problemem może być układa jaki się wybierze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekk napisał:

Jak się ma powierzchnia mieszkalna w stosunku do Twojej przyczepy, czy próbowałeś wjechać gdzieś, gdzie nie dałbyś radę z przyczepą. Dla mnie sprawy związane z szarą wodą, WC, akumulatorem, prądem, panelami są nieistotne, bo to samo może być w przyczepie. We dwoje w kamperze to rozumiem, bo para ludzi wskakuje i jedzie, chodzi mi o wyjazdy rodzinne i powierzchnię do bytowania. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wyjazd 4+1+pies albo 5+1+pies, a takie wyjazdy realizujemy. Czy mając kampera muszę ograniczyć się w składzie rodziny ? Czy mając 2,50 w przyczepie, a w kamperze - nie wiem ile jest, mijając się w korytarzyku potrącamy się, czy jedno korzysta z prysznica, a reszta musi być na łóżkach lub przy stole bo miejsca nie ma dla wychodzącej osoby z prysznica ? Ja wiem że to są drobiazgi, ale właśnie te drobiazgi wpływają na komfort mojego wypoczynku i to one spowodowały zmianę budy na większą. To że kamper jest mobilny to jest niezaprzeczalne, z przyczepą zawsze będą mankamenty  w poruszaniu się po drogach - nad tym nawet nie dyskutuje w tym momencie.

myślę że koledze @Voku po jednym czy dwóch wyjazdach ciężko będzie jeszcze obiektywnie się wypowiedzieć , ale czekam co napisze ;) 

ja odpowiem Ci na kilka pytań od siebie.

Z kamperami jest tak że jak chcesz mieć komfort mieszkania porównywalny do przyczepy to kupujesz pełną integrę lub alkowę .

Wszystko co poniżej to będą kompromisy i mniejszy komfort bytowania w przypadku  cztero czy pięcio osobowej rodziny w porównaniu do przyczepy.

Dużo też zależy od układu wnętrza kampera. kampery też mają różną szerokość od 2 do 2,3 m. Jak jeszcze miałem przyczepę i oglądałem małego wąskiego kampera to czułem się klaustrofobicznie . Potem przez chwilę myślałem żeby zostawić przyczepę i zakupić kampervana ale jak go obejrzałem na żywo to zrezygnowałem bo stwierdziłem że będzie nam w nim za ciasno i zapadała decyzja kupujemy większego kampera. Żona przed zakupem nie była przekonana więc  obiecałem że zostawiamy przyczepę i jak się nie przekona to wrócimy do przyczepy.

Od zakupu kampera przyczepa stała przez pół roku ani razu nie użyta po czym sprzedaliśmy bez wahania ;)

poniżej układ przyczepy którą mieliśmy i kampera do którego przesiedliśmy się :

338551165_KnausSport500KD.png.a42c59fe455f369011b00781ecc809a2.png2079514607_DethleffsTrendT7057EB.png.96ca911ae6a9d67f4243251364be91bb.png

- czy jest mniej miejsca niż w przyczepie ?

tak jest mniej np. żonie brakuje dużej szafy jaką mieliśmy w przyczepie, mi brakuje dużych schowków jakie mieliśmy pod łóżkami i siedziskami w przyczepie. Za to mam potężny garaż , szafki i szuflady w kuchni są dużo pojemniejsze niż mieliśmy w przyczepie , łazienka też jest wygodniejsza niż była w przyczepie ale jak mówiłem kwestia układu .

