Skocz do zawartości

Bella Italia 2019


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Tatra napisał:

Pieniądze zostaną ściągnięte z konta w ciągu 3 - 5 dni.

Nie żebym się upominała ;) ale pierwszy raz jechaliśmy autostradą w niedzielę, czyli ponad tydzień temu - 2x, bo zjeżdżaliśmy na tankowanie tuż pod autostradę, potem trochę pojechaliśmy sobie SS12 i znów na autostradę. Do dziś ani środki nie pobrane ani nie zablokowane. 

W piątek lecieliśmy do Werony autostradą a powrót lokalnymi, no i w sobotę trasa do domu. Płatności nie ma. 

Oby tak dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie żebym się upominała  ale pierwszy raz jechaliśmy autostradą w niedzielę, czyli ponad tydzień temu - 2x, bo zjeżdżaliśmy na tankowanie tuż pod autostradę, potem trochę pojechaliśmy sobie SS12 i znów na autostradę. Do dziś ani środki nie pobrane ani nie zablokowane. 
W piątek lecieliśmy do Werony autostradą a powrót lokalnymi, no i w sobotę trasa do domu. Płatności nie ma. 
Oby tak dalej 


Tak trzymać :) zawsze znajdzie się sposób jak wydać w inny sposób zaoszczędzone pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ja również dołączam do szerokiego grona wielbicieli Włoch. 8 czerwca po raz piąty wyjazd na trzy tygodnie trasa nieznana . Miał być wyjazd gdzie indziej ,ale tradycyjnie skończyło się wyjazdem do Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZdzislawW napisał:

Kochani ja również dołączam do szerokiego grona wielbicieli Włoch. 8 czerwca po raz piąty wyjazd na trzy tygodnie trasa nieznana . Miał być wyjazd gdzie indziej ,ale tradycyjnie skończyło się wyjazdem do Włoch.

Super :)Czekamy zatem na zdjęcia i kilka słów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 13:52, Magda Pawłowicz napisał:

Napisz Tomku gdzie byłeś i co widziałeś :) i kilka zdjęć dla mej duszy zbolałej oczekiwaniem na Italię :) P.S. Fajnie wiedzieć, że nakręconych na Włochy jest więcej :)

Witam

Tutaj zamieściłem małą relację z mojej majówki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Gusia mogłabyś napisać coś na temat campingu nad Gardą. Czy byliście na tym campie w Limone co jest w acsi? Jak duże parcele, czystość i ogolne wrażenia. Czy jest gdzie w okolicy pojeździć rowerem i pospacerować. Jak Dalego do miasteczka. Pozdr. Konrad

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kondziorro Tak, byliśmy na Campingpark Garda w Limone sul Garda. 

Honorują ACSI ale nie w pierwszej linii od jeziora. Parcele są różne, mniejsze i większe. Na samym dole ale też kilka jest na wyższych partiach kempingu. Dojazd do parcel asfaltową aleją. Nasz zestaw ok. 12 m ładnie zjechał na dół. Podłożenie trawiaste i kamyczkowe. Słupki z prądem, wtyczka euro. Nie ma wody na wszystkich parcelach nawet w pierwszej linii, w pobliżu naszej parceli był kran. Na parcelę ciągle przychodzą kaczki, łabędzie i domagają się karmienia co szczególnie bawi dzieci :)

Toalet i pryszniców jest wystarczająca ilość, na kilku poziomach w różnych budynkach. Jest WC chemiczne i zrzut dla kamperów. Woda gorąca na zmywakach też. Jest basen i brodzik dla dzieci, jednak w majówkę nie był jeszcze uruchomiony, podobnie jak sklep, knajpka, pizzeria.

Plaża z drobnych kamyczków, bardzo ładna, kilka drzew z naturalnym cieniem.

Nie zauważyłam placu zabaw ale w bliskim sąsiedztwie kempingu jest miejski plac zabaw. Bardzo dużo zieleni, kwiatów, pomarańczy.

Kemping mi się bardzo podobał. Jest położony z widokiem na Monte Baldo.

