Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dwa lata temu i wybieram się za 2 miesiące ? Wszędzie można płacić kartą, chyba że jakaś awaria. W Serbii jak już podjeżdżałem pod bramki pokazywała się kwota do zapłaty. Można płacić w euro, ale słyszałem że różnie mogą wydać resztę, jeżeli już płacić to drobnymi nominałami. Paliwo najtańsze oczywiście w Macedonii , obecnie niżej niż 1 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Macedomii i Serbii bez problemu zapłacisz na stacjach benzyynowych kartą.  Jeźdzliiśmy po Macedonii również bocznymi drogami do Ohridu, Tetovo, Gostivar - tam jest bardziej skąpo jeśli chodzi o stacje ale takie "ichniejsze Orleny"  jak MAKpetrol, czy RTpetrol są bezpieczne i zawsze zapłącisz kartą. W Macedonii jest bardzo tanio. Jeśli chodzi o "tanie" zakupy to...ja zawsze jadąc do i z Grecji kupuję tam papierosy:) dwa raz tańsze niż w Grecji. Ale zarówno na greckiej jak i na węgierskiej granicy możesz liczyć się z zapytaniem ile papierosów wieziesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Serbii lepiej mieć drobne euro na bramkach. Mozna sobie kwote wyliczyć wcześniej i z taką już jechać - ja rozmieniałem kase na słowacji. Na stacjach beznynowych spokojnie karty akcepuje czy to w serbi czy w macedoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomiy napisał:

W Serbii lepiej mieć drobne euro na bramkach.

Czy to oznacza, że może być brak możliwości płacenia kartą na bamkach w Serbii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramkach w Serbii i Macedonii zawsze zapłacisz kartą i taki sposób zapłaty ci polecam. Dlaczego ponieważ kilkukrotnie byłem świadkiem "nieporozumień " jakie wynikały w  przypadku płatności gotówką i nie dotyczyło to tylko płatności za autostradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szwedki napisał:

Na bramkach w Serbii i Macedonii zawsze zapłacisz kartą i taki sposób zapłaty ci polecam. Dlaczego ponieważ kilkukrotnie byłem świadkiem "nieporozumień " jakie wynikały w  przypadku płatności gotówką i nie dotyczyło to tylko płatności za autostradę .

w Serbii płaciło się większe kwoty, więc faktycznie lepiej kartą (nie miałem żadnych problemów)

w Macedonii były chyba 3 bramki i płaciło się 1e, 2e i 1e ... więc dość prosty przelicznik i można ogarnąć drobniakami

jeszcze nie miałem sytuacji żeby nie dało się zapłacić kartą, w Albanii bywały stacje co nie przyjmowały kart,

ale tam jest tyle stacji że nie było problemu, bo 1km dalej była taka co przyjmowała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płacić karta sie da oczywiści, tylko przelicznik gorszy niż płacąc euro. Ja płaciłem odliczonymi euro. Jak płacisz karta to płacisz w Serbskiej walucie lub macedońskiej itd. Nie sa to jakies wielkie kwoty, ale jadac do Grecji i tak miałem euro wiec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomiy napisał:

płacić karta sie da oczywiści, tylko przelicznik gorszy niż płacąc euro. Ja płaciłem odliczonymi euro. Jak płacisz karta to płacisz w Serbskiej walucie lub macedońskiej itd. Nie sa to jakies wielkie kwoty, ale jadac do Grecji i tak miałem euro wiec.....

To już zależy od karty, jak masz zł to płacisz 2x za przewalutowanie, oraz za ile kupiłeś euro

Temat omawiany w wątku o kartach

 

Tak czy inaczej euro warto mieć, jakby awaria terminala się trafiła 

Ale nie ma się co bać i płacić kartą ile się da

Jadąc do Grecji trzeba by mieć forinty, dinary, denary i euro, albo karta i trochę euro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mam kartę w euro , natomiast nie wiem jak wyglądają  forinty , dinary i to od wielu  lat  , czasy kiedy na każdy kraj trzeba było mieć  określoną walutę minęły i oby nigdy nie  wróciły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dotyczy to co prawda jazdy do Grecji, a Chorwacji i to kilka lat temu kiedy wracaliśmy z żagli.  dałem kartę na bramkach a facet powiedział,że karta nie wchodzi i muszę zapłacić gotówką. Zdziwiłem się, ale nie chcąc marudzić i blokować kilkukilometrowej kolejki dałem szybko gotówkę. Po powrocie do Polski jednak coś mnie tnęło i sprawdziłem płatności - skubany skasował mnie z karty i wziął jeszcze gotówkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odmowie powinieneś otrzymać odpowiedni kwitek.

A to co cie spotkało to niestety rzeczywistość w krajach dawnej Jugosławii , też mógłbym opowiedzieć kilka tego typu zdarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem - ale całkiem o tym zapomniałem żeby poprosić o potwierdzenie. Wiesz jak wyglądają bramki w wakacyjne weekendy w Chorwacji? byłem raczej zdziwony, że cś jest z kartą.  W każdym razie, radzę uważać. Ja z kolei zostawiłem w Serbii kartę płatniczą w MC Donaldzie na parkingu Veilka Plana:) zorietnowałem się jakieś 50 km dalej. Oczywiście zawróciłem. Oddal mi kartę bez najmniejszego problemu. To było bardzo pozytywne doświadczenie z Serbii. Generalnie nigdy, a jeździmy tą drogą rok w rok od co najmniej ośmiu lat - nigdy nie mieliśmy żadnych przykrych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.