Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, szwedki napisał:

Plaże fajne , w tamtych okolicach a konkretnie w Fanarii małym porcie rybackim 15 sierpnia przeżyłem święto sardynki . Tzn miejscowa społeczność zapraszała wszystkich przybyłych na  potańcówke i darmowy poczęstunek rybny a do picia było w dwóch olbrzymich beczkach białe i czerwone wino . Tam też po raz pierwszy ale nie ostatni zostałem zaproszony przez mężczyzn do tańca .

Przerabialiśmy temat dwóch beczek wina na podobnych "imprezach" w Grecji parę lat wstecz?. Człowiek nawet nie wie że Zorbę ma we krwi.. :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Witam wszystkich po długiej przerwie.

Może jest tu ktoś kto chciałby podroż do Grecji odbyć w dwie załogi. Ja ruszam w niedzielę  21.07.2019. załoga dwuosobowa,przyczepa,planowane tempo ok. 600 km

My wyruszamy miesiąc później, może się gdzieś spotkamy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawel1966 napisał:

My ruszamy albo 17.08 albo tydzień później. ale z Krakowa start na pewno w środę skoro świt. nie chcę pchać się przez granice w piątki lub  so boty w sezonie wakacyjnym bo naprawdę można stracić dużo czasu.

W drodze na Grecję odpoczynek 3 dniowy na Węgrzech . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel1966 napisał:

@Diana 176 No to my zwykle taką przerwę robimy na Węgrzech w drodze powrotnej. A w stronę Grecji jedziemy raczej z przerwą na nocleg k. Belgradu na Camp Dunav

W drodze powrotnej także Węgry. Serbie staramy się przejechać w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Commander napisał:

Czytając ten wątek dowiedziałem się że...

1. Policja poluje na kierowców.

2. Na bramkach oszukują.

3. Na stacji oszukują na jakości ilości i płatności

4. Policja nie pomoże.

5. Na noc strach się zatrzymać.

6. Na granicy wolna amerykanka.

7. Roaming kosztuje krocie.

8. Coś pominąłem?

Pytam więc poważnie...czy na trasie wyłącznie unijnej jest sympatyczniej?

A propo przejazdu przez Serbię i Macedonię:

1. Nikt na nas nie polował. Na autostradach trzeba tylko uważać na fotoradary mobilne (mostki przerzucone nad autostradą, na nich nieoznakowany radiowóz robiący fotki z góry - chyba bardziej osobowym solo. Uważać na ograniczenia przed punktami poboru opłat. Często przed bramkami stoi jegomość i "mierzy" a za bramką rozliczenie. 

2. Na bramkach ile się wyświetli tyle do zapłaty. Mówisz "euro" płacisz w euro lub karta. Nigdy tego nie przeliczaliśmy bo są to tak niewielkie kwoty, że kombinowanie z przelicznikiem raczej mija się z celem.

3. Opisałem w poprzednim poście - ale to nie reguła, raczej "wypadek przy pracy" 

4. Nie mieliśmy styczności ani potrzeby (na szczęście) 

5. Na noc jest strach zatrzymać się choćby w Austrii... wszystko zależy od miejsca owego zatrzymania. Nam przeważnie nocleg wypada w Macedonii. Wybieramy w miarę oświetlony parking z monitoringiem (przy stacji benzynowej). Oczywiście można sobie znaleźć kemping w pobliżu trasy - wedle potrzeb. 

6. Na granicy (granicach) to już loteria - wszystko zależy od dnia, miesiąca przekraczania (było o tym na forum) 

7 Skorzystanie z telefonu na terenie Serbii, Macedonii, Albanii powoduje naliczenie mega kosztów, dlatego my zawsze wyłączamy telefony na  granicy Węgiersko-Serbskiej (dodatkowe koszty mogą wyniknąć choćby z danych pobieranych w "tle" przy aktualizacjach aplikacji zainstalowanych w telefonie. Wyjątek - w Albanii - w zależności od miejsca pobytu można połączyć się z grecką siecią i wtedy można cieszyć się z roamingu. 

8 Jedź przez Serbię i się nie przejmuj. Powiem tak: pierwszym razem jechałem nieco posran. y,  bo też się naczytałem i nasłuchałem. Jak się później okazało - niepotrzebnie. Jak już pisałem (nie tylko ja) , zdarzają się "przygody", no ale jakby nie one, to nie było by o czym wnukom opowiadać. 