- czy mijając się w korytarzyku potrącamy się ?

nie nie potrącamy się , tu jest porównywalnie do naszej przyczepy

- czy jedno korzysta z prysznica, a reszta musi być na łóżkach lub przy stole bo miejsca nie ma dla wychodzącej osoby z prysznica ?

jak widzisz na powyższej grafice mamy osobny prysznic który nie jest połączony z łazienką  za to można oddzielić drzwiami cześć sypalno -łazienkową od części dziennej.

początkowo nie byłem przekonany do tego rozwiązania ale z czasem doceniłem jego funkcjonalność. Po zamknięciu drzwi mamy duże pomieszczenie które pozwala komfortowo się wykąpać, powycierać i przebrać się w świeże rzeczy  bez konieczności "ekwilibrowania" w ciasnym pomieszczeniu łazienki. Zdarzyło mi się nawet kąpać jak w "salonie" mieliśmy gości :-]

- Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wyjazd 4+1+pies albo 5+1+pies

i słusznie. o ile 4 + pies jeszcze było by OK to nie chciałbym podróżować swoim kamperem w pięć osób.

co do ciasnoty w środku to nie jest tak strasznie. nasz układ pozwala na bezproblemowe "przyjęcie" gości  na dwie rodziny 2+2 i często w zimie wieczorami tak spędzamy czas czyli cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci. Dorośli zajmują część dzienną a dzieci zamykają sobie drzwi i bawią się w części sypialnej dla nas na plus w stosunku do naszej przyczepy bo tam mieliśmy stolik na środku i było ciaśniej i nie było możliwości "oddzielenia się" od dzieci.

Rekordowo gościliśmy dwie rodziny czyli szóstka dorosłych i szóstka dzieci ale było już ciasno, nie mniej jednak goście (nie kamperowi) po całodziennej zimowej wycieczce w góry dostali ciepłą zupę, napili się ciepłej herbaty i kawy, dzieciaki dostały jakiś makaron i pomimo że nie byliśmy na to przygotowani (czym chata bogata) i wszystko wydarzyło się spontanicznie, wszyscy wyjechali z uśmiechami na twarzy ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak z kamperem mieliśmy największe obawy do miejsca w środku jak my się tam odnajdziemy, ale jak się okazało wcale nie jest tam mało miejsca, i chyba nawet wiem czemu. 
Ogólnie w kamperze najwięcej czasu spędza się przy stole a tam mamy 5 miejsc siedzących więc miejsca nie brakuje powiedział bym nawet że jest go więcej niż u nas przy stole, z drugiej strony często ktoś leżał na łóżku, albo dzieciaki albo my więc miejsca z przodu zostawało sporo.
Oczywiście bywały takie momenty gdzie się trzeba było minąć zwłaszcza jak ktoś stał w kuchni, no ale to taki urok kamperów jak i pewnie przyczep z układem podkowy po środku, coś za coś. Nam miejsca nie brakowało i mówimy tu o okresie zimowym gdzie nie wychodzisz z kampera w lato to już ogólnie byłby luz. 
U nas problemem jest spanie, musimy mieć teoretycznie przy naszej czwórce, trzy oddzielne spania a ten model nie dawał takiej opcji więc wylądowaliśmy na górnych łóżkach które powiedzmy to sobie funkcjonalne nie jest, ale jak najbardziej śpi się tam wygodnie. Dlatego u nas robi się z tego problem i stwierdziliśmy że gdyby Oliwier już nie jeździł z nami to w 3 osoby w takim modelu jest już lux.
Chciałbym jeszcze spróbować układu z łóżkiem na tyle po środku ale w przypadku 3 osób, bo ten układ który mieliśmy nie wiem dla kogo jest przeznaczony?
Na pewno na minus w tym układzie wielkość toalety, ja się nie mieściłem siedząc na wc w sensie nie mogłem zamknąć drzwi  prysznic super jest większy niż u nas, znaczy głębszy więc jest więcej miejsca. Ale tak w tym układzie niestety korzystanie z prysznica wiąże się z tym że wszyscy siedzą przy stole  i wtedy mamy dużą łazienkę z tyłu  
Trochę brakuje szafek bo jest ich mało względem przyczepy, ale to jeszcze da się chyba przeżyć no i duży garaż co jest super, wszystko sobie wyjmujesz z zewnątrz. 
Tak na szybko wnioski. Reszta lub to samo w filmie podsumowującym. 

