Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Z cenami paliwa trzeba uważać, również u nas przy A1 czy A2 potrafi być 80gr drożej niż na prowincji a chętnych nie brakuje. 

W sezonie turystycznym różnice rosną. W czasach dzisiejszej technologii łatwo można to zweryfikować w navi czy aplikacji. Przy 60-80l czuć różnicę.

Nigdy nie miałem problemów z płatnością za paliwo i nigdy nie kantowali. Raz za napełnienie butli LPG świadomie przepłaciłem 1,5 raza ale to była wyspa daleko od domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ventusky wygląda super. Jedyne "ale" to czy ta mnogość i dokładność i precyzja informacji jest wiarygodna, czy nie jest to przerost formy nad treścią, bo te animacje, super dokładność aż powala z nóg. Wg tej stronki widzę nawet różnice np. w zachmurzeniu między moja lokalizacja a wioską 2km dalej. Posprawdzam przez kilka dni, ale wrażenie jest mega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomiy napisał:

Czy ja jakieś legendy tworze??? Po prostu w Serbi było (lub jest) najdroższe paliwo i nie ma w tym żadnej ideologi czy tam strachu. Mandrol tankował, płacił karta i nic się nie stało. Jak bym nie był w stanie przejechać Serbii bez tankowania, to tez bym cos tam dolał.

Chwała Lagunie, że tak mało pali;) Mój były Olek palił dość sporo mając na uwadze to, co piszą niektórzy o 8-10l/100km z ogonem. Miałem 63-litrowy zbiornik i przy spalaniu 12,5-13l/100km nie mogłem zdziałać za wiele. Poza tym nauczony doświadczeniem z naszej wyprawy po Skandynawii po przekroczeniu połowy baku wolę zatankować znowu do pełna bo i tak prędzej czy później będę musiał to zrobić a po co się stresować niepotrzebnie czy dojadę do stacji czy też będę musiał skorzystać z 5-litrowej bańki umieszczonej w bakiście...

W Sporcie to już wogóle zaszaleli- 54-litrowy zbiornik to szczyt marzeń dla brygadiera ważącego na pusto 2100kg... Przydałoby się co najmniej 75 litrów jak w Elce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja jakieś legendy tworze??? Po prostu w Serbi było (lub jest) najdroższe paliwo i nie ma w tym żadnej ideologi czy tam strachu. Mandrol tankował, płacił karta i nic się nie stało. Jak bym nie był w stanie przejechać Serbii bez tankowania, to tez bym cos tam dolał.

Nie ty, tylko ogólnie. Legendy jak to karty płatnicze nie działają, każą w euro płacić i temu podobnych. Cena paliwa jest taka a nie inna i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:


Nie ty, tylko ogólnie. Legendy jak to karty płatnicze nie działają, każą w euro płacić i temu podobnych. Cena paliwa jest taka a nie inna i tyle.

@chris_66 ma rację - nie ma ci się nawzajem straszyć:):) Tak jak pisałem wcześniej - mnie w Serbii nigdy nic złego się  nie przytrafiło, a uważać trzeba i u nas. Może nawet czasem bardziej niż tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na ventusky to w Hiszpania/Portugalia o tej porze roku jest wyraźnie cieplejsza i ma ładniejszą pogodę niż Grecja. Chyba, że to taka przejściowa "fala" pogodowa, bo wydawało mi się, że Grecja i Hiszpania będą miały porównywalna pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Macie wiedze nt tych stacji paliw w Macedonii? Czy można tam płacić kartą? Czy sa jakiejś inne istotne szczegóły nt tych stacji, np. czy sa całodobowe? Może uda mi się przejechać Serbię bez tankowania ale chciałbym wiedzieć gdzie jest najbliższa granicy stacja na terenie Macedonii

To jest chyba pierwsza w Macedonii jadąc od Granicy z Serbią https://goo.gl/maps/7yXn6ud7uPQ2

To jest ostatnia w Macedonii jadąc w kierunku Serbii https://goo.gl/maps/phKBA3Aa5V52

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jadąc przed Słowację na trasie Chyżne-Sahy odcinek płatny to tylko ten R1 i kawałek R2 na pomiędzy Bańską Bystrzycą a Zwoleniem. Jeśli tak to można go bardzo łatwo ominąć  (https://goo.gl/maps/12rtaisW1G52) , więc zastanawiam się czy kupować winietę na Słowację, tym bardziej, że nie wiem czy przez Słowację będziemy wracać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mirmar napisał:

Czy jadąc przed Słowację na trasie Chyżne-Sahy odcinek płatny to tylko ten R1 i kawałek R2 na pomiędzy Bańską Bystrzycą a Zwoleniem. Jeśli tak to można go bardzo łatwo ominąć  (https://goo.gl/maps/12rtaisW1G52) , więc zastanawiam się czy kupować winietę na Słowację, tym bardziej, że nie wiem czy przez Słowację będziemy wracać

Tylko ten płatny, omijałem jadac koło lotniska, tylko trzeba wcześniej na tesco skręcić, bo na ostatnim zjeździe już się nie da

Godzinę temu, mirmar napisał:

Macie wiedze nt tych stacji paliw w Macedonii? Czy można tam płacić kartą? Czy sa jakiejś inne istotne szczegóły nt tych stacji, np. czy sa całodobowe? Może uda mi się przejechać Serbię bez tankowania ale chciałbym wiedzieć gdzie jest najbliższa granicy stacja na terenie Macedonii

To jest chyba pierwsza w Macedonii jadąc od Granicy z Serbią https://goo.gl/maps/7yXn6ud7uPQ2

To jest ostatnia w Macedonii jadąc w kierunku Serbii https://goo.gl/maps/phKBA3Aa5V52

 

Ja tankowałem na stacji o jedna wcześniej na autostradzie w Kumanowie - spokojnie karta można - 42°07'16.0"N 21°42'15.1"E lub na powrocie 42°07'58.5"N 21°42'09.7"E

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirmar jest OK. Można zjechać jeszcze dalej ale potem trzeba wracać. Zobacz zbliżenia tej mapy. Ja też tak objeżdzam ten mały kawałek tej autostrady - bo płacenie za to jest naprawdę bez sensu  Chyba że komuś naprawdę się spieszy to wtedy autostradą jest jednak dużo szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Commander napisał:

A czy objazd czasami nie dotyczy aut do 3.5 tony, cięższe obligatoryjnie na drogę z opłatą...

Dla nas cenna uwaga - by nie pchać się na próbę zaoszczędzenia - my też pow. 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.