Skocz do zawartości

Przyczepa czy kamper?


olokup

Przyczepa czy kamper?  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co byś wybrał?

    • Przyczepę kempingową
      38
    • Kampera
      12
    • Camper vana
      16
    • Micro campera (auto osobowe)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, pjetko napisał:

Wow, platynowa łopata dekady ?  jedno z tych wspomnianych dzieci to już powinno być dorosłe...

Mało tego, że dorosłe, to samo może już mieć dzieci! Być może nawet dwoje! Więc może informacja się przyda, choć dotrze do następnego pokolenia :D :D :D 

Wybacz @Holender w PL , nie naśmiewam się z Ciebie, tylko sytuacja stała się zabawna :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Holender w PL napisał:

Tak jechaliśmy z 4 dzieci (młodsza miała roczek) do Chorwacji, bez problemów. Wystarczy miejsca w samochodzie, duża przyczepa i jazda! Klimatyzacja jest dobry rozwiązanie do usypianie jak jest gorąca.   

Chyba padnę ???

Holender dzień dobry to się u was nie mówi????

Te małe dzieci to już pod namioty z własnymi połówkami jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/6/2021 at 1:51 AM, jerrylin said:

Mało tego, że dorosłe, to samo może już mieć dzieci! Być może nawet dwoje! Więc może informacja się przyda, choć dotrze do następnego pokolenia :D :D :D 

Wybacz @Holender w PL , nie naśmiewam się z Ciebie, tylko sytuacja stała się zabawna :)  

Dopiero się zapisałem na forum - ten wątek wyszkoczyl na pierwsza strona - nie patrzyłem na datę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Holender w PL napisał:

Dopiero się zapisałem na forum - ten wątek wyszkoczyl na pierwsza strona - nie patrzyłem na datę ?

Witaj więc :) dawno nikt z drzwiami nie wchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maarec napisał:

Witaj więc :) dawno nikt z drzwiami nie wchodził.

To prawda :)

W każdym razie masz ciekawsze wejście, niż setki osób przed Tobą. Witaj na forum! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam gdzieś z tyłu głowy kampera, oczy mówią kupuj rozum podpowiada odpuść sobie, postanowiłem dodać nowy temat, przesiadka z kampera na przyczepę, są osoby które twierdza że jak ktoś przesiądzie się na kampera to o przyczepie zapomina, ale ja poznaję coraz więcej ludzi którzy przesiedli się z kampera na przyczepę.

Może czas przełamać stereotypowe myślenie i niech w tym wątku ujawnią się? ci co porzucili kampera na rzecz przyczepy:D i co było tego powodem:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłbym na wysyp odpowiedzi bo raczej jest mało takich osób.

więc mogę  odpowiedzieć teoretycznie :-]

widzę tu dwa powody :

- finansowy ( z różnych powodów życiowych) nie ma się co oszukiwać kamper o tym samym standardzie co przyczepa będzie kosztował 2-3 x tyle

- praktyczny , ktoś stwierdził że woli siedzieć np trzy tygodnie w jednym miejscu, albo będzie jeździł tylko w sezonie letnim na długie stacjonarne wyjazdy wówczas nie potrzebuje większej mobilności jaką daje kamper tylko  większy komfort użytkowania jaką daje przyczepa.

Przecież nie jeździsz z przyczepą od wczoraj więc pożycz sobie kampera na  jeden wyjazd i wtedy powinieneś sobie odpowiedzieć na  pytanie jaka forma będzie wam bardziej odpowiadać.

Nie patrz na innych rób, to co wam będzie najbardziej odpowiadać :palacz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

nie liczyłbym na wysyp odpowiedzi bo raczej jest mało takich osób.

więc mogę  odpowiedzieć teoretycznie :-]

widzę tu dwa powody :

- finansowy ( z różnych powodów życiowych) nie ma się co oszukiwać kamper o tym samym standardzie co przyczepa będzie kosztował 2-3 x tyle

- praktyczny , ktoś stwierdził że woli siedzieć np trzy tygodnie w jednym miejscu, albo będzie jeździł tylko w sezonie letnim na długie stacjonarne wyjazdy wówczas nie potrzebuje większej mobilności jaką daje kamper tylko  większy komfort użytkowania jaką daje przyczepa.

Przecież nie jeździsz z przyczepą od wczoraj więc pożycz sobie kampera na  jeden wyjazd i wtedy powinieneś sobie odpowiedzieć na  pytanie jaka forma będzie wam bardziej odpowiadać.

