Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i wyszło jednak, że przyczepa jest oszukana. Kilka stron wcześniej poruszyłem tę kwestię (post #28) i okazało się, że jest coś na rzeczy - rocznik. Wierzysz, że jak ktoś oszukuje na roczniku to nie oszukuje na stanie technicznym?

Myślę, że ten przykład otworzy Ci oczy i nie zadatkujesz żadnej kolejnej przyczepy bez sensownych oględzin. No i angielka to jest podwójnie śliski temat. Zastanów się trzy razy nad budą z wysp.

 

Mam wrażenie, że jak już odzyskasz kasę to poszukiwania zaczynasz od początku. Opisz dokładnie swoje oczekiwania i ograniczenia, a może komuś wpadnie w oko podobna przyczepa i coś podlinkuje. Przede wszystkim jednak linkuj Ty i daj do oceny. Oszczędzisz sobie parę km trasy, ale i tak z samych zdjęć bez oglądania nie da się kupić przyczepy. Nie ma takiej możliwosci i to chyba już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wszystko wiadomo jest to 1998 rok literka W oznacza rok ,ja też kiedyś kupiłem swoją cepkę jako 91 a okazało się 90, a kop€wałem sam od angola i on sam morze nie wiedział ,dopiero na stacji kontroli w Polsce wyszło ,ale cepka była OK tylko o rok starsza. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w DE piszą w briefie dwie daty.Produkcji i 1ej rejestracji. Czy tak jest też w Angielkach?

 

Olo  przyczepy w Anglii nie podlegają rejestracji, dlatego tak często zostają odmłodzone przy sprowadzaniu do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wszystko wiadomo jest to 1998 rok literka W oznacza rok ,ja też kiedyś kupiłem swoją cepkę jako 91 a okazało się 90, a kop€wałem sam od angola i on sam morze nie wiedział ,dopiero na stacji kontroli w Polsce wyszło ,ale cepka była OK tylko o rok starsza. :].

Rok różnicy to jeszcze nie problem, u mnie rok produkcji się zgadza. Słyszałem kiedyś o czym takim jak rok modelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło jednak, że przyczepa jest oszukana. Kilka stron wcześniej poruszyłem tę kwestię (post #28) i okazało się, że jest coś na rzeczy - rocznik. Wierzysz, że jak ktoś oszukuje na roczniku to nie oszukuje na stanie technicznym?

Myślę, że ten przykład otworzy Ci oczy i nie zadatkujesz żadnej kolejnej przyczepy bez sensownych oględzin. No i angielka to jest podwójnie śliski temat. Zastanów się trzy razy nad budą z wysp.

 

Mam wrażenie, że jak już odzyskasz kasę to poszukiwania zaczynasz od początku. Opisz dokładnie swoje oczekiwania i ograniczenia, a może komuś wpadnie w oko podobna przyczepa i coś podlinkuje. Przede wszystkim jednak linkuj Ty i daj do oceny. Oszczędzisz sobie parę km trasy, ale i tak z samych zdjęć bez oglądania nie da się kupić przyczepy. Nie ma takiej możliwosci i to chyba już wiesz.

No tak. Nie ma cudów, albo zdarzają się bardzo rzadko... Na pewno będę nadal szukał przyczepki. Być może trzeba pojechać do NL?

 

Witam i wszystko wiadomo jest to 1998 rok literka W oznacza rok ,ja też kiedyś kupiłem swoją cepkę jako 91 a okazało się 90, a kop€wałem sam od angola i on sam morze nie wiedział ,dopiero na stacji kontroli w Polsce wyszło ,ale cepka była OK tylko o rok starsza. :]

Ale 3 lata, to duża przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni samochód miałem sprowadzony z Niemiec, według nr VIN pojazd miał rok prod. 2002, W niemieckim dowodzie i w briefie nie miałem dwóch dat. Była podana data pierwszej rejestracji rok  2003r.Zwrówno Diagnosta i jak i Urząd Celny wpisali rok produkcji 2003. O dwóch datach w briefie nie słyszałem i nie widziałem.

 

Data produkcji a pierwsza rejestracja to dwie osobne sprawy,

 

W ogloszeniach samochodowych np. w DE - Bj. (Baujahr) to rok produkcji i EZ (Erstzulassung) to data pierwszej rejestracji,a dokładnie pierwszego dopuszczenia do ruchu.

 

Obie daty sa wpisane w Fahrzeugbrief (karta wozu) a w Fahrzeugschein (dowodzie rejestracyjnym) jest tylko data rejestracji.

Tak było na pewno w starszysz briefach.

 

Miodzio - dzięki za info.Nie wiedziałem o tym,a to rzeczywiście daje oszustom pole do manewru!

Edytowane przez olo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby ekspert z ciebie bo to jest vin z mojego Elddisa i tam niema więcej żadnych numerów :]

Widocznie Twój Elddis jest sprzed 1992 r. Pewno w DR masz 1998... ;)

.

Po raz kolejny upieram się i informuję że nie jest to VIN, tylko nr ramy/chasis.

VIN z definicji ma/musi mieć 17 znaków :)

.

.

Edit:

Ależ tu dyskusja gorąca, wszystko się wyjaśniło, większość tez, również się pokryła.

Bees, zatem na PW temat tej budki również zakończymy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak sprawa się zakończyła, nie? czy kupiłeś czy nie? etc.?

Cześć rosołek. Z tej przyczepy zrezygnowałem. Kilka godzin temu dzwoniłem do sprzedającego... Ma mi oddać te 500 zł, które dałem mu za ewentualny przyjazd - tak się umawialiśmy w razie mojej rezygnacji. Dam znać czy prześle mi pieniążki...

Szukam dalej przyczepki!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.