Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Nie no - ja też emotikona zauważyłem, ale mimo tego coś w tym jest, tylko w przypadku Chorwacji i Istrii jest moim zdaniem nieco inaczej niż w przypadku Włoch i riwiery weneckiej. Po prostu Istria nie ma aż tak wypasionych kempingów (choć to się zmienia), żeby na szali klimatyczności/krajobrazu/unikatowości - czyli to, co można zobaczyć im bliżej południa Chorwacji - położyć tą infrastrukturę. Mniej więcej o to mi chodziło.

A dla prawdziwości moich słów dodam tylko, że oczywiście w tym roku jadę raz na riwierę wenecką, a drugi raz na Istrię:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Tak jak Zulos pisze, nie trzeba się pakować do centrum Tarvisio. A nawet jak się wpakujesz to żaden problem. Te "wąsko" oznacza że nie ma tam lotniska ale swoim zestawem przejechałem 4 razy i nigdzie nie ma tam opcji "na styk". Czasem trzeba tylko puścić kogoś z naprzeciwka ale w porównaniu do południa CRO czy ciasnych miasteczek to tam jest pełen luz. Nie zmienia to faktu że jeśli nie będzie korka na autostradzie przy Palmanovie to będzie szybciej niż SS13 a koszt autostrady pomijalny przy całości przedsięwzięcia. A na zmęczenie - espresso w pierwszym barze w ITA. 

PS. Ale wymyśliłeś z tą riwierą wenecką i Istrią... dwie najgorsze miejscówki w obu krajach :D Why?

Nie jadę na Istrie :) zapomnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz sobie policzyć koszty autostrady we Włoszech. Z lewej strony tylko wybierasz rodzaj pojazdu 3 Assi

http://www.autostrade.it/autostrade-gis/percorso.do#

Edytowane przez jachata
http://www.autostrade.it/autostrade-gis/ricercaPercorso.do?tipo=P&dtxpDa=337&dtxpA=25316&dtxpPer=&dtxpEsc=&dscDa=337&dscA=25316&dscPer=&dscEsc=&soloAuto=on&equivalenzaClassi=3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jadąc do Wenecji z premedytacją wybraliśmy zamiast włoskiej autostrady drogę SS13 i na powrocie też aż do tego ronda , na którym poprzez zamotanie zjechaliśmy w pierwszy zjazd z ronda wprost do miasteczka :D i dalej przecisnęliśmy się do A23 jakoś tak, a powinniśmy jechać na rondzie dalej SS13 do samej granicy by potem 83 wjechać na autostradę w Austrii tak.

Mimo pomyłki nic nie płaciliśmy na autostradzie A23 za ten odcinek od Tarvisio do granicy z Austrią. 

 

Wracając do anomalii pogodowych w Chorwacji, wczoraj 33 km od Szybenika w głąb lądu  w jednej z  miejscowości w ciągu kilku godzin spadło 185 l/m2 wody a temperatura powietrza wynosiła 9 stopni C. 

Silne opady wystąpiły też w innych częściach kraju, również na wybrzeżu, np. Medulin na Istrii również został podtopiony.

W Makarskiej tylko 22 stopnie.

Maj najzimniejszy chyba od 30 lat, Chorwaci liczą już straty z turystyki, ponieważ turyści widząc co się dzieje odwoływali pobyty lub wcale ich nie rezerwowali.

Jak zechcą sobie odbić w wakacje to czarno widzę ceny w sezonie a przecież i tak nie jest już tanio :(

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dudek_t napisał:

Tak jak Zulos pisze, nie trzeba się pakować do centrum Tarvisio. A nawet jak się wpakujesz to żaden problem. Te "wąsko" oznacza że nie ma tam lotniska ale swoim zestawem przejechałem 4 razy i nigdzie nie ma tam opcji "na styk". Czasem trzeba tylko puścić kogoś z naprzeciwka ale w porównaniu do południa CRO czy ciasnych miasteczek to tam jest pełen luz. Nie zmienia to faktu że jeśli nie będzie korka na autostradzie przy Palmanovie to będzie szybciej niż SS13 a koszt autostrady pomijalny przy całości przedsięwzięcia. A na zmęczenie - espresso w pierwszym barze w ITA. 

PS. Ale wymyśliłeś z tą riwierą wenecką i Istrią... dwie najgorsze miejscówki w obu krajach :D Why?

