Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

My pewnie pod sam koniec lipca 24 lub 25  - zawsze wyjeżdżamy w czwartek  lub jeśli się da to nawet w środę  - wtedy jest luźniej na granicach

Edytowane przez pawel1966
usunięcie błędnej daty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej mapie można wyliczyć orientacyjny koszt jazdy po Grecji  - paliwo i opłaty za autostrady.

Wystarczy zaznaczyć opcję jazdy z przyczepą, określić zużycie i rodzaj paliwa oraz wyznaczyć trasę.

https://maps.adac.de/default.aspx?preset=true&ID=1

dostaniesz dość dokładną  informację o kosztach paliwa i kosztach opłat za autostrady ( maut)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Gdzieś obiło mi się ok. 100 euro w jedną stronę jadąc oczywiście autostradami

Tak, pisałem o tym:

 

I więcej w "Grecja 2017"... od strony 4.

Radzę poczytać...

Tak naprawdę, to zapłacisz w zależności od trasy którą będziesz jechał. Jeśli byś jechał tylko autostradami, najkrótszą drogą, przez Saloniki, Katerini, Larisę, Wolos,  Ateny, Trypolis i tu na Spartę - to jest ta droga którą odwrotnie szybko wracałem do domu. Wtedy wyszło trochę ponad 100 euro (teraz dojdzie parę euro za Gevgelija-Saloniki).

Natomiast nie myślę abyś tak jechał, jak "podumasz" to szkoda nie zajechać do np. Meteorów, czy potem do Myken i Grobu Agamemnona ? , Argos, Nafplio, Tolo,  czy Olimpia, Delfy, itd. To zmieni Ci koszty przejazdu, bo te lokalne drogi też są OK.

I ciekawy jestem co zdecydujesz, czy będziesz miał tyle sił w sobie aby to ominąć :puk:

Pzdr

Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mi powiedzieć jak jest z czworonogami na kempingach w Grecji ???

bo na niektórych jest pozycja w cenniku - pies a na niektórych nie ma nic ale też nie ma informacji że nie akceptują ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 15:03, Olo924 napisał:

a czy ktoś może mi powiedzieć jak jest z czworonogami na kempingach w Grecji ???

bo na niektórych jest pozycja w cenniku - pies a na niektórych nie ma nic ale też nie ma informacji że nie akceptują ???

 

chyba nie ma żadnych ograniczeń na campingach jesli chodzi o psy bo widziałem je wszędzie i nigdzie nie stwarzały żadnych problemów. Ja jestem zwolennikiem zabierania psa na wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 23:03, pawel1966 napisał:

Na poniższej mapie można wyliczyć orientacyjny koszt jazdy po Grecji  - paliwo i opłaty za autostrady.

Wystarczy zaznaczyć opcję jazdy z przyczepą, określić zużycie i rodzaj paliwa oraz wyznaczyć trasę.

https://maps.adac.de/default.aspx?preset=true&ID=1

dostaniesz dość dokładną  informację o kosztach paliwa i kosztach opłat za autostrady ( maut)

Paweł 1966 Witam! Decyzja zapadła-ruszamy z Opola 21.07 w niedzielę na planowaną wyprawę do Grecji.  Pierwszy nocleg planuję  na Wegrzech po około 750 km(Kunszalas), następny nocleg  po ok. 600 km Serbia( Vranje) a trzeci to Grecja Stomio -400 km- polecane przez Ciebie jako postój dwudniowy. Ze Stomio chciałbym zrobić wycieczkę (tylko samochodem bez przyczepy) do Meteorów. Po powrocie do Stomio zabieram przyczepę i dalej do Nafplio  - Drepano Camp. Trytton II. Tam chcemy zostać i zwiedzić okolice. A potem jeszcze opcja ,którą podpowiedziałeś to Githio camp. Meltami. Jak myślisz czy to jest realne przez 3 tygodnie w te upały-bo takich się należy spodziewać.

Edytowane przez Dariusz Czarnecki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Paweł 1966 Witam! Decyzja zapadła-ruszamy z Opola 21.07 w niedzielę na planowaną wyprawę do Grecji.  Pierwszy nocleg planuję  na Wegrzech po około 750 km(Kunszalas), następny nocleg  po ok. 600 km Serbia( Vranje) a trzeci to Grecja Stomio -400 km- polecane przez Ciebie jako postój dwudniowy. Ze Stomio chciałbym zrobić wycieczkę (tylko samochodem bez przyczepy) do Meteorów. Po powrocie do Stomio zabieram przyczepę i dalej do Nafplio  - Drepano Camp. Trytton II. Tam chcemy zostać i zwiedzić okolice. A potem jeszcze opcja ,którą podpowiedziałeś to Githio camp. Meltami. Jak myślisz czy to jest realne przez 3 tygodnie w te upały-bo takich się należy spodziewać.

Jeśli wybieracie się do Stomio i będziecie tam kilka dni to być może się spotkamy! My też planujemy tam pierwszy postój - tylko data wyjazdu jeszcze nie do końca wybrana ale na pewno będzie to przełom lipca i sierpnia. Upałami się nie martw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pawel1966 napisał:

Jeśli wybieracie się do Stomio i będziecie tam kilka dni to być może się spotkamy! My też planujemy tam pierwszy postój - tylko data wyjazdu jeszcze nie do końca wybrana ale na pewno będzie to przełom lipca i sierpnia. Upałami się nie martw!

Wybrałem Stomio bo polecałeś na krótki pobyt. Myślę że będzie można zostawić tam przyczepę na wycieczkę do Meteorów' . Jak myslisz -jeden dzień na dotarcie solówką do Meteorów, zwiedzanie i powrót wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.