Co do mobilności jak pisałem mistrzostwo. Na pewno zanim bym pojechał w jakieś miasto z przyczepą sprawdził bym 3x gdzie zaparkować, czy jest jakiś parking itd. Tutaj jedziesz jak osobówka, nie masz obawy że gdzieś nie wiedziesz lub nie wyjedziesz luz psychiczny w głowie. 

Ogólnie myślę że rozwiązaniem lub problemem może być układa jaki się wybierze. 
Witam

Super Darek, dla mnie to są konkrety, dziękuję Ci bardzo.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że koledze [mention=20868]Voku[/mention] po jednym czy dwóch wyjazdach ciężko będzie jeszcze obiektywnie się wypowiedzieć , ale czekam co napisze  
ja odpowiem Ci na kilka pytań od siebie.
Z kamperami jest tak że jak chcesz mieć komfort mieszkania porównywalny do przyczepy to kupujesz pełną integrę lub alkowę .
Wszystko co poniżej to będą kompromisy i mniejszy komfort bytowania w przypadku  cztero czy pięcio osobowej rodziny w porównaniu do przyczepy.
Dużo też zależy od układu wnętrza kampera. kampery też mają różną szerokość od 2 do 2,3 m. Jak jeszcze miałem przyczepę i oglądałem małego wąskiego kampera to czułem się klaustrofobicznie . Potem przez chwilę myślałem żeby zostawić przyczepę i zakupić kampervana ale jak go obejrzałem na żywo to zrezygnowałem bo stwierdziłem że będzie nam w nim za ciasno i zapadała decyzja kupujemy większego kampera. Żona przed zakupem nie była przekonana więc  obiecałem że zostawiamy przyczepę i jak się nie przekona to wrócimy do przyczepy.
Od zakupu kampera przyczepa stała przez pół roku ani razu nie użyta po czym sprzedaliśmy bez wahania
poniżej układ przyczepy którą mieliśmy i kampera do którego przesiedliśmy się :
338551165_KnausSport500KD.png.a42c59fe455f369011b00781ecc809a2.png2079514607_DethleffsTrendT7057EB.png.96ca911ae6a9d67f4243251364be91bb.png
- czy jest mniej miejsca niż w przyczepie ?
tak jest mniej np. żonie brakuje dużej szafy jaką mieliśmy w przyczepie, mi brakuje dużych schowków jakie mieliśmy pod łóżkami i siedziskami w przyczepie. Za to mam potężny garaż , szafki i szuflady w kuchni są dużo pojemniejsze niż mieliśmy w przyczepie , łazienka też jest wygodniejsza niż była w przyczepie ale jak mówiłem kwestia układu .
- czy mijając się w korytarzyku potrącamy się ?
nie nie potrącamy się , tu jest porównywalnie do naszej przyczepy
- czy jedno korzysta z prysznica, a reszta musi być na łóżkach lub przy stole bo miejsca nie ma dla wychodzącej osoby z prysznica ?
jak widzisz na powyższej grafice mamy osobny prysznic który nie jest połączony z łazienką  za to można oddzielić drzwiami cześć sypalno -łazienkową od części dziennej.
początkowo nie byłem przekonany do tego rozwiązania ale z czasem doceniłem jego funkcjonalność. Po zamknięciu drzwi mamy duże pomieszczenie które pozwala komfortowo się wykąpać, powycierać i przebrać się w świeże rzeczy  bez konieczności "ekwilibrowania" w ciasnym pomieszczeniu łazienki. Zdarzyło mi się nawet kąpać jak w "salonie" mieliśmy gości :-]
- Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wyjazd 4+1+pies albo 5+1+pies
i słusznie. o ile 4 + pies jeszcze było by OK to nie chciałbym podróżować swoim kamperem w pięć osób.
co do ciasnoty w środku to nie jest tak strasznie. nasz układ pozwala na bezproblemowe "przyjęcie" gości  na dwie rodziny 2+2 i często w zimie wieczorami tak spędzamy czas czyli cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci. Dorośli zajmują część dzienną a dzieci zamykają sobie drzwi i bawią się w części sypialnej dla nas na plus w stosunku do naszej przyczepy bo tam mieliśmy stolik na środku i było ciaśniej i nie było możliwości "oddzielenia się" od dzieci.
Rekordowo gościliśmy dwie rodziny czyli szóstka dorosłych i szóstka dzieci ale było już ciasno, nie mniej jednak goście (nie kamperowi) po całodziennej zimowej wycieczce w góry dostali ciepłą zupę, napili się ciepłej herbaty i kawy, dzieciaki dostały jakiś makaron i pomimo że nie byliśmy na to przygotowani (czym chata bogata) i wszystko wydarzyło się spontanicznie, wszyscy wyjechali z uśmiechami na twarzy
 
