Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazd w tym roku z przyczepa 1500kg (zwazone) z Niemiec, przez Austrie do Wloch wyszlo srednie spalanie 11 litrow. Powrot przez Austrie, Niemcy do Polski spokojna jazda (max 95km/h) 10,5 litra. Z Polski do Niemiec (100- 105 km/h) caly czas pod wiatr 12,5 litra. Jak ja jezdze solo to srednio 8,5 litra. Zona ma srednio 7,5 litra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo wskazań komputera a rzeczywistość.

Toyota Corolla hybrid 1.8 rok 2019, przebieg 13kkm

 

Tankowanie w Strykowie na BP. Wyjazd na A2 i do Komornik pod Poznaniem, powrót i tankowanie na BP (ten sam dystrybutor.

Na kompie 5.4l na 100km, z własnego paliwa i widzenia rzeczywistego 8.6l na 100km.

Ale w sumie można dalej patrzec na wskazania komputerów  ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, strus251 napisał:

Na kompie 5.4l na 100km, z własnego paliwa i widzenia rzeczywistego 8.6l na 100km

Panie - bo to hybryda. One palą inaczej. Jak w reklamie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 3 tydzień urlopu. Trasa dotąd: Ostrava-Wiedeń-Wenecja-Iseo (przez tunel pod Mt. Blanc) - Lozanna. Średnie spalanie benzyny 10l/100km. DMC przyczepy 1100, trzy rowery, kajak 2 os. na dachu samochodu, pusta toaleta i zbiornik wody. Prędkość licznikowa 90 km/h; w Szwajcarii 83 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jerzy i Beata napisał:

Moje minimum z 560 kmfe 1700dmc [i tyle mogło być] na Węgry bez autostrad 11,4 l/100km przy ,,nie oszczędzaniu''ok 13 litrów przynajmniej w/g wskazań licznika. 

4,2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, strus251 napisał:

Tak apropo wskazań komputera a rzeczywistość.

Toyota Corolla hybrid 1.8 rok 2019, przebieg 13kkm

 

Tankowanie w Strykowie na BP. Wyjazd na A2 i do Komornik pod Poznaniem, powrót i tankowanie na BP (ten sam dystrybutor.

Na kompie 5.4l na 100km, z własnego paliwa i widzenia rzeczywistego 8.6l na 100km.

Ale w sumie można dalej patrzec na wskazania komputerów  ;). 

Nieźle. Ponad 10 l różnicy, a podobno to VAG katował.

Doczytałem dowcip zarzucony przez Maćka - tryb jazdy "Niech sąsiadowi gula wyskoczy" ? 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czyś napisał:

Nieźle. Ponad 10 l różnicy, a podobno to VAG katował.

Doczytałem dowcip zarzucony przez Maćka - tryb jazdy "Niech sąsiadowi gula wyskoczy" ? 

:)

Z całą pewnością  wskazania nie pokrywają się z rzeczywistością, ale różnice te zwykle nie przekraczają 10%. Podam przykład zupełnie odwrotny , umówiłem się z kolegą, że zapłaci za paliwo [ wyjazd dla niego po auto] tankownie  po sam korek i w drogę, przejechane wszystkiego ok. 130km  w tym miasto ok 30km powrót na stację weszło ok. 5 litrów i ani grama więcej, mimo kołysania autem itd.To była sierra 1,8td i paliła z 7-8 litrów średnio więc powinno wejść 10 litrów. Obecne auto, wyjazd  solo przejechane 750km i tankowanie do pełna 68 litrów wskazanie licznika 8,6 więc jest blisko prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w tym roku ok 2550 km w ok 90% dystansu pod wiatr i to dość odczuwalny - dziękujemy Ci pogodo ? 

Spalanie po zeszłorocznych bezwietrznych 13.5L/100km skoczyło pod 16-18/100 - oba spalania to LPG, auto Grand Espace 2.0T z budką DMC 790kg (nieprzekroczone, ważone przed wyjazdem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w tym roku było tak że jak wyjeżdżałem to zawsze miałem pełny bak a jak wracałem to na ogół miałem połowę... hmmm

I było tak zawsze niezależnie od tego czy jechałem 300 czy 1500km z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciekR4 napisał:

U nas w tym roku ok 2550 km w ok 90% dystansu pod wiatr i to dość odczuwalny - dziękujemy Ci pogodo ?
Spalanie po zeszłorocznych bezwietrznych 13.5L/100km skoczyło pod 16-18/100 - oba spalania to LPG, auto Grand Espace 2.0T z budką DMC 790kg (nieprzekroczone, ważone przed wyjazdem)

I w to szczerze wierzę, u mnie jest podobnie - 16L.

Ale jak czytam te bzdety o 6L czy mniej to nie wiem czy autorzy postów umieją o obliczać wartości spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.