Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

bees - musisz liczyć ok.1 - 1.30 pln za kilometr jeśli komuś zlecisz samo przyciągnięcie przyczepy. Może być inaczej jeśli ktoś i tak jedzie w sprawach przyczepowych jak człowiek o którym wspominałeś. Wtedy opłaca mu się wziąć od Ciebie nawet połowe tego bo i tak jedzie i tak a w takim przypadku zwraca mu się jego podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie,

 

Prześledziłem wszystkie posty tego wątku:
Post # 3 bees przedstawia do oceny  przyczepę DMC=1300
Post # 51 kmtaxi podaje link do przyczepy DMC 1200 AMARA-450-2-BERTH = 2 miejsca do spania
Post #53 bees, ten model wygląda super innymi słowy akceptuje 2 miejsca do spania
Post #78 bees, VIN tej przyczepki to: SG4S000CMW9810601
Post #82 Robak70, super odpowiedż
Post #91 bees, Stoi tam jak byk, że to rocznik 98
Post #120 bees napisał: 4-5 osobowa, ale niekoniecznie dla tylu osób...
Post #126 moja oferta link do przyczepy 3 miejsca do spania
Post #127 autor napisał: linkujesz mu 2 osobową, widać że mój adwersarz nie czytał ww linku...
...  przyczepę z 2 miejscami do spania zawiera post #51
Post #135 moja oferta link do przyczepy DMC 1200,  3 miejsca do spania
Post #136 autor napisał: to kolejna salonka na dwie osoby, adwersarz nie czytał ww linku
Post #155 autor napisał:
... cytuje tylko: 4-5 osobowa przypominam dalej jest napisane ale niekoniecznie dla tylu osób
... jak cytujesz to wklejaj całość a nie wybiórczo wg własnego widzi mi się
Post #159 autor napisał jak zwykle nie na temat ... cóż powiedzieć?

To już kolejne zagubienie umiejętności krytycznej oceny...
... tu widać jak kumuluje się kolejna frustracja, która, jak głoszą podręczniki psychologii, powoduje agresję.
Jak czytam takie argumenty o maupach, to ręce mi opadają i ogarnia mnie pusty śmiech.

Pozdrawiam,
PS
Kolego [bees] zerknij do swojego dowodu rejestracyjnego i sprawdż DMC auta < żeby nie było niespodzianek

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bees - musisz liczyć ok.1 - 1.30 pln za kilometr jeśli komuś zlecisz samo przyciągnięcie przyczepy. Może być inaczej jeśli ktoś i tak jedzie w sprawach przyczepowych jak człowiek o którym wspominałeś. Wtedy opłaca mu się wziąć od Ciebie nawet połowe tego bo i tak jedzie i tak a w takim przypadku zwraca mu się jego podróż.

Transport mam taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bees, dalej będę konsekwentnie upierał się przy swoim:
w życiu nie kupiłbym np. przyczepy, bez możliwości obejrzenia jej na własne oczy i "pomacania", polegając wyłącznie na zdjęciach i czyjejś opinii (całkowicie pomijam wszelkie inne kwestie). Rozumiem Twój zapał do kupna, chyba każdy z nas miewał takie momenty, ale kupno za wszelką cenę, byleby już, to zły pomysł. Nie obraź się, ale przecież nie masz zielonego pojęcia o sprzęcie, to dopiero Twoje początki. Nie rzucaj się na głęboką wodę, przed chwilą mało się nie utopiłeś. Poświęć chociaż z tydzień na teorię, czytając te zagadnienia na forum. Później, jak już będziesz chociaż troszkę podbudowany wiedzą i dalej będziesz brał pod uwagę zakup wyłącznie za granicą, to rozważaj wyłącznie taki, który będzie się mógł odbyć  z Twoim udziałem i nigdy z góry nie zakładaj, że jedziesz kupić - to błąd. Zakładaj, że jedziesz tylko oglądać. Żadnych zaliczek, żadnych wcześniejszych uzgodnień zakupu i zobowiązań. Dopiero, gdy coś rzeczywiście Ci się spodoba, to bądź przygotowany do sfinalizowania transakcji.
Sorry, ale takie jest moje zdanie :hmm:

Tu masz pierwsze lepsze z brzegu przykłady do poczytania, resztę znajdziesz na pewno sam:

http://forum.karawaning.pl/topic/15557-moja-pierwsza-przyczepka/
http://forum.karawaning.pl/topic/13503-pomoc-w-ocenie-pewnej-francuzki-caravelair-soleria-470/
http://forum.karawaning.pl/topic/12843-przyczepka-bez-ogrzewania-jak-to-widzcie/
http://forum.karawaning.pl/topic/13694-uwaga-knaus-sudwind-500-g%C5%82ubczyce/
http://forum.karawaning.pl/topic/12792-pytanie-o-logistyke-poszukiwania-przyczepy/
http://forum.karawaning.pl/topic/12484-4-osobowa-przyczepa-na-dziko/
http://forum.karawaning.pl/topic/10905-prosba-o-ocene-i-pomoc/
http://forum.karawaning.pl/topic/10813-prosba-o-ocene/
:hej:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieracjąc Kristofera dodam, że warto trochę wyluzować - choć wiem jak to jest...:)

poczytać, przeglądać oferty krajowe na allegro, otomoto, tablicy, w stronach komisów i kto wie jeszcze gdzie...

jak jest coś blisko Ciebie np. 20 km - nawet jak nie jest w twoim typie czy zasięgu pojedź - sprawdź na ile teoria z forum nauczyła Cię czegoś

 

(ja tak robiłem)

choć nie miałem zamiaru kupić danej cepki - to dowiedziałem się jak samemu piec sprawdzić czy działa, czy kasetowe wc działa, sam jakąś zgniliznę wykryłem etc.

ale było to podparte lekturą forum

 

jak coś Ci konkretniej wpadnie w oko to linkujesz

 

ale bez mojej obecności podobnie jak Kristofer uważa przyczepy bym nie kupił

jeśli chodzi o zagranicę, np. Holandię - też nad tym myślę

ale po kalkulacji wycieczki tam i z powrotem na razie stoję w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjazd do Holandii czy Niemiec  miał sens -najlepiej umówić się w kilka osób z forum chcących kupić przyczepy ,zabrać ze sobą fachurę,starego wyjadacza karawaningu ,który ostudzi głupie zapały i podpowie fachowo i jechać jednym autem na konkretne place handlowe,jak trzeba na miejscu to zapłacić też hotel.Koszty podzielić na wszystkich równo i obstawić oczywiście tego fachowca.Można podczepić się tez pod jakiegoś znajomego handlarza i wtedy ma to ręce i nogi.Kupić kilka przyczep w p a k i e c i e (przy pojedynczych deal-ach nie uhandlujesz dużo),a o transport martwić później np.Lorą( i załadować tam wszystkie ).

Przecież duże firmy karawaningowe ,które sprowadzają przyczepy do Polski nie jeżdżą po każdą pojedynczo.Jedna przyczepę można przyciągnąć za sobą.Może ktoś cały zestaw potrzebuje to i holownik kupi i jedzie sam :)

Można tez przyczepy zadatkować na miejscu i wysłać potem pojedyncze transporty tylko z kierowcą po konkretne budki. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjazd do Holandii czy Niemiec  miał sens -najlepiej umówić się w kilka osób z forum chcących kupić przyczepy ,zabrać ze sobą fachurę,starego wyjadacza karawaningu ,który ostudzi głupie zapały i podpowie fachowo i jechać jednym autem na konkretne place handlowe,jak trzeba na miejscu to zapłacić też hotel.Koszty podzielić na wszystkich równo i obstawić oczywiście tego fachowca.Można podczepić się tez pod jakiegoś znajomego handlarza i wtedy ma to ręce i nogi.Kupić kilka przyczep w p a k i e c i e (przy pojedynczych deal-ach nie uhandlujesz dużo),a o transport martwić później np.Lorą( i załadować tam wszystkie ).

