Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Moje skromne 122km pali na pusto przy spokojnej jeździe 8.2 lpg ale to bardzo zgodnie z taryfikatorem, przy normalnej do 10. Z moją Chateau dmc 850 podskakuje do 13-14 i to jest ewidentnie wina oporu powietrza, przyczepa jest zdecydowanie wyższa niż auto. Stąd pomysł na lotkę ale wypadałoby to testować w tunelu aerodynamicznym a tak to metoda prób i błędów. Muszę zmniejszyć kąt na początek bo teraz chyba idzie do góry i opada nie na dach a na przód przyczepy. Bez wiatru nawet jedzie, ale podmuchy w czoło to tragedia, czuć bardzo duży opór. Ale fakt że między tirami na autostradzie jedzie się wzglednie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Commander napisał:

Przy tych cenach paliw trzeba jechać po prostu wolniej. Nie będzie już szaleństw...

Dodałbym do tego nowy taryfikator. Same plusy, moje codzienne auto zaczęło palić od stycznia dobre 1.5 litra mniej na pusto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam grupowiczów holuje LMC 1500kg. Dł.5,20 bez dyszla spalanie średnie BMW530d   11-12 litrów ON ta sama przyczepa Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 241KM 12-13 litrów ON tak więc waga igabaryt robi swoje,pozdrawiam szczęścia w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, agarys napisał(a):

Kolego kwiatek 111 jeżeli nie jesteś pewny to nie podważaj opini pozdrawiam

Oficjalne dane producenta mówią o spalaniu w mieście rzędu 11l. A to zawsze są zaniżone dane. Też ciężko mi uwierzyć, że z przyczepą auto nie pali Ci nic więcej niż w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, agarys napisał(a):

Witam grupowiczów holuje LMC 1500kg. Dł.5,20 bez dyszla spalanie średnie BMW530d   11-12 litrów ON ta sama przyczepa Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD 241KM 12-13 litrów ON tak więc waga igabaryt robi swoje,pozdrawiam szczęścia w trasie

Co do BMW przy 1500 przyczepie możliwe. Mój zestaw passat B8 2.0bitdi z przyczepą 1700 (235szer)łącznie równe 4000kg  spalił niecałe 12l w pełni obciążony aczkolwiek mało oszczędna jazda wybrzeżem CRO i Italy oraz autostradami pozostałe państwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Oficjalne dane producenta mówią o spalaniu w mieście rzędu 11l. A to zawsze są zaniżone dane. Też ciężko mi uwierzyć, że z przyczepą auto nie pali Ci nic więcej niż w mieście.

Jacek00 nie patrze na dane producenta bo z reguły są zaniżone nasz Jeep z jednostką3,0 CRD w mieście pali 13-14 litra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, agarys napisał(a):

Jacek00 nie patrze na dane producenta bo z reguły są zaniżone nasz Jeep z jednostką3,0 CRD w mieście pali 13-14 litra 

Czyli z przyczepą pali mniej niż w cyklu miejskim? Przyznam, że to ewenement, bo zazwyczaj auta z budą palą zdecydowanie więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Czyli z przyczepą pali mniej niż w cyklu miejskim? Przyznam, że to ewenement, bo zazwyczaj auta z budą palą zdecydowanie więcej 

W mieście co trochę rozpędzasz te 2,5 tony a z budą ropędzas,i lecisz na tempomacie bo tak jadę  w trasie  ok.1800 obrotów ma motor prędkosć 90/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest diesel i to szesciocylindrowe V6, z bodajże 550 Nm momentu. Tego nie trzeba extra cisnąć żeby ciągneło cepę. Nie ma co dziwić takie spalanie przy równej jeździe bez szaleństw. Solo po mieście pali 10-11-12, w trasie zależy od prędkości, od powiedzmy 8-8,5 wzwyż, zalezy od woźnicy i trasy.     

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.