Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam, czas zacząć coś planować :D.

Pierwsze pytania.

- Gdzie w Grecji są najładniejsze plaże? (w sensie piasek, woda, wielkość) i nie pytam o wyspy. Tylko z jakimś zapleczem kempingowym żeby się zatrzymać na kilka dni. 
- Gdzie na Peloponezie są najładniejsze plaże, reszta jak wyżej?
- Gdzie i jakie są najlepsze kempingi z basenami w Grecji (jeśli są?)

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My preferujemy Mani, ale po drodze zawsze zatrzymujemy się w Stomio - mała wioska poniżej Riwiery Olimpijskiej z campingiem opanowamym przez rezydentów z Macedonii ale...z pełną infrastrukturą i tuż przy piaszczystej plaży rewelacja jeśli chodzi o dzieci. Sama wioska urokliwa z kilkoma zwykłymi sklepikami, Polecam tawernę "To Agrokiali" - fantastyczne , niedrogie greckie rarytasy i morskie przysmaki - można dogadać się po polsku, jest karta po polsku( Idealna baza na pierwsze noclegi po przyjeździe z Polski. Ze Stomio można wyruszyć na Olimp, Dion, Verginę, Meteory lub Pilion - wszystko w odległosci do 100 km a przyczepę zpostawić bezpiecznie na campingu. Sam camping na pierwszy rzut oka może sprawić wrażenie tandetnego, przez to, że jest opanowany przez Macedończyków i stacjonarne przyczepy ale zawse znajdzie się tam wieke miejsca dla tych, którzy chcą zostać kilka dni. My jeździmy tam od co najmniej 10 lat i nigdy nie spotkało nas nic złego. Ostatnio wzięli się trochę za porząde i ciszę nocną , dawniej macedończycy potrafili"grać" swoją muzykę dłuuuugo w nocy:) NIe zrażajcie się tym. camping jest idealny jako pit stop po przyjeździe z Polski. Nie zatrzymanbym się na na Riwierze Olimpijsiek bo tam jest tłok - ale w Stomio jest jak na prawdziwej greckiej wsi. A  potem dajemy dalej na południe ...zwykle Peloponez czyli nasze ukochane Mani ( najdalej z Polski) okolice Nafpllio, albo Lefkada.  Tam, poza paroma znanymi i  obleganymi wyjątkami  plaże są raczej kamieniste - nam to nie przeszkadza  bo można ponurkować z rurką wśród skałe i jak dla mnie to klimat prawdziwej Grecji bez natłoku turystów..A  piaszczyste masz na zachodnim wybrzeżu Peloponezu Od Patry na południe - stamtąd można się wybrać na zwiedzanie Starożytnej Olimpii i wycieczkę promem na Zakynthos. My jak zwykle będziemy się toczyć do Grecji na przełomie lipca i sierpnia - szczyt upałów, szczyt sezonu...ale znamy miejsca bez tłoku, z niesamowitym greckim klimatem.

P8044897.JPG

1533658025843.jpg

1533402174054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak Paweł Lefkadę (wjazd jest mostem za free), Kefalonię (prom np. z Lefkady). Ogólnie wyspy jońskie. Peloponez tez fajny.

IMG_3298.JPG

IMG_3303.JPG

IMG_3335.JPG

IMG_3369.JPG

IMG_3384.JPG

IMG_3433.JPG

IMG_3532.JPG

IMG_3543.JPG

IMG_3572.JPG

IMG_3590.JPG

IMG_3719.JPG

IMG_3269.JPG

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zapewne też kierunek Grecja czerwcową porą. Załoga 2+3 (1 rok, 5 i 7 lat), stąd moje pytanie do Was, czy macie sprawdzone kempingi pod kątem atrakcji dla dzieci?

Opinie o Armenistis Camping i  THALATTA KALAMITSI VILLAGE CAMP już się przewijały ale jak najbardziej poznam aktualne, być może z Waszych wyjazdów z obecnego roku.

Czasu mamy 2 tygodnie i małe dziecko na pokładzie więc też nie chcemy się zapuszczać bardzo na południe Grecji, tak do 2 tys. z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamdiver napisał:

My zapewne też kierunek Grecja czerwcową porą. Załoga 2+3 (1 rok, 5 i 7 lat), stąd moje pytanie do Was, czy macie sprawdzone kempingi pod kątem atrakcji dla dzieci?

Opinie o Armenistis Camping i  THALATTA KALAMITSI VILLAGE CAMP już się przewijały ale jak najbardziej poznam aktualne, być może z Waszych wyjazdów z obecnego roku.

Czasu mamy 2 tygodnie i małe dziecko na pokładzie więc też nie chcemy się zapuszczać bardzo na południe Grecji, tak do 2 tys. z Warszawy.

Czyli myślisz o Sithoni . W ub. roku 2018, we wrześniu, objechałem  praktycznie większość kempingów. Raczej  po stronie wschodniej jest ich więcej i lepsze, także plaże. Na str. zachodniej byłem na plażach Porto Koufu, Toroni, Paradisos, Lagomandra, Kouviu. Polecam jednak plaże wschodnie, zwłaszcza Mega Portokali (w/g mnie najpiękniejsza), oczywiście Orange Beach, Lagonisi, Karidi. Jeśli chodzi o kempingi w Sithoni - obejrzałem kilka (gdzieś pisałem o tym). Wszystkie one to dla mnie nie ta europejska klasa, wielkość, wyposażenie, zwłaszcza WC. Choć są i urokliwe np. Valti. Na dłużej, więc oglądałem Armenistis, Lacara, Porto Elea, Akti Onejru, Melissi, Pitsoni. Mieszkałem 7 dni na Platanitsi.