Nie patrz na innych rób, to co wam będzie najbardziej odpowiadać :palacz:

 

Kuba twoja wypowiedz się nie liczy:D, tak samo Marka,  za krótko macie sprzed i jeszcze nie opadły emocje:D, ja nie będę wypożyczał bo kupię, ale chcę wiedzieć jak inni podchodzą do tematu?, mniej więcej wiem o co chodzi, ale też nie wiem co może mnie jeszcze zaskoczyć? i może obalimy teorię przesiadki, lub nie:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, peja76 napisał:

Kuba twoja wypowiedz się nie liczy:D, tak samo Marka,  za krótko macie sprzed i jeszcze nie opadły emocje:D

czy ja wiem ? :rolleyes:

Marek z tego co słyszałem miał dwie przyczepy i trzy kampery u mnie bilans jest podobny więc emocje po pierwszym kamperze w obu przypadkach  dawno już opadły :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Suzu4x4 napisał:

czy ja wiem ? :rolleyes:

Marek z tego co słyszałem miał dwie przyczepy i trzy kampery u mnie bilans jest podobny więc emocje po pierwszym kamperze w obu przypadkach  dawno już opadły :-]

U mnie 3 przyczepy, od 18, 10 letniej po nową. Kampery 3 - 18 letni, 15 letni i 2 letni. 

Przez lata śmiałem się z przesiadki na kampera, oczywiście widząc jakie ma to konsekwencje - dziś jadę zapakowany po dach na wagę :) myślę że 3650kg wyskoczy. Na szczęście mam na to pomysł.

pierwszy kamper pojawił się po ok 10 sezonach z przyczepą, miesiąc przed covidem - to był strzał w dziesiątkę - nawet jak ***** zamknęli lasy. Całą zimę spędziliśmy w terenie, nie wiem czy tych wyjazdów latem nie będzie mniej. Do tego tak zachorowaliśmy na narty, że pewnie od listopada jak tylko zaczną naśnieżać to ciężko nas będzie w domu w weekendy spotkać :)

Kamper kamperowi nie równy - model, marka, układ. Dalej można kupić nowego z takim układem że się człowiek załamie na pierwszym wyjeździe jak nie ma doświadczenia.

U nas wyszło zabawnie bo po zmianie z przyczepy o długości 550 czyli z dyszlem 7,85m mamy w kamperze 7,4m więcej przestrzeni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maarec napisał:

U nas wyszło zabawnie bo po zmianie z przyczepy o długości 550 czyli z dyszlem 7,85m mamy w kamperze 7,4m więcej przestrzeni

Nawet nie chciałem tego pisać  ale u mnie podobnie. opuszczane z sufitu łóżko i obracane fotele robią robotę.

Ale wiadomo wszystko zależy od układu, trzeba wejść i obejrzeć na żywo.

50 minut temu, maarec napisał:

Całą zimę spędziliśmy w terenie, nie wiem czy tych wyjazdów latem nie będzie mniej. Do tego tak zachorowaliśmy na narty, że pewnie od listopada jak tylko zaczną naśnieżać to ciężko nas będzie w domu w weekendy spotkać

He, he, he.

pamiętam jak się poznaliśmy, "w zimie nie jeździmy , na dziko nie jeździmy , tylko kempingi "

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, peja76 napisał:

Cały czas mam gdzieś z tyłu głowy kampera, oczy mówią kupuj rozum podpowiada odpuść sobie, postanowiłem dodać nowy temat, przesiadka z kampera na przyczepę, są osoby które twierdza że jak ktoś przesiądzie się na kampera to o przyczepie zapomina, ale ja poznaję coraz więcej ludzi którzy przesiedli się z kampera na przyczepę.

Może czas przełamać stereotypowe myślenie i niech w tym wątku ujawnią się? ci co porzucili kampera na rzecz przyczepy:D i co było tego powodem:hmm:

 

3 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

nie liczyłbym na wysyp odpowiedzi bo raczej jest mało takich osób.

więc mogę  odpowiedzieć teoretycznie :-]

widzę tu dwa powody :

- finansowy ( z różnych powodów życiowych) nie ma się co oszukiwać kamper o tym samym standardzie co przyczepa będzie kosztował 2-3 x tyle

- praktyczny , ktoś stwierdził że woli siedzieć np trzy tygodnie w jednym miejscu, albo będzie jeździł tylko w sezonie letnim na długie stacjonarne wyjazdy wówczas nie potrzebuje większej mobilności jaką daje kamper tylko  większy komfort użytkowania jaką daje przyczepa.

Przecież nie jeździsz z przyczepą od wczoraj więc pożycz sobie kampera na  jeden wyjazd i wtedy powinieneś sobie odpowiedzieć na  pytanie jaka forma będzie wam bardziej odpowiadać.

Nie patrz na innych rób, to co wam będzie najbardziej odpowiadać :palacz:

 

Popieram wypożyczyć i spróbować. Ja spróbowałem i już szukam jakiegoś w rozsądnych pieniądzach dla siebie, następny będzie już kamper. 
I tak jak pisze @Suzu4x4 
Finanse (jeśli porównujemy rocznik do rocznika) + to jak i ile podróżujemy.
Osób które wróciły do przyczepy znam może całe dwie, ale praktycznie z każdym z kim rozmawiałem i miał przyczepę a poszedł w kampera mówi że nigdy by nie wrócił do przyczepy. Nie ma co się oszukiwać do podróżowania, objazdówek, spania na dziko kamper wygrywa w każdym aspekcie. Na kempingi i stacjonarnie przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.