Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

@Funiaki Ciekawy bo rzadki kierunek. A jakie góry macie w planach?

Przejdziemy na Czechy, bo tu faktycznie włoski wątek, to napiszę :) ale zobacz np. http://www.germany.travel/pl/rozrywka-wypoczynek/naturalne-krajobrazy/parki-przyrodnicze/park-krajobrazowy-fraenkische-schweiz-veldensteiner-forst.html

 

Edytowane przez Funiaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 17.02.2019 o 12:43, dudek_t napisał:

Na razie w planach tradycyjnie majowka nad Gardą bez przyczepy. Druga czesc ITA dopiero 25.08-10.10 ? ale gdzie?  Zaczniemy pewnie pod Wenecja ale gdzie skonczymy to pojecia nie mam ? I w zasadzie nie robi mi to roznicy, tam wszedzie jest fantastycznie!

Tomek, gdzie majówkę nad Garda planujecie? Biorę pod uwagę po drodze zajrzeć na dzień - dwa nad Gardę- tym razem na północną stronę, bo nad południową byliśmy w 2011.IMG_1545.thumb.jpg.bd1a6b18a790c25e327ce869c88c9d25.jpg
Byliśmy tez nad Monte Baldo, aby nie było zbyt płasko i nudno :)

IMG_1695.thumb.JPG.ff766e2c88dc92509f73347ddbf15c29.JPG

Pamiętam, że widok spokojnie pasącej się krowy nas wtedy zaskoczył :) Nie wiedzieliśmy, że z drugiej strony góry biegnie droga. Teraz chętnie wrócimy nad Lago di Garda po nowe dla nas widoki :)

IMG_1649.thumb.JPG.50c03f5ed66e4e77705c0e77c484127c.JPG

IMG_1725.thumb.JPG.b3a53fdfbbbde43414ed26412b1a679d.JPG

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Magda Pawłowicz napisał:

Tomek, gdzie majówkę nad Garda planujecie? Biorę pod uwagę po drodze zajrzeć na dzień - dwa nad Gardę- tym razem na północną stronę, bo nad południową byliśmy w 2011...

I ja biorę pod uwagę ten kierunek na majówkę, również północną część :)

Planuję zatrzymać się w Limone sul Garda  Campingpark Garda, jako jedyny w tej okolicy na ACSI w tym terminie.

Monte Baldo na liście obowiązkowo.

Mam nadzieję, że wszystko wypali :)

Wszelkie wskazówki i podpowiedzi mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dudek_t napisał:

Magda, miejscowosc Tignale. Będziemy w pełni mobilni wiec jak będziecie gdziekolwiek w okolicy to spot obowiązkowo ?

Tomku - nie wyraziłam się precyzyjnie- majówka w tym roku chyba nam całkiem przepadnie, dopiero na wakacjach ruszymy do Włoch  i właśnie wtedy na chwilkę nad Gardę zajrzymy i tylko szkoda, że nie ma jak się spotkać, bo mamy różne terminy .....   pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory zawsze bylo spoko. W dzien 17-25 z przewaga tych wyzszych temperatur. W nocy 8-15. Tak srednio. Przewaga slonca ale zdazaja sie tez dni deszczowe. Nie mialem jednak nigdy zeby lalo caly dzien. I co istotne pisze to o czesci polnocnej/ gorskiej. Na poludniu jeziora jest wieksza szansa na wyzsze temperatury ale to juz nie to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie podobne temperatury mieliśmy 2 lata temu w Wenecji w majówkę.  Na przemian, krótki rękaw, bluza ale i przelotne siarczyste ulewy 3x w tym 1 z gradobiciem. 

Na razie prognozy średnie ale to jeszcze miesiąc więc wróżenie z fusów. 

2 godziny temu, dudek_t napisał:

pisze to o czesci polnocnej/ gorskiej. Na poludniu jeziora jest wieksza szansa na wyzsze temperatury ale to juz nie to samo ?

Jeszcze nie byłam ale już to wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

My się zastanawiamy, czy okolice Wenecji (wybrzeże Adriatyku), czy też Garda. Jakby była Garda to będę kamieniami rzucał do Ciebie Gusia :)

Za Gardą przemawia fakt, że mielibyśmy północ zaliczoną teraz i w wakacje nie trzeba by nadkładać drogi, jadąc np. do Toskanii, lub na półwysep Gargano.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomekk napisał:

Za Gardą przemawia fakt, że mielibyśmy północ zaliczoną teraz i w wakacje nie trzeba by nadkładać drogi, jadąc np. do Toskanii, lub na półwysep Gargano.

Ja uważam, że to jest bardzo dobry pomysł a nawet świetny :D

W czasie wakacji jest tam zbyt tłoczno, stąd pomysł na majówkę :)

6 godzin temu, tomekk napisał:

...Jakby była Garda to będę kamieniami rzucał do Ciebie Gusia :)

Matkooo, aż tak zawiniłam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomekk napisał:

Nie, nie, chodzi o to żeby się spotkać nad Gardą

Oczywista oczywistość ... Bardzo chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk - ciekawe zaproszenie do spotkania ;)

Kochani :) Będę czekać na Wasze zdjęcia i relacje z majówki zanim i ja wreszcie powędruję po włoskiej ziemi ??

:) Atrakcji tu tyle, że nie wiadomo co wybrać a co odpuścić...?️?️⛰️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.