 
 
Witam

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Utwierdzam się w przekonaniu że dla mnie po rozbestwieniu się w budzie którą mam, żaden kamper do 3,5 t nie spełnia moich wymagań. Byłoby tylko mniej wygodnie. Może jak będziemy we dwoje jeździć to wtedy faktycznie rewelacja.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze też kwestia gabarytów ludzi. Inaczej widzi to @Suzu4x4 który jest raczej drobniejszy, niż ja, 190cm i 115kg. W kamperze suzu jest dla mnie sporo za ciasno, nie mówiąc już o życiu w takim kamperze we czwórkę. Chociaż @Voku też na chudziuszka nie wygląda ? i sobie chwali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jeszcze też kwestia gabarytów ludzi. Inaczej widzi to @Suzu4x4 który jest raczej drobniejszy, niż ja, 190cm i 115kg. W kamperze suzu jest dla mnie sporo za ciasno, nie mówiąc już o życiu w takim kamperze we czwórkę. Chociaż @Voku też na chudziuszka nie wygląda ? i sobie chwali 

Mi wielkość nie przeszkadza dla mnie wszędzie jest mało miejsca więc się przyzwyczaiłem, ale Paulina była mega sceptycznie nastawiona do życia w kamperze w 4 osoby i jego wielkości a jakoś się przekonała i nie jest to już dla niej problemem. Trzeba spróbować i się przekonać inaczej się chyba nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacekzoo napisał:

Jeszcze też kwestia gabarytów ludzi. Inaczej widzi to @Suzu4x4 który jest raczej drobniejszy, niż ja, 190cm i 115kg. W kamperze suzu jest dla mnie sporo za ciasno, nie mówiąc już o życiu w takim kamperze we czwórkę. Chociaż @Voku też na chudziuszka nie wygląda ? i sobie chwali 

proponuję dietę bezcukrową.

ja od kiedy wprowadzili podatek cukrowy  w ramach oszczędności odstawiłem wszystko co zawiera cukier w dużych ilościach.

napoje gazowane, słodycze, przestałem słodzić kawę i herbatę .

od nowego roku schudłem trzy kilo, oszczędności jeszcze nie wyliczyłem  :-]

ale to prawda. duzi czy otyli mają gorzej nie mniej jednak dotyczy to zarówno przyczep jak i kamperów bo przesiadając się z przyczepy o szerokości 2,3 do kampera 2,3 nie ma różnicy bo ciągi komunikacyjne są takie same.

U nas nawet wejście jest szersze w kamperze niż było w  przyczepie (drzwi 80 cm a w knausie były 60 czy 70 ) ;)

przesiadając się z budy 2,5 na kampera 2,3 będzie oczywiście ciaśniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

U nas problemem jest spanie, musimy mieć teoretycznie przy naszej czwórce, trzy oddzielne spania a ten model nie dawał takiej opcji.....

Tu bym własnie widział zasadniczy temat przy wyborze - często jest pomijany bo kamper to kamperer ale dobry wybór i wielkości i rozkładu wnętrza to komfort w przyszłym bytowaniu 
 

3 godziny temu, Voku napisał:

...Tutaj jedziesz jak osobówka, nie masz obawy że gdzieś nie wiedziesz lub nie wyjedziesz luz psychiczny w głowie. ...

