Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Włochy to jest trzeci świat jeśli chodzi o możliwości płatności kartą. Są naprawdę daleko w tyle - to też wynika z faktu, że podobno większość Włochów nie lubi płacić kartami, a preferują tylko gotówkę. Sporo terminali nie akceptuje "pospolitych" form płatności, a jakieś ichnie. Ja miałem problem aby np. zapłacić na jakiejś stacji bezobsługowej - bo można było dokonać płatności tylko jakąś ich kartą. 

Więc jak ktoś jest przyzwyczajony do płatności w Polsce, gdzie u nas można w zasadzie płacić wszędzie i za wszystko, to w takich Włoszech może się mocno rozczarować. Tam zdecydowanie wypada mieć zawsze przy sobie gotówkę. 

Żadnych problemów z płatnością kartą nie odnotowałam ani w tym roku ani 2 lata temu, wszędzie przyjmowali (no poza straganami na rynku i prywatnym operatorem statku) z tym, że faktycznie spotykało się też  próg płatności od 10 eu.

Czy Włosi lubią kartą płacić czy nie to nie wiem ale już w 2015 mieli im wprowadzić obowiązek transakcji bezgotówkowych od 30 eu, z wyjątkami dla turystów bardzo upierdliwymi trzeba przyznać bo wiążącymi się z wypełnianiem papierów aby odstąpić od reguły.  Dyskutowaliśmy o tym chwilę na forum tutaj ale jakoś nikt nie potwierdził tych informacji do dziś :wacko:

Gotówką płaciłam jednak raz kwotę 62 euro u operatora statku za bilety łączone dla 2 osób (rejs statkiem po 9 eu/os + kolejka na Monte Baldo 22 eu/os - fajna opcja bo nie trzeba później stać w kolejce do kasy wyciągu :) ) i gość nie bronił się przed gotówką a też nie sądzę aby na pirsie mieli terminal choć może? tam kręciło się kilka osób sprzedających te bilety ale mieli też takie stałe stanowisko więc może tam można było kartą płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, gusia-s napisał:

Żadnych problemów z płatnością kartą nie odnotowałam ani w tym roku ani 2 lata temu, wszędzie przyjmowali (no poza straganami na rynku i prywatnym operatorem statku) z tym, że faktycznie spotykało się też  próg płatności od 10 eu.

Bo z roku na rok jest lepiej. Ja byłem 3 lata temu i miałem mniej problemów niż kiedy byłem 10 lat temu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gusia-s napisał:

Żadnych problemów z płatnością kartą nie odnotowałam ani w tym roku ani 2 lata temu, wszędzie przyjmowali (no poza straganami na rynku i prywatnym operatorem statku) z tym, że faktycznie spotykało się też  próg płatności od 10 eu.

Czy Włosi lubią kartą płacić czy nie to nie wiem ale już w 2015 mieli im wprowadzić obowiązek transakcji bezgotówkowych od 30 eu, z wyjątkami dla turystów bardzo upierdliwymi trzeba przyznać bo wiążącymi się z wypełnianiem papierów aby odstąpić od reguły.  Dyskutowaliśmy o tym chwilę na forum tutaj ale jakoś nikt nie potwierdził tych informacji do dziś :wacko:

Gotówką płaciłam jednak raz kwotę 62 euro u operatora statku za bilety łączone dla 2 osób (rejs statkiem po 9 eu/os + kolejka na Monte Baldo 22 eu/os - fajna opcja bo nie trzeba później stać w kolejce do kasy wyciągu :) ) i gość nie bronił się przed gotówką a też nie sądzę aby na pirsie mieli terminal choć może? tam kręciło się kilka osób sprzedających te bilety ale mieli też takie stałe stanowisko więc może tam można było kartą płacić. 

A nie wiesz Gusia przypadkiem ile zajmuję wejście pieszo na szczyt Monte Baldo ze stacji pośredniej St. Michele, bo tam można chyba dojechać autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz Gusia przypadkiem ile zajmuję wejście pieszo na szczyt Monte Baldo ze stacji pośredniej St. Michele, bo tam można chyba dojechać autem?
Witam

Tak, można wjechać autem, co prawda nie jest to zwykła jazda. Dla ciekawości podam, że jest tam przy knajpie ładowarka do e-bików.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcin81 napisał:

A nie wiesz Gusia przypadkiem ile zajmuję wejście pieszo na szczyt Monte Baldo ze stacji pośredniej St. Michele, bo tam można chyba dojechać autem?

Tak, do stacji pośredniej można dojechać autem z tym, że może się okazać, że nie ma gdzie zaparkować bo miejsca tam niewiele. 

