Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Tatra napisał:

Nadal Italiani nie pobrali  należności  za przejazd ?

Ano pobrali ? na raty, w środę i czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ano pobrali na raty, w środę i czwartek.


Magia dla mnie ... jak te operacje natychmiast nie wskakują do nierozliczonych masz włączone powiadomienia ze swojej aplikacji bankowej na telefonie ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 15:26, witus napisał:

Magia dla mnie ... jak te operacje natychmiast nie wskakują do nierozliczonych emoji848.png masz włączone powiadomienia ze swojej aplikacji bankowej na telefonie ?
 

 

Włochy to jakiś dziwny kraj. Pierwszy raz spotkałem się tam z czymś takim że opłatę wykonaną kartą w Revolucie zdjęło dopiero po tygodniu. Płaciłem za pojedynczy wjazd gondolą na górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie bo tak działają transakcje off-line, potem na koncie powstanie debet nawet jak nie masz żadnego limitu kredytowego

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka




Ciekawe czemu to wybiórczo działa ... jeździliśmy z Gusią w tym samym czasie, stałem 40 min do bramek w korku ... mi natychmiast z revolut ... jej za kilka dni, tygodni.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 15:26, witus napisał:

masz włączone powiadomienia ze swojej aplikacji bankowej na telefonie ?

Niczego takiego nie aktywowałam więc pewnie nie mam. 

Do płatności oczekujących nawet nie zaglądałam, może tam to faktycznie wisiało. Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją, bo jak już wspominałam inne transakcje również w Italii wskakiwały natychmiast.

Nieważne, z kursu euro w moim banku jestem zadowolona, eu kształtowało się lepiej niż w kantorach w tym czasie - od 4.2821 do 4.2900. W kantorach, przynajmniej u mnie było wtedy ponad 4.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego takiego nie aktywowałam więc pewnie nie mam. 
Do płatności oczekujących nawet nie zaglądałam, może tam to faktycznie wisiało. Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją, bo jak już wspominałam inne transakcje również w Italii wskakiwały natychmiast.
Nieważne, z kursu euro w moim banku jestem zadowolona, eu kształtowało się lepiej niż w kantorach w tym czasie - od 4.2821 do 4.2900. W kantorach, przynajmniej u mnie było wtedy ponad 4.3.



Spoko dobry kurs ... ale jak chcesz być cool Revolut ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomekk napisał:

Witam

Ja natomiast nie płaciłem co prawda Revolutem, ale kartą EUR Mastercard i niestety karta nie dawała się odczytać w terminalu, tylko gotówka.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Ja chwilę kombinowałem, a kartę trzeba było włożyć tam gdzie bilet chwilę wcześniej pobrało, miałem dylemat czy nie do kieszeni po prawej stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, witus napisał:

Spoko dobry kurs ... ale jak chcesz być cool Revolut ;)

 

Ale jestem emocjonalnie przywiązana do mojej z pięknym kotem ?

5 minut temu, tomekk napisał:

... EUR Mastercard i niestety karta nie dawała się odczytać w terminalu, tylko gotówka...
 

Moją łyka wszędzie :)

Może nieopatrznie jakaś blokadę miałeś ustawioną na płatności poza krajem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilę kombinowałem, a kartę trzeba było włożyć tam gdzie bilet chwilę wcześniej pobrało, miałem dylemat czy nie do kieszeni po prawej stronie. 
Witam

Raz była to obsługa ludzka, a raz wsuniecie karty do czytnika. Później miałem zawsze gotówkę i odpuściłem płacenie kartą. We wrześniu sprawdzę płacenie kartą

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy to jest trzeci świat jeśli chodzi o możliwości płatności kartą. Są naprawdę daleko w tyle - to też wynika z faktu, że podobno większość Włochów nie lubi płacić kartami, a preferują tylko gotówkę. Sporo terminali nie akceptuje "pospolitych" form płatności, a jakieś ichnie. Ja miałem problem aby np. zapłacić na jakiejś stacji bezobsługowej - bo można było dokonać płatności tylko jakąś ich kartą. 

Więc jak ktoś jest przyzwyczajony do płatności w Polsce, gdzie u nas można w zasadzie płacić wszędzie i za wszystko, to w takich Włoszech może się mocno rozczarować. Tam zdecydowanie wypada mieć zawsze przy sobie gotówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy to jest trzeci świat jeśli chodzi o możliwości płatności kartą. Są naprawdę daleko w tyle - to też wynika z faktu, że podobno większość Włochów nie lubi płacić kartami, a preferują tylko gotówkę. Sporo terminali nie akceptuje "pospolitych" form płatności, a jakieś ichnie. Ja miałem problem aby np. zapłacić na jakiejś stacji bezobsługowej - bo można było dokonać płatności tylko jakąś ich kartą. 

Więc jak ktoś jest przyzwyczajony do płatności w Polsce, gdzie u nas można w zasadzie płacić wszędzie i za wszystko, to w takich Włoszech może się mocno rozczarować. Tam zdecydowanie wypada mieć zawsze przy sobie gotówkę. 
Witam

Tak, potwierdzam, ale może być tak, że oni robią to celowo, choćby próg kwotowy zakupu w sklepie 10 EUR żeby móc zapłacić kartą.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bibione, okolicach i Wenecji nie było żadnych problemów, płaciłem wyłącznie kartami.

Min 10e był też w Austrii przy zakupie winiety, musiałem dobrać gumy do żucia.

Za pizze na deptaku po 2-3e porcja płaciłem gotówką wiec tam nie wiem, możliwe, że może być problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.