To jednak trochę przesada - owszem zestaw to nie jest ale zarówno wysokość jak i długość  kampera jednak  robią swoje i nie mozna twierdzić że jeździ sie tym jak osobówką. Pominąwszy nawet mocno istotne sprawy jak własności trakcyjne oraz bezpieczeństwo, pominawszy nawet  wysokość   jeśli chodzi o długość nawet pół metra długości jednak czasem utrudnia - pod robotą mam ciasny parking Sharanem 4,90m czy Scudo 5,1m kręcę bez problemu i wjadę wszędzie a nawet moim krótkim busem  5,60m już jest ciężkawo i muszę mocno kombinować natomiast firmowym Transitem 5,98m jak bym nie kombinował to nie na każde miejsce wjadę - więc jak to mawiają długość jednak ma znaczenie :) owszem to nie będzie istotne na dziku czy na fest parkingu pod kopalnią w Złotym Stoku lub parkingu Twierdzy Srebrna Góra albo Zamku Książ ale  będzie istotne przy ciasnym parkingu na starym mieście w Krakowie czy Kotorze a nawet na niezbyt luźnym  parkingu pod Twierdzą Kłodzką o parkingach podziemnych nie wspomniawszy gdzie osobówka na luzie a nawet kampervanem problem. 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Voku napisał:

U nas problemem jest spanie, musimy mieć teoretycznie przy naszej czwórce, trzy oddzielne spania a ten model nie dawał takiej opcji więc wylądowaliśmy na górnych łóżkach które powiedzmy to sobie funkcjonalne nie jest, ale jak najbardziej śpi się tam wygodnie

przeoczyłem Twoją wypowiedź , to teraz odpowiem , ten model który pokazaliście ( 7057EB) ma trzy osobne łóżka dla pięciu dorosłych osób.

pod opuszczanym łóżkiem masz drugie duże łóżko po złożeniu stolika (jak podkowa w przyczepie ).

Czyli jedno dziecko śpi na dole, drugie na górze a dla rodziców cała sypialnia zamykana normalnymi drzwiami z pełnowymiarowym łóżkiem 210x215 cm (po rozłożeniu środkowej części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak może jest ciasno, głośno itp ale dziś wygrał by kamper, wczoraj koło południa mówię do żony, byśmy mieli kampera to wsiadamy o 17h i lecimy na Kołobrzeg jak autem, stajemy gdzieś na stacji, rano śniadanko i Bałtyk nasz, pospacerować, powdychać świeżego powietrza tak po prostu oderwać się od rzeczywistość, a pogoda piękna,  tak trzeba jechać po budę spiąć, włączyć lodówkę nalać wody, włączyć ogrzewanie, targać za sobą, stanąć na stacji ciężko, co z szarą wodą, ach ile przygotowywań, jak tak pomyśleć to na takie wypady kamper idealny(chodzi mi o to co kiedyś mówił @Suzu4x4 kamper cały czas stoi podpięty do prądu bo co tydzień gdzies jadą, bo chce się jechać, mniej przygotowywań) tu rozumiem kamperowców?, kamper na spontana i na weekend najlepszy.

Nie ma co dywagować, jak ktoś lubi długie wypady, mieć wygodnie, zimą może raz a może dwa to przyczepa, ale jak na spontana i szybkie wyjazdy tylko kamper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Suzu4x4 napisał:

przeoczyłem Twoją wypowiedź , to teraz odpowiem , ten model który pokazaliście ( 7057EB) ma trzy osobne łóżka dla pięciu dorosłych osób.

pod opuszczanym łóżkiem masz drugie duże łóżko po złożeniu stolika (jak podkowa w przyczepie ).