Polecam jeden. Jednak Thalatta ma to wszystko co potrzebne (może problem z kuchnią), wielkość, basen,  sklepy, bary,  beach bar, restauracje, dużo węzłów sanitarnych z normalnymi WC (sedesy). No i dlatego pełno tam ludzi - tak z parę tys. Wjazd i wyjazd to problem w sezonie, najlepiej wyliczyć raniutko lub w nocy.  Ale miejsce zawsze gdzieś jest. Można jeździć na te wymienione piękne plaże w "górę" i na zachód - jesteś pośrodku.

Pzdr

Stefan

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie zdjęcia i porady, nie wiem czy nie nastawię się bardziej na objazd Grecji 2 dni tu 2 dni tam. O kempingu Thalatta czytałem tylko jest on trochę nie po drodze, ale nie mówię nie, nie mamy jeszcze jakiegoś głębszego planu. Na razie zbieram informację gdzie by pojechać i co zobaczyć a wyjazd pewnie w lipcu.
Co do kempingów to tak sobie popatrzyłem to też jakoś drogo nie wychodzą.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 20:25, Voku napisał:

Zakładam, czas zacząć coś planować :D.

Pierwsze pytania.

- Gdzie w Grecji są najładniejsze plaże? (w sensie piasek, woda, wielkość) i nie pytam o wyspy. Tylko z jakimś zapleczem kempingowym żeby się zatrzymać na kilka dni. 
- Gdzie na Peloponezie są najładniejsze plaże, reszta jak wyżej?
- Gdzie i jakie są najlepsze kempingi z basenami w Grecji (jeśli są?)

Na Peloponezie jedną z najpiękniejszych plaż jest Simos na małej wysepce Elafonisos, masz tam dobry kemping, również Simos  - polecam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KubaL napisał:

Na Peloponezie jedną z najpiękniejszych plaż jest Simos na małej wysepce Elafonisos, masz tam dobry kemping, również Simos  - polecam?

Ale wiesz KubaL, dopóki nie zobaczyłem Mega Portokali też uważałem Simos za najpiękniejszy z odwiedzonych, zwłaszcza kolor wody pomiędzy portem Punta i Elafonisos (do dziś mam tapetę na ekranie ?). Obecnie jeśli miałbym jechać na wypoczynek, na "leżakowanie" -to tylko Sithonia. 800km bliżej :yes:.  A woda, widoki.... ?

 

WP_20180916_16_36_40_Pro__highres.jpg

WP_20180916_11_55_13_Pro__highres.jpg

WP_20180906_13_02_17_Pro__highres.jpg

WP_20180906_13_03_37_Pro__highres.jpg

WP_20180906_16_14_51_Pro__highres.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KubaL napisał:

Na Peloponezie jedną z najpiękniejszych plaż jest Simos na małej wysepce Elafonisos, masz tam dobry kemping, również Simos  - polecam?

To fakt, byliśmy na Elafonisos  w tym roku. plaża simos jest rozległa i piękna (oprócz campngu można też stać na dziko przy wschodnim krańcu czyli plaży paradise( było tam dużo camperów), Obłożenie campingu w sezonie jest 100 % , rezerwacji raczej nie przyjmują. Trzeba jechać i liczyć na szczęście.  Naszą  bazę na Mani już po raz trzeci  mieliśmy na Meltemi Camping, koło Gythio. Pewnie wiele osób zna to miejsce. Sam camping jest przy niezbyt atrakcyjnej plaży jeśl chodzi o dzieci. Ale na campingu jest basen, plac zabaw, organizowane są wieczorne seanse filmowe. Meltemi Camping  to świetna baza wypadowa na samo południe Peloponezu  -  macie przed sobą całe Mani ze swoją historią,  niezwykłymi krajobrazami, kamiennymi wioskami i wieżami - to robi niesamowite wrażenie i dlatego chce się tam wracać... Poza tym interesujące jaskinie Pyrgos Dirou, wiele pięknych  ale skalistych i kamienistych plaż w zatokach na całym półwyspie . Można się stamtąd wybrać do Monemvasii, Sparty, czy na Elafonisos. Jest co oglądać i zwiedzać.Ceny? my płaciliśmy ok 30 EUR. Sanitariaty, prysznice w porządku, obsługa camperów lub przyczep - bezproblemowa bo jest wszystko co potrzebne - woda zlewnie a nawet myjnia. My na pewno znów tam pojedziemy a to już któryś raz z kolei. to najdalej wysunięty na południe skrawek Europy. Autostrada do Sparti z Koryntu przez  Peloponez jest dość górzysta i pagórkowata oraz kosztowna.

1534406841814.jpg

P8104976.JPG

P8104993.JPG

P8125123.JPG

P8175366.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawel1966 napisał:

My na pewno znów tam pojedziemy a to już któryś raz z kolei. to najdalej wysunięty na południe skrawek Europy. Autostrada do Sparti z Koryntu przez  Peloponez jest dość górzysta i pagórkowata oraz kosztowna.

Paweł, jak jedziecie robicie coś po drodze? Czy tylko tranzytowe noclegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.