Przecież duże firmy karawaningowe ,które sprowadzają przyczepy do Polski nie jeżdżą po każdą pojedynczo.Jedna przyczepę można przyciągnąć za sobą.Może ktoś cały zestaw potrzebuje to i holownik kupi i jedzie sam :)

Można tez przyczepy zadatkować na miejscu i wysłać potem pojedyncze transporty tylko z kierowcą po konkretne budki. :]

To jest bardzo dobry pomysł. Ja bym się zapisał., ale jak zakończę rozmowy....

Co sadzicie o tej budce?

http://www.marktplaats.nl/a/caravans-en-kamperen/caravans-wilk/a1004629883-weekaanbieding-wilk-stern-470-4-pers-walker-voortent.html?c=c3c3a3fd9c3e4c9081be58a8ffe91384&previousPage=lr&casData=EjuiBbJSjW-locC-WdmbulhTcc9kqNiOSdXrwkRSAWb-sQS4Y4Dds2XAntmUpxKFYK9X9E4M2sYAdJV5CdBQWR3AsBmTTt-UJzznWCTyJlWpLRxHLNSYZo7YKVSxUnyz

Jak zwykle mało zdjęć. Jak Wilk stoi w rankingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bees, czy nie wydaje Ci się, że dewaluujesz swój temat? Bez urazy, ale takie wrzucanie to równie dobrze można przeglądać temat dotyczący ciekawostek karawaningowych. Jeśli chcesz o coś zapytać to pytaj o konkretną przyczepę, którą jesteś zainteresowany, bo jak tak dalej pójdzie, to jak znajdziesz tę naprawdę właściwą, to pies z kulawą nogą tu nie będzie zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bees, czy nie wydaje Ci się, że dewaluujesz swój temat? Bez urazy, ale takie wrzucanie to równie dobrze można przeglądać temat dotyczący ciekawostek karawaningowych. Jeśli chcesz o coś zapytać to pytaj o konkretną przyczepę, którą jesteś zainteresowany, bo jak tak dalej pójdzie, to jak znajdziesz tę naprawdę właściwą, to pies z kulawą nogą tu nie będzie zaglądał.

ok. Robak, być może i masz rację, ale dyskutujący również wrzucają różne oferty i właściwie, to od początkowego tematu odeszliśmy wszyscy razem, bo tej angielki w końcu dzięki głosom forumowiczów nie kupiłem. Tak więc pierwotny temat tak jakby sam się zdewaluował. Jeżeli Admin zdecyduje, to zamknie wątek. Nie sądzisz Robak? Edytowane przez bees (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... chodzi o to, że dalej szukasz a my Ci pomagamy

tematy w kąciku kupujących admin z tego co wiem zazwyczaj nie zamyka

wyczerpują się naturalnie

Ty nie masz cepki i nadal szukasz więc się jeszcze nie wyczerpał sam w sumie nie do końca wiem o co chodzi koledze Robak

 

jeśli chodzi o markę Wilk to powiem co uważam marka jest marką liczy się stosunek

 

cena-stan-wymagania

 

marka może mieć związek np. z odczuciami estetycznymi typu nie podobają mi się Adrie - ale Knausy są czadowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bees, nie chodzi mi o zamknięcie Twojego tematu, bo i niby dlaczego? Myślę sobie tylko, żebyś rzucał tutaj konkretną propozycję, konkretną przyczepę, która jest w Twoim zasięgi, co do której ktos może Ci pomóc, albo poradzić, albo nawet podjechać i zobaczyć.