Stacja jest zaledwie na 1/3 wysokości nawet ciut niżej więc jeszcze ponad 1000 m (przewyższenia) pozostaje do pokonania - ok. 5 km szlakiem.

Z tego co kojarzę, zejście z góry do stacji pośredniej oznaczone było 2,40 h marszu, więc wejście będzie zapewne dłużej a z foceniem po drodze jeszcze dłużej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli raczej gondolka zostaje bo chłopaki by mi dali jak bym ich wpakował w taką wycieczkę. Chociaż na Śnieżkę we wrześniu weszliśmy. 

A powiedz proszę skąd płyneliście tym stateczkiem? Rozumiem że z zachodniego brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin81 napisał:

A powiedz proszę skąd płyneliście tym stateczkiem? Rozumiem że z zachodniego brzegu?

Płynęliśmy od siebie czyli z Limone sul Garda za 9 eu w obie strony z głównego nabrzeża, prywatnym przewoźnikiem. Na nabrzeżu sprzedają bilety na statek i odrazu można u nich kupić bilet na kolejkę. Dają też mapkę Malcesine, z zaznaczonym miejscem przybicia i odbicia statku, trasę do kolejki i zamku.

W Limone tuż przy nabrzeżu jest duży, płatny, garażowany parking. Motocykle mogą paarkować na zewnątrzęnym parkingu nad samą wodą.

IMG_20190430_090115.thumb.jpg.7540f60d81f74c93cdcc00ec45684840.jpg

IMG_20190501_115438.thumb.jpg.507f25fdfa2cdca827b93c0dbfec2176.jpg

IMG_20190501_114925.thumb.jpg.fc69f6ec229b28e225f8eae705a61b6c.jpg

IMG_20190501_114704.thumb.jpg.afac7d09f6ac041d0bfa85a886f015cf.jpg

Po jeziorze pływają też z różnych miasteczek statki regularnych linii ale nie korzystaliśmy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 18:33, ZdzislawW napisał:

Ja z Przemyśla 8 przez Czechy, Austria.

To całkiem niedaleko. 

Startuje ok 18 ode mne aby minąć Częstochowe o 1 w nocy i sie położyć. Potem pobudka i po śniadaniu lecimy dalej. Pauza na obiad w Brno a na sobotni popołudnie planujemy zatrzymać sie w Wiedniu :) MOże gdzieś na trasie kawe spijemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powoli się krystalizuje plan na urlop. Startujemy z domu 25.08 i na kilka nocy zatrzymamy się na Słowenii na kempingu Spik. Tyle wiem na 100% (w zasadzie na 100 bo jak będzie marna pogoda to może się to zmienić). Później już tylko ogólny zarys w kolejności: okolice Wenecji, Grottammare, półwysep Gargano, Rzym, Toskania (pewnie znów Vale Gaia ze względu na super wygodny plac zabaw) i może jak starczy czasu to południe Gardy na 2-3 noce. Planowany powrót do domu najpóźniej 5.10. Niestety już wiem że na dłużej nie pozwoli praca (mam nadzieje tylko że nie trzeba będzie wracać wcześniej). Tak czy inaczej - mimo powrotu z majówki 2 tygodnie temu - nie możemy się doczekać powrotu na włoską ziemię. 

Zrzut ekranu 2019-05-16 o 12.29.53.png

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Chętnie pooglądam zdjęcia i poczytam wrażenia z Twojej trasy. Ja też mam już zarys naszej włoskiej podróży a życie pisze takie scenariusze, że ne wiadomo co naprawdę się uda. Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Magda Pawłowicz napisał:

Super. Chętnie pooglądam zdjęcia i poczytam wrażenia z Twojej trasy. Ja też mam już zarys naszej włoskiej podróży a życie pisze takie scenariusze, że ne wiadomo co naprawdę się uda. Zobaczymy :)

P.S. Tomek zazdroszczę tego czasu jaki masz do dyspozycji na Italię  :) Też nie możemy się doczekać wyjazdu - tym bardziej, że ostatnio widzieliśmy Włochy 4 lata tamu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 19:50, bladys napisał:

 

Mam nadzieję na spotkanie . będę w niedzielę pokonywał Austrię to pewnie się zobaczymy. tym razem postanowiono ,że lecimy docelowo na Bari . Po drodze Rimini z wypadem do San Marino . Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dudek_t napisał:

Startujemy z domu 25.08 ... 

... Planowany powrót do domu najpóźniej 5.10....

Jasne, znęcaj się nad nami zwykłymi pracusiami :( 

Nawet gdyby roczny urlop skumulować w całość to i tak braknie jeszcze tygodnia :banned:

U mnie maksymalnie naraz to tak 2,5 tyg. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.