Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mirmar napisał:

Mój zestaw poniżej 3,5t

Nie bardzo mogłem rozszyfrować Twoje auto....na pierwszy rzut przeczytałem że to Land Cruiser...

Godzinę temu, Funiaki napisał:

Dla nas cenna uwaga - by nie pchać się na próbę zaoszczędzenia - my też pow. 3,5t

No właśnie ja też zacząłem od kilku lat płacić bez zastanowienia...bo raz jechałem z duszą na ramieniu i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 08:13, chris_66 napisał:


Nie ty, tylko ogólnie. Legendy jak to karty płatnicze nie działają, każą w euro płacić i temu podobnych. Cena paliwa jest taka a nie inna i tyle.

Tak ogólnie to z życia wzięte, a nie wyssane z palca. No ale dopóki się ktoś nie przekona na własnej skórze to twierdzi że to "legenda". Jak ze wszystkim: 100 razy się uda a za 101 nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie Serbii i Macedonii  radze mieć się na baczności bo można się zdziwić i zdrowo przepłacić . I nie chodzi tu tylko o pieniądze ale zepsute wakacje . Obecność policji nawet obok zaistniałej sytuacji nie gwarantuje waszej obrony , pisze to na podstawie własnych doświadczeń . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Czy w takim razie droga przez Bułgarię i Rumunię jest mniej stresująca ?

Przecież nikt nie twierdzi że droga przez Serbię, czy Macedonię jest stresująca. Ot mogą się zdażyć jakieś, nieprzewidziane sytuacje, ale to jeszcze nie oznacza że trzeba się jej bać. Już chyba bardziej stresujące jest jeżdżenie po Polsce. Ja się nie zrażam pojedynczymi incydentami dalej będę jeździł tą trasą i Tobie też polecam. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek dowiedziałem się że...

1. Policja poluje na kierowców.

2. Na bramkach oszukują.

3. Na stacji oszukują na jakości ilości i płatności

4. Policja nie pomoże.

5. Na noc strach się zatrzymać.

6. Na granicy wolna amerykanka.

7. Roaming kosztuje krocie.

8. Coś pominąłem?

Pytam więc poważnie...czy na trasie wyłącznie unijnej jest sympatyczniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek dowiedziałem się że...
1. Policja poluje na kierowców.
2. Na bramkach oszukują.
3. Na stacji oszukują na jakości ilości i płatności
4. Policja nie pomoże.
5. Na noc strach się zatrzymać.
6. Na granicy wolna amerykanka.
7. Roaming kosztuje krocie.
8. Coś pominąłem?
Pytam więc poważnie...czy na trasie wyłącznie unijnej jest sympatyczniej?


To takie zimowe gadanie ;) 99,99% dojeżdża bez przygód śpiąć przy drodze.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomimo tego co napisałem  polecam jazdę przez Serbię . Dlaczego , jest najbliżej i najszybciej dostaje się do Grecji. Tankuje tylko na stacjach o dużym ruchu i podobnie jak na bramkach autostradowych płacę tylko kartą . Rano około 6 start z Węgier i wczesnym popołudniem jestem w Grecji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2016 jechaliśmy przez Serbię.

Spaliśmy na BP,  piliśmy rano wspaniałą kawę w towarzystwie policjantów w nieoznakowanym BMW z kamerą.

Nikt nas nie oszukał, czuliśmy się bezpiecznie.

Czy złe opinie to z życia czy zasłyszane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Commander napisał:

Czy w takim razie droga przez Bułgarię i Rumunię jest mniej stresująca ?

żadna droga nie jest stresująca, albo każda będzie, wszystko zależy od nastawienia

15 godzin temu, szwedki napisał:

Na terenie Serbii i Macedonii  radzę mieć się na baczności...........................................pisze to na podstawie własnych doświadczeń . 

każdy ma inne doświadczenia :drive:, uważać trzeba wszędzie m nawet w Norwegii i Szwajcarii , ja nie zauważyłem niczego niepokojącego w krajach b.Jugosławii

58 minut temu, AdamH napisał:

Nikt nas nie oszukał, czuliśmy się bezpiecznie

co gorsza nawet w Albanii miałem takie same odczucia , luz i spokój

i ludzie przesympatyczni i pomocni

2 godziny temu, Commander napisał:

8. Coś pominąłem?

pewnie jeszcze o gwałtach nikt nie wspomniał :hmm: chyba, że to można zaliczyć do przyjemności :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plaże fajne , w tamtych okolicach a konkretnie w Fanarii małym porcie rybackim 15 sierpnia przeżyłem święto sardynki . Tzn miejscowa społeczność zapraszała wszystkich przybyłych na  potańcówke i darmowy poczęstunek rybny a do picia było w dwóch olbrzymich beczkach białe i czerwone wino . Tam też po raz pierwszy ale nie ostatni zostałem zaproszony przez mężczyzn do tańca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.