Po drodze m-dzy Gemona a Udine są tanie stacje benzynowe, przy takiej długiej prostej obok wielu centrów handlowych, firm, zakładów, sklepów itd

Tak samo tańsze paliwo można znaleźć na stacji na darmowej obwodnicy Udine.

Jak ktoś nie chce się ładować w Tarvisio to można jeszcze jechać autostradą dalej, pobrać bilet na bramkach i potem na pierwszym zjeździe zjechać z autostrady na SS13, koszt jakieś 2,40€ jak dobrze pamiętam. Potem na luzie SS13. Po drodze kilka pięknych miasteczek, w tym Venzone, wpisane na listę najpiękniejszych miast i wsi Włoch.

Najtańsze paliwo na trasie masz w Villach na stacji automatycznej Triglavstraße 2-4 9500 Villach, zaraz obok jest stacja Jet, niewiele droższa, z obsługą.

W Graz zaraz obok autostrady masz tanią stację, razem z Macdonalds 47.008087, 15.440469. Ładny zjazd i wyjazd z autostrady.

Dosyć tanie paliwo jest na stacji Roth: PN:47.48103 W:16.09238 Dotankowuje tam, jeśli mi brakuje paliwa aby dojechać na tankowanie w Graz. Ładny zjazd i wjazd z autostrady. Darmowe Wifi, hasło: Wlan-Roth

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tamtam napisał:

Po drodze m-dzy Gemona a Udine są tanie stacje benzynowe, przy takiej długiej prostej obok wielu centrów handlowych, firm, zakładów, sklepów itd

Tak samo tańsze paliwo można znaleźć na stacji na darmowej obwodnicy Udine.

Jak ktoś nie chce się ładować w Tarvisio to można jeszcze jechać autostradą dalej, pobrać bilet na bramkach i potem na pierwszym zjeździe zjechać z autostrady na SS13, koszt jakieś 2,40€ jak dobrze pamiętam. Potem na luzie SS13. Po drodze kilka pięknych miasteczek, w tym Venzone, wpisane na listę najpiękniejszych miast i wsi Włoch.

Najtańsze paliwo na trasie masz w Villach na stacji automatycznej Triglavstraße 2-4 9500 Villach, zaraz obok jest stacja Jet, niewiele droższa, z obsługą.

W Graz zaraz obok autostrady masz tanią stację, razem z Macdonalds 47.008087, 15.440469. Ładny zjazd i wyjazd z autostrady.

Dosyć tanie paliwo jest na stacji Roth: PN:47.48103 W:16.09238 Dotankowuje tam, jeśli mi brakuje paliwa aby dojechać na tankowanie w Graz. Ładny zjazd i wjazd z autostrady. Darmowe Wifi, hasło: Wlan-Roth

Pozdrawiam

Dzięki. Świetne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maarec napisał:

Dzięki. Świetne info.

Jak chcesz to mogę Ci  podesłać opracowane północne Włochy, gdzie na lody, jak jechać, gdzie iść na pizze,  z opisami miejscowości ciekawych do zwiedzania :)

Napisałem to dla znajomych którzy mnie o to prosili w zeszłym roku, więc niewiele się zmieniło.

Opisów kampingów tam nie ma, bo oni wynajmują apartamenty.

Takie moje kompendium z wycieczek po Friuli i Wenecji Euganejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tamtam napisał:

Jak chcesz to mogę Ci  podesłać opracowane północne Włochy, gdzie na lody, jak jechać, gdzie iść na pizze,  z opisami miejscowości ciekawych do zwiedzania :)

Napisałem to dla znajomych którzy mnie o to prosili w zeszłym roku, więc niewiele się zmieniło.

Opisów kampingów tam nie ma, bo oni wynajmują apartamenty.

Takie moje kompendium z wycieczek po Friuli i Wenecji Euganejskiej.

