Skocz do zawartości

Grecja 2019


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Na takich stacjach które wskazałeś to mnie np. odmówiono kilka razy noclegu i zatankowania czystej wody za opłata którą chciałem uiścić. To są najczęściej bidne, prywatne stacje.. o gniazdkach 230V zapomnij. Ale zaznaczam, że to jest moja prywatna ocena. Ja opróżniałem kasetę na dużych stacjach takich jak np. Shell, BP zanosząc kasetę normalnie do toalety, uprzednio pytając się obsługi na zewnątrz i nigdy mi nie odmówiono. Typowych stanowisk obsługi kampera na stacjach paliw w Grecji brak.

Edytowane przez KubaL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym, że na peloponezie, zwłaszcza w południowej części, w pobliżu wschodniego "palucha" nie widziałem takich większych, markowych stacji. To co widziałem na GM przeglądając SV, to stacje tylko takiej klasy jak zapodałem linki. Przecież nikt nie będzie jechał ponad 100km by opróżnić kasete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wodę to Toscaner z camperteama podał stronkę: http://openpoimap.org/

W menu wybierz Food shops następnie z listy po prawej drinking water. Zbliżasz na mapie na interesujący Cię obszar i szukasz ?

Oczywiście oprócz wody można wybrać wiele innych poi, choćby stacji benzynowych, restauracji itd...

Aplikacja na telefon Park4Night oprócz miejsc do spania na dziko czasem też pokazuje miejsce gdzie można zrzucić wc i szarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirmarByłem na tej stacji z pierwszego linku w ubiegłym roku gdy jechaliśmy z Gythio na wyspę Elafonisoss - ale nie pamiętam jak dokładnie wyglądają sanitariaty. Myslę, że nie będziesz miał problemu z wylaniem kasety do ubikacji - oni wszyscy mówią po angielsku i jeśli spytasz gdzie i czy można opróżnić kasetę - chętnie Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jest z możliwością płatnością kartą na Peloponezie? Mam na myśli takie właśnie małe stacje paliw, jakieś małe sklepiki. Musze być nastawiony i uzbrojony generalnie w gotówkę czy większości płatności dokonam kartą? Z tego co kojarzę to na większości bramek na autostradzie to tylko gotówka ale jak z innymi punktami usług, sklepów, itp

Inne pytanie jakie jest nastawienie Greków wobec turystów? Sa pomocni, przyjaźni, otwarci czy jakoś inaczej? Zwłaszcza mam na myśli ludność na takiej prowizji jak paluchy na Peloponezie bo mieszkańcy takich aglomeracji jak Ateny, Saloniki może byc zupełnie inna niz w małych wioskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem paragonu to raczej czasy zamierzchłe , dzisiaj nawet na targu w większości takowy dostaniesz , natomiast nastawienie ludności do turystów jest bardzo pozytywne wyjątki mogą zaistnieć  np w Atenach . Gotówkę  zawsze należy mieć  około połowy  corocznych wydatków to gotówka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał problemów z kartą. My już któryś raz z kolei byliśmy na Peloponezie i nawet na najbardziej zapadłych krańcach Mani płaciliśmy kartą. Jadąc z Gerolimenas na Tenaro masz nawet znak - ostatnia stacja benzynowa:):) ehhhh chciałbym tam już być:)

Jesli chodzi o nastawienie do turystów - co prawda mieszkańcy Lakonii a w szczególności środkowego palca, czyli Mani  uchodzą za groźnych ( wojowniczy lud bił się między sobą od średniowiecza co widać po dziesiątkach wież obronnych) a znaki drogowe niemal wszędzie są przestrzelone  to nie obawiaj się niczego:):)

P8125101.JPG

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest szansa by w tych małych mieścinkach na wybrzeżu, zwłaszcza na wschodnim paluchu były toalety publiczne lub ustawione toi toje? Wg info jakie sa na park4night wiele wskazanych tam miejscówek ma dostep do wody ale mało ma zaznaczone dostęp do WC. Chodzi mi o kwestie możliwości wylania kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschodniego "palucha" nie znam aż tak dobrze jak Mani, bo jechaliśmy tylko z Mani  do Monemvasiii ( tam na pewno będziesz miał dostęp choćby w marinie, widziałem przed wjazdem na groblę kilka kamperów stojących na dziko) i jeszcze do Pounty skąd pływa prom na Elafonissos. Tam też widziałem kilka plaż, przy których stały campery więc coś musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 13:10, kobi07 napisał:

Jeżeli chodzi o wodę to Toscaner z camperteama podał stronkę: http://openpoimap.org/

W menu wybierz Food shops następnie z listy po prawej drinking water. Zbliżasz na mapie na interesujący Cię obszar i szukasz ?

Oczywiście oprócz wody można wybrać wiele innych poi, choćby stacji benzynowych, restauracji itd...

Aplikacja na telefon Park4Night oprócz miejsc do spania na dziko czasem też pokazuje miejsce gdzie można zrzucić wc i szarą.

Stronka fajna, dzięki też za info o aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przejeżdżając przez Serbię i Macedonię można na bramkach autostradowych płacić kartą czy tylko gotówka? Jeśli gotówka to domyślam się, że Euro przyjmują, tylko czy resztę wydają w Euro czy w walucie miejscowej z która potem niewiele można zrobić.

Podobna sprawa tyczy się stacji paliw w Serbii i Macedonii, czy tam też można płacić kartą?

Gdzieś obiło mi się o uszy, że w Macedonii lub Serbii jest tanie paliwo i inne produkty i warto się tam zaopatrzyć przed wjazdem do Grecji. Czy to prawda i czy ta zasada dotyczy także sklepów przy stacjach paliw na autostradach czy ewentualnie by zrobic tanie zakupy to należy jednak zjechać z autostrady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.