Czyli jedno dziecko śpi na dole, drugie na górze a dla rodziców cała sypialnia zamykana normalnymi drzwiami z pełnowymiarowym łóżkiem 210x215 cm (po rozłożeniu środkowej części)

Tak? A jak to się niby składało? Spało się na tym stole? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, peja76 napisał:

Ja powiem tak może jest ciasno, głośno itp ale dziś wygrał by kamper, wczoraj koło południa mówię do żony, byśmy mieli kampera to wsiadamy o 17h i lecimy na Kołobrzeg jak autem, stajemy gdzieś na stacji, rano śniadanko i Bałtyk nasz, pospacerować, powdychać świeżego powietrza tak po prostu oderwać się od rzeczywistość, a pogoda piękna,  tak trzeba jechać po budę spiąć, włączyć lodówkę nalać wody, włączyć ogrzewanie, targać za sobą, stanąć na stacji ciężko, co z szarą wodą, ach ile przygotowywań, jak tak pomyśleć to na takie wypady kamper idealny(chodzi mi o to co kiedyś mówił @Suzu4x4 kamper cały czas stoi podpięty do prądu bo co tydzień gdzies jadą, bo chce się jechać, mniej przygotowywań) tu rozumiem kamperowców?, kamper na spontana i na weekend najlepszy.

Nie ma co dywagować, jak ktoś lubi długie wypady, mieć wygodnie, zimą może raz a może dwa to przyczepa, ale jak na spontana i szybkie wyjazdy tylko kamper.

 

generalnie tak, ale z tym co tydzień to przesadziłeś :-]

choć faktycznie był taki okres.

trzy tygodnie z rzędu nigdzie nie byłem ale kamper stoi w gotowości.

przyszły weekend nasz :yes:

25 minut temu, Voku napisał:

Tak? A jak to się niby składało? Spało się na tym stole? 

w zależności od wersji  stolik z łamaną nogą :

 

31206537_439530336487370_1390474342841187438_n.jpg.b80ae14891302e4b9ae67e8a1ab758d6.jpg

 

lub składaną w dół (zwalniasz blokadę i opuszczasz stolik ) :

1464813041_Screenshot_2021-02-21NoweDethleffsTrendT7057EBnowymodel2021odrkiFiatDucato23-325000PLN5km2020-otom....png.edb7ded9fbba53d31c52d3a9b486209a.png

 

do tego trójkątna  dokładka ze sklejki i dodatkowe poduszki.:

350265102_Screenshot_2021-02-21DethleffsTrendT7057EB2019Motorhome741m-YouTube.thumb.png.239f9017b82bafc90e3278c1e4394377.png

 

nie znalazłem na szybko na necie żadnego zdjęcia z rozłożonym dolnym łóżkiem  więc musisz mi uwierzyć na słowo  :-]

edit: edycja zdjęć bo przez przypadek wrzuciłem jedno z integry a rozmawiamy o półintegrze ;)

 

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Tu bym własnie widział zasadniczy temat przy wyborze - często jest pomijany bo kamper to kamperer ale dobry wybór i wielkości i rozkładu wnętrza to komfort w przyszłym bytowaniu

Właśnie dlatego my widząc układ naszego Osiołka, go kupiliśmy, widząc ile rzeczy muszę zmienić w nim, ile zainwestować...

I wracamy do punktu finansowego...sprzedaliśmy przyczepę 5lat młodszą (doinwestowaną i w pełni sprawną) za połowę ceny kampera i włożyliśmy 2-3x jeszcze tyle w niego, by spełniał przynajmniej trochę nasze oczekiwania...wiedząc że na auto za 300-400tyś nie będzie nas stać (tym bardziej wiedząc że nowe...raczej nam też nie będzie odpowiadało - pomijając aspekt finansowy).

Ale przy jeździe w 2osoby + pies niezbyt widzę (u nas) sensu powrotu do przyczepy (natomiast jak parę osób wie, przymierzamy się do kampervana jako uzupełnienie naszego Osiołka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomii napisał:

W Styczniu 2012 roku oddałeś głos na przyczepę ? a głos można oddać tylko raz. 

:brawo: Masz rację! Zupełnie o tym zapomniałem, że temat ciągnie się już od 2006 roku :mlot:

Jak ten czas leci :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofer napisał:

Jak ten czas leci :sciana:

Też się nieraz dziwię Krzysztof - powiem więcej ten skurczybyk leci coraz szybciej :)
Ja chciałem zagłosować ale  nie ma mojej opcji - bieda  puszki samoróby  w ok 30tysi z lat ok 2005 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.