No pewnie. Dzięki. Zostało kilka dni do wyjazdu a my totalnie nie przygotowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Tamtam, ja też poproszę jeśli możesz ;)

my też już odliczmy dni do wyjazdu ale w dalszym ciągu bez planu.

tzn. na pewno zaczynamy od Gardy bo  się umówiliśmy ze znajomymi ale nie zabawimy tam dłużej niż 2- 3 dni a potem ??

może południe Włoch, a może Francja ? tego jeszcze nie wiadomo , tak czy inaczej pozdrawiam i do kolejnego spotkania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Hej, Tamtam, ja też poproszę jeśli możesz ;)

my też już odliczmy dni do wyjazdu ale w dalszym ciągu bez planu.

tzn. na pewno zaczynamy od Gardy bo  się umówiliśmy ze znajomymi ale nie zabawimy tam dłużej niż 2- 3 dni a potem ??

może południe Włoch, a może Francja ? tego jeszcze nie wiadomo , tak czy inaczej pozdrawiam i do kolejnego spotkania ;) 

my jedziemy 14.06 na Lazurowe przez Włochy, a Wy kiedy?

Posyłam moje krótki opracowanie północno-wschodnich Włoch.

Niektóre opisy miejscowości brałem z internetu.

Opis raczej hasłowy :)

Jak ktoś będzie miał pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć.

My jeździmy kamperem, więc śpimy na aree di sosta często darmowych w tamtych rejonach, czasem nawet z darmowym prądem :)

Włochy północne.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tamtam napisał:

Ale się napracowałeś - szacun i dzięki za udostępnienie!

Zalajkowałbym, ale to nie książkoryj, a poza tym i tak go nie mam...;-)

Rzeczywiście temat lekko zboczył z chorwacji;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromny szacun za ten opis! Też dziękuję ?

I...też nie wiem czy tenmatu osobnego nie zakładać...plan na wakacje się "poszerza" czasowo, a kasa ta sama ;).

Mieliśmy jechać na 3 tygodnie: kilka (ja wolałbym ze 2, starsza córka ze 4...) dni na campingu w Revfulop (Balaton), Kilka (5-6) dni na Słowenię (Alpy Julijskie) i kilka nad ciepłym morzem->najbliżej Istria...ale jak patrzę na ceny, to witki opadają. Teraz mamy 4 tygodnie i kombinujemy nad alternatywą. Czy pchać się bardziej na południe Chorwacji? Czy może Włochy? A może w ogóle olać ten kierunek i jechać przez północno wschodnie Węgry do Rumunii ?? Tylko, z tego co wiem, tam akurat okolice nadmorskie mało atrakcyjne.

Co do Chorwacji, to byliśmy lata temu i nie do końca rozumiemy zachwyty..tzn. piękny kraj i w ogóle ale tłumy dzikie. Tzn. tam gdzie my byliśmy (Dalmacja i Omis). I tak siedzę i szukam jakiegoś kempingu nad morzem, nie dalej niż 1300-1400 km od PL, do 150-160 PLN za naszą rodzinkę (2 dorosłych i dzieci: 1 rok i 4 lata). Cięzko...

 

Edytowane przez poziom (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tamtam napisał:

my jedziemy 14.06 na Lazurowe przez Włochy, a Wy kiedy?

Posyłam moje krótki opracowanie północno-wschodnich Włoch.

Niektóre opisy miejscowości brałem z internetu.

Opis raczej hasłowy :)

Jak ktoś będzie miał pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć.

My jeździmy kamperem, więc śpimy na aree di sosta często darmowych w tamtych rejonach, czasem nawet z darmowym prądem :)

Włochy północne.pdf 911 kB · 18 pobrań

Dzięki  za przesłanie  :yes:

my planujemy wyruszyć 13.16 więc 14 po południu powinniśmy być gdzieś nad Gardą ;)

potem się zobaczy co dalej może południe Włoch może Francja a może Słowenia i Chorwacja , tego nie wie nikt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Dosyć tanie paliwo jest na stacji Roth: PN:47.48103 W:16.09238 Dotankowuje tam, jeśli mi brakuje paliwa aby dojechać na tankowanie w Graz. Ładny zjazd i wjazd z autostrady. Darmowe Wifi, hasło: Wlan-Roth
Pozdrawiam


Jak widze stacje Roth wykupił Shell i i pewnie już tak tanio nie jest jak to Shell przy autostradzie... Szkoda
Jak znajde jakąś alternatywe to dam znać. Za 2 tygodnie tamtedy jade wiec coś poszukam po drodze.
Sa jeszcze tanie stacje na wyjeździe z Wiednia przy shoping center sud 48.113426, 16.316439 ale ja tam rzadko tankuje, jak już to przy okazji zakupów- za blisko od granicy.

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.