Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

180 nie można jeździć nie jesteśmy w de. Mam stare audi wiadomo 1.9 tdi i ostatnie liczenie z tankowania 7l/100, cztery rowery na dachu, 4 osoby, pełny bagażnik, predkośc 120-140 na tempomacie. Z dużą przyczepą 8.5 l ustawione 105 km. Nowsze silniki są zdecydowanie gorsze pod względem spalania niż stare. Miałem już nowego diesla 2.0 dci 175 km palił z mniejszą budą 11-12l plus 2 razy w roku wypalanie serwisowe dpf-a. Nie dla mnie taka impreza dopóki nie poprawią to zostaję przy starym dieslu do przyczepy a w koło komina toczydełko 1.0 tfu turbo w benzynie. Takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Thomas napisał:

Z dużą przyczepą 8.5 l ustawione 105 km

To coś tam było nie teges z autem. Normalnie przecież powinno w okolicach 6 się zmieścić. No bliżej pięciu, coś koło czterech, ledwie ponad 3. Jak czyste auto i brud oporu nie stawiał to nawet 2 i pół!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cathay napisał:

To coś tam było nie teges z autem. Normalnie przecież powinno w okolicach 6 się zmieścić. No bliżej pięciu, coś koło czterech, ledwie ponad 3. Jak czyste auto i brud oporu nie stawiał to nawet 2 i pół!

Nie mam zamiaru Cię przekonywać ale u mnie tak jest i znam osobę, któremu a4 z tym silnikiem pali podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cathay Oczywiście tego nie przeliczałem z ilości zatankowanego paliwa, tylko to co wskazuje komputer, a tak wskazuje. Z resztą średnie spalanie tego samochodu to chyba tyle jest..., jest ciężki, ma "wyżyłowany" silnik na 163KM, automat. Jazda mieszana, miasto, autostrada, bez szaleństw bo jeździ żona...chyba że czegoś nie wiem :)

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MazurR

Twój silnik jest wyżyłowany? Jak ma poniżej 230 KM z 2.0 D to nie ma mowy o żadnym wyżyłowaniu. 163 KM to ledwo średnia moc. 

Inna sprawa, to że wystarczy matematyka z pierwszej klasy podstawówki  aby bez komputera wiedzieć ile pali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

@MazurR

Twój silnik jest wyżyłowany? Jak ma poniżej 230 KM z 2.0 D to nie ma mowy o żadnym wyżyłowaniu. 163 KM to ledwo średnia moc. 

 

Toż napisałem w cudzysłowie, że "wyżyłowany "  Normalie pierwszy 2.0 HDI   to chyba 136KM.

Ale się czepiasz :) 5008 jeździ żona i chyba tyle pali. Matematykę z podstawówki raczej znam bo zarządzam pewnymi  obszarami w banku ;) , ale tutaj mogę się trochę mylić ?

5008 pali ile pali  , wyraziłem tylko swoją opinię. Peugeot to nie jest mój hipper pipper samochód do holowania przyczepy bo nie mam takiej potrzeby, mam kampera .

Uważam, ze jak mam jechać kamperem to jadę bez względu na koszty , bo sama jazda to przyjemność. Tamto to była dygresja... nadal twierdzę ze podziwiam tak niskie spalanie samochodu z przyczepą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q7  4M + ppa realnie 1700kg , 230cm szeroka.

Jeśli nic na dachu auta  i dość energicznie ale nie więcej jak 110km/h  to 11 litrów. Jeśli dorzucę box i zapakowany ponton na dach /pakunek mega nieregularny/ to max 12-cie.

Tak więc dość "stabilne" spalanie. Solo od 6,5...dziadkowanie   do 8L średnio. Pomiar realny z miarki pokrywa się z kompem.

Czyste miasto nie wchodzi w rachubę - pewnie około dychy..  Szkoda maszyny i brak miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Walt napisał:

Dzisiejsze spalanie. Prędkość na autostradzie stała 95km/h, przyczepa 1350Dmc i silnik od kosiarki. Da się ?

Ładnie. Kosiarka z DSG czy manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jarosław69 napisał:

Q7  4M + ppa realnie 1700kg , 230cm szeroka.

Jeśli nic na dachu auta  i dość energicznie ale nie więcej jak 110km/h  to 11 litrów. Jeśli dorzucę box i zapakowany ponton na dach /pakunek mega nieregularny/ to max 12-cie.

Tak więc dość "stabilne" spalanie. Solo od 6,5...dziadkowanie   do 8L średnio. Pomiar realny z miarki pokrywa się z kompem.

Czyste miasto nie wchodzi w rachubę - pewnie około dychy..  Szkoda maszyny i brak miejsca.

Niesamowicie mało. Dużo mniej niż 2.0 TDI w mniejszej budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że 2.0 TSI 190koni w Kodiaqu z moją cepą 1300 dmc wyjdzie podobnie. W styczniu ma być nowy koń pociągowy Mazdą średnie teraz miałem 13 litrów z wyjazdu do Włoch, ale większość 90 na godzinę za tirami.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.