Skocz do zawartości

Ciągnięcie przyczepy a zużycie paliwa


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Wilk530 napisał(a):

Co do BMW przy 1500 przyczepie możliwe. Mój zestaw passat B8 2.0bitdi z przyczepą 1700 (235szer)łącznie równe 4000kg  spalił niecałe 12l w pełni obciążony aczkolwiek mało oszczędna jazda wybrzeżem CRO i Italy oraz autostradami pozostałe państwa. 

BMW F31 318D + Hobby 1300kg, automat. trasa Śląsk - Omiś ( Chorwacja od Karlovac stara droga przez góry aż do Omiś) 

Potem Omiś - Wenecja trasa wybrzeżem i przez Góry koło Sejn.

Wenecja - Śląsk autostrady dopiero od granicy z Austria łącznie 3200 km - 8,5 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Taka ciekawostka - 2.0TSI 190KM, 4x4 i DSG. Przy zachowaniu przepisowych z grubsza prędkości, czyli Max 95km/h potrafi tyle spalić przy przeprawie z Włoch do Niemiec przez Alpy. Przy prędkościach rzędu 100 - 105km/h byłoby pewnie że trzy litry więcej. Ale jeśli ktoś wakacji nie traktuje jako wyścig, to czemu nie zdjąć nogi z gazu. Samochód w trybie sportowym żeby nie męczyć układu napędowego.

Edit - przyczepa 1350 DMC

photostudio_1690660946841.thumb.jpg.b1c963309d1758bcd896abad4bbe9110.jpg

A tyle zużył już w Niemczech na bardziej płaskim fragmencie.

photostudio_1690660997868.thumb.jpg.197590c984f66180a9df26c2f5488385.jpg

Edytowane przez Walt
Dopisane dmc przyczepy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wyjeździe do Włoch zaoszczedziłem około 100 litrów paliwa. Ile to pieniędzy można sobie przekalkulować. W każdym razie doładowana benzyna potrafi być dość ekonomiczna. Wszystko zależy od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, koober napisał(a):

Zauważyliście wzrost zużycia paliwa podczas przewożenia rowerów na dachu samochodu względem przewożenia ich na przyczepie (dyszel, tylna ściana)?

Delikatnie,  ale na tyle mało,  że różnica mogła wynikać z jakości LPG.  Tzn na butli robiłem kilkanaście km mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dwóch rowerach na dachu zużycie wzrosło o jakieś max 10%. Ale z uwagi na rozłożenie ciężaru z pewnością jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei w moim TSI, teraz po czipie pali o 1-2 litry mniej, zależnie od stylu jazdy. Z przyczepą 2000 DMC pali ok 12,5 litra, ale muszę jechać tak 105 km/h. Jadąc wolniej powiedzmy 90 km/h pali więcej, bo wtedy jedzie na 6 biegu, na 7 się męczy.

Spalanie z 4500 km letniego urlopu

Wcześniej przed chipem z przyczepa 1300 DMC palił średnio 13,6 litra

Ciekawe jest że z dużo cięższą przyczepą pali mniej, ale jadę wtedy całkowicie w trybie manual, odpowiednie redukcje przed wzniesieniami itd…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_4456.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 22:10, Walt napisał(a):

Ale jeśli ktoś wakacji nie traktuje jako wyścig, to czemu nie zdjąć nogi z gazu

Nie do końca się zgodzę. Ja zawsze mam tempomat na 100, jakbym miał jechać 90 to chyba ogon bym sobie odgryzł. Niby tylko 10 mniej ale jazda jest duuużo bardziej nużąca. Wolę dopłacić te 1,5L więcej na 100km niż się męczyć przez 3 dni jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 22:10, Walt napisał(a):

Taka ciekawostka - 2.0TSI 190KM, 4x4 i DSG. Przy zachowaniu przepisowych z grubsza prędkości, czyli Max 95km/h potrafi tyle spalić przy przeprawie z Włoch do Niemiec przez Alpy. Przy prędkościach rzędu 100 - 105km/h byłoby pewnie że trzy litry więcej. Ale jeśli ktoś wakacji nie traktuje jako wyścig, to czemu nie zdjąć nogi z gazu. Samochód w trybie sportowym żeby nie męczyć układu napędowego.

Edit - przyczepa 1350 DMC

photostudio_1690660946841.thumb.jpg.b1c963309d1758bcd896abad4bbe9110.jpg

A tyle zużył już w Niemczech na bardziej płaskim fragmencie.

photostudio_1690660997868.thumb.jpg.197590c984f66180a9df26c2f5488385.jpg

A nie masz wrazenia ze to przez paliwo polskie vs. austriackie/niemieckie ?

W tym roku na trasie Polska-Wlochy porownujac spalanie z baku mam ok. 2l/100km mniej na paliwie austriackim vs. obajtkowe. Styl jazdy identyczny, a paradoksalnie czechy byly bardziej plaskie nizeli austria/wlochy. Subiektywna reakcja auta na gaz rowniez lepsza na benzynie z austrii... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bl13 napisał(a):

A nie masz wrazenia ze to przez paliwo polskie vs. austriackie/niemieckie ?

W tym roku na trasie Polska-Wlochy porownujac spalanie z baku mam ok. 2l/100km mniej na paliwie austriackim vs. obajtkowe. Styl jazdy identyczny, a paradoksalnie czechy byly bardziej plaskie nizeli austria/wlochy. Subiektywna reakcja auta na gaz rowniez lepsza na benzynie z austrii... 

Ja mam lepiej, mi, na tym zagranicznym paliwie spalanie spadło poniżej zera :lol:A poważnie to wszędzie spalanie jest podobne. Paliwo naprawdę ma tutaj drugorzędne znaczenie. Już większy wpływ ma przepisowa jazda za granicami naszego kraju ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zauważyłem niższe spalanie na paliwie z DE / AT aniżeli z PL... może nasze TSI są czułe na jakość paliwa pod tym względem.

U mnie przepisowość nie ma nic do rzeczy, czy tutaj czy tutaj lecę zawsze koło 100.

No chyba że są zwężki i zwolnienia na 80 - 60 to oczywiście szybkie hamowanko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to, że rzekomo niemieckie paliwo jest lepsze, auto mniej pali itd to mit, który już wielokrotnie był obalany. Tu macie przykład tego samego auta gdzie w tych samych warunkach dobitnie pokazane jest, że tak naprawdę nie ma żadnej różnicy:

Na spalanie mają wpływ zupełnie inne czynniki.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce przeważają wiatry zachodnie, więc statystycznie jadąc z DE do Pl mamy z wiatrem, co spowoduje że na paliwie kupionym w DE będziemy mieli mniejsze spalanie. :thank:

W dniu 29.07.2023 o 22:10, Walt napisał(a):

Przy zachowaniu przepisowych z grubsza prędkości, czyli Max 95km/h

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.