Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie auto, jak będę miał skąd przymierzyć przyczepę o zbliżonym dmc to na pewno to uczynię. Tym czasem wyczekujemy auta

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie auto, jak będę miał skąd przymierzyć przyczepę o zbliżonym dmc to na pewno to uczynię. Tym czasem wyczekujemy auta

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


A co to za furka?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golob - rozumiem ,że te "nowe"  cuda też są z automatu o 500 kg cięższe więc zdecydowanie lepiej panują nad ciężką przyczepą niż stare zdechlaki co ważyły ledwo niecałe 2 tony ?

Podziwiam ludzi zachwycających się wyśrubowanymi benzyniakami o mikro-pojemnościach .  W coś trzeba wierzyć ......

Niektórzy zaczynają już fantazje na temat elektryka jako holownika  :-))))))))))))))))

ps. 170 kM miał zrobione legalnie przez serwis. Ale to zupełny OT więc pomijam ten fakt.

Dodam jeszcze tyle ,że koniki i niutki mało ważne są gdy zjazd ma pare stromych kilometrów a wiatry przekraczają 80/90 i masa pcha cię w dół.  Jak pierdzioch z przodu to i emocje proporcjonalnie rosną  :-))

W Albanii i Grecji trafiały mi się zjazdy gdzie żałowałem ,że z przodu Q-źka zamiast MAn-a z retarderem . Gdybym to samo chciał zrobić z czymś jeszcze mniejszym to żona zeszła by na zawał a ja na paraliż kończyn. Tak więc silnik to jedno a masa i hamulce to drugie.

Edytowane przez Jarosław69
abc (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, automaciek napisał:
W dniu 31.07.2019 o 12:39, dudek_t napisał:
Niesamowicie mało. Dużo mniej niż 2.0 TDI w mniejszej budzie.

Sąsiada sportage pali 8, moje 5, wq..nie sąsiada bezcenne. 2.5 tonowa locha pali jak Lupo....

dla mnie też to spalanie co podaje Jarek wydaje się  nierealne ... :rolleyes:

co prawda nie jeździłem najnowszym Q7 ale jeździłem kilkoma egzemplarzami 3 litrowych diesli z osmiobiegowym automatem ostatni wypust w starej budzie i zejście z przyczepą poniżej 12l/100 nie realne

solo po mieście też ciężko zejść poniżej 12 (nawet przy spokojnej jeździe) raz w trasie udało mi się zejść poniżej 8 ale to bez dotykania gazu i nie przekraczania 100/h.

normalnie w trasie 9-11 w zależności od prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpoz był taki dowcip za PRL'u.

Przyjeżdża gość do mechanika dużym fiatem:

-panie zrob pan coś bo dużo pali, 9 na setkę.

Ten pogrzebał:

-będzie lepiej.

Za tydzień, ten sam.

-Panie zrob pan coś bo za dużo pali 8.5 na setkę

Ten pogrzebał

-będzie lepiej

Po tygodniu znowu

-panie zrob pan coś bo dużo pali 8.2 na setke.

Mechanik pyta.

-ale o co chodzi przecież to świetny wynik na to auto, lepiej się nie da.

Klient na to.

-panie zrób pan coś, mój pali 8.2 a sasiadowi 7.

Mechanik:

-powiedz pan sąsiadówi że pali panu 6, teraz jemu gul skoczy i będzie ganiał po mechanikach. default_smile.png

I tutaj koledze Q7 pali tyle co lupo 3L, chciał żeby był efekt "WoW".

@Suzu4x4 zgadza się, a im nowszy tym wiecej pali przez ograniczenie emisji spalin. Diesel na ubogiej mieszance bardziej truje + dpf + adblue...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@automaciek takie wyniki w 3.0 lub nawet 2.0 jak 5l na setke w dzisiejszych czasach to mity jak wrozki i duchy. Nikt nie widzial oprocz wlasciciela jadac z gorki ? ...

Moj drugi samochod S-Cross 1.6 DDiS AllGrip pali 5.5 przy 100kmh na tempomacie, fakt ze opony wieksze bo 215/55r17 (oem 205/50r17) ale sam fakt ... Przepraszam, te 5l w 3.0 to z przyczepą ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tak sobie jaja robię. Mam odwagę się przyznać :
Polskie drogi bez autostrad
Solo do 120km/h = 8l/100
Solo + belki na dachu 8.5
Solo + 2 rowery na dachu 9.5
Z cepką - jeszcze nie wiem :)
Ale buta ma ta fura, a to lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 4.08.2019 o 14:06, Voku napisał:

Mi 2.0 Ford z duża budą bierze średnio 10,5l 

Pozdrawiam

Mój S-max ma tak samo ;) , chociaż na ostatni długi weekend udało mi się zejść do 9.9 ;) ale to wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po tegorocznym wyjeździe go Grecji  wyszło średnio 8,8 l/100 a zrobiliśmy 5,5 tys. km ( z przyczepą liczę,że ok 5000), ale moja buda waży ok. 1000 kg a rzadko się zdarzało żebym jechał powyżej 100. Zwykle 90 - 95 km/h. W Grecji było jednak dość wietrzenie, często było "wmordęwind", dużo gór i długich podjazdów na autostradach. Teraz przed wyjazdem na Roztocze, czyli płaska autostrada Kraków-Jarosław,  wyzerowałem licznik i jadąc z takimi samymi prędkościami, minimalnie lżejszą budą ( ale za to z dwoma rowerami na dyszlu) - wysżło mi 7,9. Staram się nie przekraczać zbyt długo 2,5 tys obrotów, nie wrzucam "szóstki" gdy obroty są poniżej 2000/min. Wydaje mi się, ze jest to dość małe zużycie paliwa i optymalne obciążenie tego auta.( HDI 120 KM )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.