Z kempingu do centrum miasteczka z 10 minut pieszo, chodnikiem. Z 5 min. do najbliższego sklepu dobrze zaopatrzonego z normalnymi cenami, kawałek dalej większy sklep.

Miasteczko bardzo ładne, naprawdę robi wrażenie ?. Z portu pływają regularne "pekaesy" ? do różnych miast nad jeziorem. Pływa też prywatny przewoźnik za 9 eu do Malcesine i spowrotem, kursy powrotne co godzinę. Można też wynająć łódkę motorową. Są knajpki, lodziarnie, pełno miejsc gdzie można przysiąść i po prostu się gapić. Plaża w miasteczku też bardzo ładna. 

Co do tras rowerowych, niestety występuje konieczność przemierzenia niektórych odcinków ulicą gdzie nie nie ma żadnego pobocza, w tym tunelami ale jest jedna 100% poza ulicą, która prowadzi na przepiękną kładkę zawiedziona nad taflą jeziora. Dojazd wymaga jednak trochę potu bo jest kilka odcinków góra/dół ale warto.  

IMG_20190508_183353.thumb.jpg.82aa0882c0a20b3cfa671524810d9e6a.jpg

IMG_20190508_183641.thumb.jpg.36b7db657339aa6821ae9b5dadd3b612.jpg

IMG_20190508_183906.thumb.jpg.1351e4a1858f2f314ece6103d6b0e579.jpg

 

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź ? Auto mogliście parkować na parceli czy musiało zostać na parkingu? Robiliście wcześniejszą rezerwację?   Są tam jakieś szlaki na górskie wędrówki? My wybieramy się tam od 14 czerwca na jakiś tydzień. Potem będziemy chcieli przenieść się do Arco na AB&C camping głównie aby powspinac się po ferratach. Pozdrowienia Konrad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta na parcelach. Szlaków jest pełno, w recepcji dostępne mapy, nawet jakieś mam :)Rezerwacji nie robiliśmy, 28.04 w pierwszej linii było wolnych kilka parcel, w drugiej całe mnóstwo. 1.05 kemping się zapełnił, w 1 linii parcelę zajęte w 100% w drugiej było kilka wolnych ale 3.05 już był znowu luz. W dniu wyjazdu czyli 4.05 zaczęli ogarnia basen :)

Tam i przez miesiąc by się człowiek nie nudził. Wstyd się przyznać ale w Rivie i Torbole byliśmy tylko przejazdem, choć były rzut beretem. Wszystko przez to, że pozwoliliśmy sobie na cały 1 dzień lenistwa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 17:48, ZdzislawW napisał:

Kochani ja również dołączam do szerokiego grona wielbicieli Włoch. 8 czerwca po raz piąty wyjazd na trzy tygodnie trasa nieznana . Miał być wyjazd gdzie indziej ,ale tradycyjnie skończyło się wyjazdem do Włoch.

Skąd startujesz? :) Ja 7mego startkuje z Gdańska na Bella Itaia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kondziorro napisał:

Jeszcze raz wielkie dzieki. Wszystko już wiem i nie mogę się doczekać wyjazdu :)

Wcale się nie dziwię :)

Udanego wyjazdu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kondziorro napisał:

Hej. My startujemy że Szczecina. W Bella Italia byliśmy dwa lata temu. Rewelacja! 

Właśnie zastanawiam się jak to rozwiązać. ITALIA na 100% jednak nie wiem czy GARDA. Chyba wolalbym jednak morze. Śmigasz przez Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎06 o 12:12, gusia-s napisał:

Nie żebym się upominała ;) ale pierwszy raz jechaliśmy autostradą w niedzielę, czyli ponad tydzień temu - 2x, bo zjeżdżaliśmy na tankowanie tuż pod autostradę, potem trochę pojechaliśmy sobie SS12 i znów na autostradę. Do dziś ani środki nie pobrane ani nie zablokowane. 

W piątek lecieliśmy do Werony autostradą a powrót lokalnymi, no i w sobotę trasa do domu. Płatności nie ma. 

Oby tak dalej ?

Nadal Italiani nie pobrali  należności  za przejazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.