Jump to content
Voku

Grecja 2019

Recommended Posts

Daniel DJR
Teraz, szwedki napisał:

Istnieje jedna grecka marka piwa Mytos cała reszta to europejskie marki , cipuro to zupełnie coś innego niż uzo w inny jest też sposób ich picia i w innym celu .Przy cipuro radze uważać bo są podawane i takie 96 procentowe , kiedyś widziałem jak po wypiciu takiego łzy stanęły biesiadnikowi .

Nie wiem ile miało procent od naszego gospodarza ale szklanki karawaningowe/ melamina czy coś stały się matowe :) wiem , gospodarz mówił woda i powolutku delektować się.  Fakt a piwo to Mythos smak fajny. 

szwedki

W lidlu godne polecenia są ciemne oliwki w zaprawie octowo -olejowej słoik 720ml około 3 euro . 

Zimna woda od której uzo nabiera mlecznego koloru i powolutku , pije się dla smaku . Czipuro to inna melodia , bez niego nie ma greckiego wesela .

pawel1966

@maarec ja absolutnie nie namawiam Cię to kupowania w greckich Lidlach - tylko małe sklepu i stragany - a wieczorem tylko tradycyjne tawerny! Wrto byś wybrał się gdzieś dalej niż na chalikdiki i odwiedził własnie takie małe, nieoblężone przez turystów wioski. Tak jak ktoś powyżej napisał....tylko Peloponez. Ja przejeździłem już kawał Grecji w każdym kierunki ale odkąd byłem pierwszy raz na Peloponezie - zawsze nas tam ciągnie. Oczywiście nie piszę o wyspach tylko o dostępnej z lądy z przyczepą Grecji. Bo wyspy to zupełnie osobny rozdział.

Jean Michel

Potwierdzam jedzenie obłędne, może niewyględne ale smakuje jak domowe , ze świeżych warzyw, ryby można kupić przy portach bezpośrednio od rybaków.

Wino jest tanie w plastykowych butelkach można od 2 euro znaleźć,  oprócz lidl nie spotkałem sklepów sieciowych w peloponez (w Athenach jest Auchan),

w tych prywatnych sklepach mają m.in. jajka  od lokalnych rolników, rewelacja.

Pierwsze zdjęcie to mussaka (niewyględne) , drugie w lokalu w miejscowość Kosma jadłem kozinę.

IMG_1211.JPG

IMG_1587.JPG

IMG_1729.JPG

IMG_1251.JPG

Commander

Polecam bardzo wino w plastikowych butelkach . Pycha....byle od gospodarza.

Daniel DJR

To jeszcze dorzucę do pieca:

20180821_144937.jpg

20180819_210459.jpg

20180818_170348.jpg

20180818_170336.jpg

Prusiak
41 minut temu, Daniel DJR napisał:

To jeszcze dorzucę do pieca:

20180819_210459.jpg

20180818_170348.jpg

20180818_170336.jpg

Coś mi tu nie pasuje z tymi piwami.... Już wiem... - temperatura wewnętrzna 😄

20150817_201236.thumb.jpg.c0d4f1423eb59c3970d297fa1d8b04d7.jpg

.. już lepiej 👍

szwedki

Modliszka gustuje w piwie , no ciekawe.

Dariusz Czarnecki

Witam w nowym roku !

kontynuuję temat podróży do Grecji. Czy możecie podpowiedzieć ile kosztuje przejazd autostradą z granicy z Macedonią  na południe do cempingu Meltami  k/Gythio( jakie koszty). Czy warto je  omijać w miarę możliwości.

Daniel DJR
21 godzin temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Witam w nowym roku !

kontynuuję temat podróży do Grecji. Czy możecie podpowiedzieć ile kosztuje przejazd autostradą z granicy z Macedonią  na południe do cempingu Meltami  k/Gythio( jakie koszty). Czy warto je  omijać w miarę możliwości.

Tutaj jest wyciąg z przejazdu Serbia i Macedonia , częściowo tankowanie, jakieś tam lody.

Opłaty.jpg

Opłaty1.jpg

Daniel DJR

To się nazywa ALL Inclusive 😁

20180826_210049.jpg

pawel1966

pamiętam, że przy pierwszym wyjeździe zbierałem całe fury paragonów i próbowałem policzyć  koszty autostrad, campingów, muzeów itp  - ale już przy drugim wyjeździe odpuściłem:) mniej więcej wiedziałem ile kosztowały wakacje i to wszystko.

No a teraz to już czekam na przełom lipca/sierpnia i jazda:)

P8103217.JPG

Suzu4x4
W dniu 18.01.2019 o 08:39, Prusiak napisał:

Coś mi tu nie pasuje z tymi piwami.... Już wiem... - temperatura wewnętrzna 😄

(...)

W knajpach potrafią zadbać o odpowiednią :]

20190121_141949.jpg

pawel1966

dokładnie:) piwo zawsze jest podawane zimne. Woda, jesli w dzbankach to z lodem....żyć nie umierać:)

p.s. Na Meltemi camping jest taki okrągły bar przy basenie  - tam zawsze kufle są zmrożone:)

Dariusz Czarnecki
7 godzin temu, pawel1966 napisał:

pamiętam, że przy pierwszym wyjeździe zbierałem całe fury paragonów i próbowałem policzyć  koszty autostrad, campingów, muzeów itp  - ale już przy drugim wyjeździe odpuściłem:) mniej więcej wiedziałem ile kosztowały wakacje i to wszystko.

No a teraz to już czekam na przełom lipca/sierpnia i jazda:)

P8103217.JPG

Może w drodze się spotkamy. Chcemy ruszyć ok. 20 lipca