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jeśli chodzi o Niemcy czy Holandię

po prostu szuka rozwiązania i błądzi ( i pyta) bo nie wie co lepsze

 

ja też szukam już nie pierwszej przyczepy i z polskich ofert aktualnie w moim zasięgu nie bardzo mam nawet co zalinkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... chodzi o to, że dalej szukasz a my Ci pomagamy

tematy w kąciku kupujących admin z tego co wiem zazwyczaj nie zamyka

wyczerpują się naturalnie

Ty nie masz cepki i nadal szukasz więc się jeszcze nie wyczerpał sam w sumie nie do końca wiem o co chodzi koledze Robak

 

jeśli chodzi o markę Wilk to powiem co uważam marka jest marką liczy się stosunek

 

cena-stan-wymagania

 

marka może mieć związek np. z odczuciami estetycznymi typu nie podobają mi się Adrie - ale Knausy są czadowe

Na razie jestem mocno zdezorientowany, bo temat bardzo się rozwinął a ja próbuję ugadać się z gościem, który sprowadziłby mi z NL. Dlatego podałem kilka linków. Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się, więc i wątek ewoluuje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Prześledziłem wszystkie posty tego wątku:

Post # 3 bees przedstawia do oceny  przyczepę DMC=1300

Post # 51 kmtaxi podaje link do przyczepy DMC 1200 AMARA-450-2-BERTH = 2 miejsca do spania

Post #53 bees, ten model wygląda super innymi słowy akceptuje 2 miejsca do spania

Post #78 bees, VIN tej przyczepki to: SG4S000CMW9810601

Post #82 Robak70, super odpowiedż

Post #91 bees, Stoi tam jak byk, że to rocznik 98

Post #120 bees napisał: 4-5 osobowa, ale niekoniecznie dla tylu osób...

Post #126 moja oferta link do przyczepy 3 miejsca do spania

Post #127 autor napisał: linkujesz mu 2 osobową, widać że mój adwersarz nie czytał ww linku...

...  przyczepę z 2 miejscami do spania zawiera post #51

Post #135 moja oferta link do przyczepy DMC 1200,  3 miejsca do spania

Post #136 autor napisał: to kolejna salonka na dwie osoby, adwersarz nie czytał ww linku

Post #155 autor napisał:

... cytuje tylko: 4-5 osobowa przypominam dalej jest napisane ale niekoniecznie dla tylu osób

... jak cytujesz to wklejaj całość a nie wybiórczo wg własnego widzi mi się

Post #159 autor napisał jak zwykle nie na temat ... cóż powiedzieć?

To już kolejne zagubienie umiejętności krytycznej oceny...

... tu widać jak kumuluje się kolejna frustracja, która, jak głoszą podręczniki psychologii, powoduje agresję.

Jak czytam takie argumenty o maupach, to ręce mi opadają i ogarnia mnie pusty śmiech.

 

Pozdrawiam,

PS

Kolego [bees] zerknij do swojego dowodu rejestracyjnego i sprawdż DMC auta < żeby nie było niespodzianek

 

Cóż za dziwny zbieg okoliczności.

Wypunktować tyle postów a pominąć swój post #153, który bez wątpienia napisany był nie na temat i  to nie pierwszy raz .

 

Nasuwa się jedna myśl , że mamy do czynienia z "pępkiem świata", typem człowieka ,który poza czubkiem własnego nosa nie dostrzega tego o czym tutaj rozmawiamy. 

 

Słowa o flustracji,podręcznikach psychologi oraz agresji jakoś są mało celujące. Mógłbyś napisać wiele innych setek bzdur -klawiatura wszystko przyjmie. 

 

Już Ci wcześniej napisałem odnośnie "@" ,którą wstawiasz przed nickiem.  Niestety  ale w dalszym ciągu piszesz i cytujesz po swojemu aby pokazać swoje 'ja"    

 

Kultura nakazuje aby przyjąć zasady panujące w miejscu w jakim się znajdujemy a to miejsce takim jest

.

Mało tego w nowym miejscu w którym się znajdujemy wypadałoby się przywitać albo powiedzieć dzień dobry a tego u Ciebie na samym początku zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.