 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niebieski napisał:

Wakacje spędzałem w Serbii i jak czytam te wywody, zwłaszcza tych co nie byli, to ręce opadają.

Tam od razu po przekroczeniu granicy łby obcinają a tubylcy biegają z dzidami, dzięki takim wpisom są jeszcze miejsca na ziemi, gdzie nie ma tłumów Januszów z Grażynami

Dlaczego tak piszesz....

Przecież zrobiłem podsumowanie z wypowiedzi osób które tam były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2019 o 21:23, mirmar napisał:

Ta trasa objazdu płatnego odcinka na Słowacji co podlinkowałem jest poprawna? Chyba właśnie zjeżdża się z trasy przed Tesco. https://goo.gl/maps/12rtaisW1G52

Cos takiego, tylko ja wcześniej skręciłem na centrum zwolenia ul. rakos (droga 2460) czy cos takiego, a dalej już jak nawigacja pokazała. Ale twoja wersja tez jest poprawna i w dzien pewnie szybsza. Ja jechałem kolo 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam bezpieczniej niż w zachodniej europie.

Taki widok: strażniczka miejska idzie do domu w mundurze z bronią na udzie, jarając sobie szluga przez plac pełen uchodźców (Belgrad).

Zagadnięta o drogę odpowiada płynnie po angielsku.

Możecie sobie takie coś wyobrazić chociażby u nas?

Te wszystkie powyższe przypadki są jednostkowe, a zabrane do kupy w jednym miejscu, wyjątki potwierdzające regułę, ale to bardzo dobrze, że się ludzie boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Grecji. Methoni w pobliżu Salonik. Co do trasy to najmilej wspominam drogę przez Serbie bo prawie cała czas się jedzie ładna autostradą. Macedonia tez niewiele gorsza. Węgry od Budapesztu do granicy w Roszke też autostrada. Najgorzej jest od Chyżne do Budapesztu, zwłaszcza Słowacja -typowa krajówka, a że przez górzyste tereny więc jeszcze kręta. Co do Macedonii to dodam, że dwa razy na bramkach próbowany mnie "zrobić" na brak możliwości płatności kartą. Kasjer krzyczy: Odmowa! Odmowa! Jak mu powiedziałem, że nie mam gotówki to płatność karta przeszła :) Podejrzewam "numer" z podwójną płatnością. Kartą dla pracodawcy i gotówka do kieszeni kasjera. Z płatnościa karta na stacjach w Serbii i Macedoni nie miałem problemów. W Serbii tankowałem bodajże na Gazpromie a w Macedoni dwa razy w Lukoilu.

Aha dodać należy, 3 godzinne czekanie na granicy w Roszke. Byłem tam w sobote rano. o 10 ruszyłem ze stacji 1 km przed granicą a granice przekroczyłem po godz. 13. Trzeci świat. Że tam się ludzie nie bija to wygląda mi na cud, ale trąbienia, sporów, krzyków i nerwowych wymian zdań co nie miara. Blokady pasa. I samochodem i nawet własnym ciałem. Naprawdę trzeci świat. Organizacja żadna a to ich wina. Tragedia

Wszytsko OK, tylko najwieskzy problem jest z pogodą. W PL chyba lepsza niż tutaj. Temperatury są OK, ale na ventusky dużo deszczu zapowiadają. Jesteśmy na dzikusie więc wypatrujemy miejsca gdzie będzie lepsza pogoda i tam będziemy starać sie jechać. Jak dalej będzie to zobaczymy :)

20190407_134516.thumb.jpg.df052176c55730674d650dbb3218d82f.jpg

Edytowane przez mirmar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirmar napisał:

............ od Chyżne do Budapesztu, zwłaszcza Słowacja -typowa krajówka, a że przez górzyste tereny więc jeszcze kręta.................

dlatego omijam to zawsze , chora trasa :zly:

w Roszke dziwne, tyle razy jechałem i zawsze pełna kultura, max godzina czekania

trzymajcie się ciepło i odpoczywajcie

dla równowagi pozdrowienia z rumunii (służbowo ?‍♂️)

IMG_5057.thumb.JPG.0f8067a4af1bca45fa200d24d7121712.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.