Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, szwedki napisał:

Istnieje jedna grecka marka piwa Mytos cała reszta to europejskie marki , cipuro to zupełnie coś innego niż uzo w inny jest też sposób ich picia i w innym celu .Przy cipuro radze uważać bo są podawane i takie 96 procentowe , kiedyś widziałem jak po wypiciu takiego łzy stanęły biesiadnikowi .

Nie wiem ile miało procent od naszego gospodarza ale szklanki karawaningowe/ melamina czy coś stały się matowe :) wiem , gospodarz mówił woda i powolutku delektować się.  Fakt a piwo to Mythos smak fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidlu godne polecenia są ciemne oliwki w zaprawie octowo -olejowej słoik 720ml około 3 euro . 

Zimna woda od której uzo nabiera mlecznego koloru i powolutku , pije się dla smaku . Czipuro to inna melodia , bez niego nie ma greckiego wesela .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec ja absolutnie nie namawiam Cię to kupowania w greckich Lidlach - tylko małe sklepu i stragany - a wieczorem tylko tradycyjne tawerny! Wrto byś wybrał się gdzieś dalej niż na chalikdiki i odwiedził własnie takie małe, nieoblężone przez turystów wioski. Tak jak ktoś powyżej napisał....tylko Peloponez. Ja przejeździłem już kawał Grecji w każdym kierunki ale odkąd byłem pierwszy raz na Peloponezie - zawsze nas tam ciągnie. Oczywiście nie piszę o wyspach tylko o dostępnej z lądy z przyczepą Grecji. Bo wyspy to zupełnie osobny rozdział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jedzenie obłędne, może niewyględne ale smakuje jak domowe , ze świeżych warzyw, ryby można kupić przy portach bezpośrednio od rybaków.

Wino jest tanie w plastykowych butelkach można od 2 euro znaleźć,  oprócz lidl nie spotkałem sklepów sieciowych w peloponez (w Athenach jest Auchan),

w tych prywatnych sklepach mają m.in. jajka  od lokalnych rolników, rewelacja.

Pierwsze zdjęcie to mussaka (niewyględne) , drugie w lokalu w miejscowość Kosma jadłem kozinę.

IMG_1211.JPG

IMG_1587.JPG

IMG_1729.JPG

IMG_1251.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku !

kontynuuję temat podróży do Grecji. Czy możecie podpowiedzieć ile kosztuje przejazd autostradą z granicy z Macedonią  na południe do cempingu Meltami  k/Gythio( jakie koszty). Czy warto je  omijać w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Witam w nowym roku !

kontynuuję temat podróży do Grecji. Czy możecie podpowiedzieć ile kosztuje przejazd autostradą z granicy z Macedonią  na południe do cempingu Meltami  k/Gythio( jakie koszty). Czy warto je  omijać w miarę możliwości.

Tutaj jest wyciąg z przejazdu Serbia i Macedonia , częściowo tankowanie, jakieś tam lody.

Opłaty.jpg

Opłaty1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam, że przy pierwszym wyjeździe zbierałem całe fury paragonów i próbowałem policzyć  koszty autostrad, campingów, muzeów itp  - ale już przy drugim wyjeździe odpuściłem:) mniej więcej wiedziałem ile kosztowały wakacje i to wszystko.

No a teraz to już czekam na przełom lipca/sierpnia i jazda:)

P8103217.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawel1966 napisał:

pamiętam, że przy pierwszym wyjeździe zbierałem całe fury paragonów i próbowałem policzyć  koszty autostrad, campingów, muzeów itp  - ale już przy drugim wyjeździe odpuściłem:) mniej więcej wiedziałem ile kosztowały wakacje i to wszystko.

No a teraz to już czekam na przełom lipca/sierpnia i jazda:)

P8103217.JPG

Może w drodze się spotkamy. Chcemy ruszyć ok. 20 lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.