Skocz do zawartości

pytanie o logistyke poszukiwania przyczepy

arrtur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panstwa ponownie ( chyba z drugi raz :))

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze po wielu latach na forum CT chyba przeniose sie tutaj na stale. Nie mam juz zadnego kampera, a doszedlem do wniosku po obserwacjach, ze zestaw przyczepa/auto dla rodziny z malym dzieckiem jest wbrew pozorom mobilniejsza niz kamper. Stad planuje w tym sezonie sprobowac. Dlugo moglbym jeszcze pisac na temat motywacji ale nie wiem czy to dobre miejsce stad przechodze do konkretow.

Chcialbym poszukac przyczep w pewnych parametrach i sprawdzioc ich ceny. Niestety nei wiem czy w ogole mozna to jakosc zrobic bo np allegro nie ma nawet mozliwosci sortowania po roczniku nie mowiac o wyposazeniu czy wielkosci. Czy sa jakies strony ogloszeniowe nie koniecznei polskie gdzie mowge wprowadzic wiecej danych?

Konkretnie chce podejsc do jak najmniejszej przyczepy lecz z lazienka/prysznicem i boilerem cieplej wody (reszta jest zwyke we wszystkich) z rocznikow w okolicach przelomu wiekow.

Nie chodzi mi o przestrzen lecz wlasnei pelne wyposazenie do mieszkanai w krzakach.

Ew czy moze cie mi mniej wiecej okreslic w jakich markach czy modelach szukac ew jakie moga byc widelki cenowe.

Nie mam sily przegladac setek zupelnie bezsensownych dla mnie propozycji - czy to jedyny sposob?

Za podpowiedz bede wdzieczny

pozdr

Zerknij na marktplaats.nl tam masz możliwość określenia wielu parametrów.

Jak już uda CI się skonkretyzować wymagania co do marki, układu wnętrza, łatwiej będzie wyszukać coś spełniającego Twoje kryteria na allegro.

Myślę, że po tygodniu-dwóch poszukiwań zaczniesz się z grubsza orientować w typach przyczep oraz oznaczeniach.

Poprzeglądaj również "naszą" bazę przyczep: http://forum.karawaning.pl/forum/28-nasze-pojazdy/

Pzdr

J.

Dzieki, ide na marktplatss.

Chodzi na wstepie o to, ze uklad wnetrza marka itd sa dla mnie mocno drugoplanowe. Wiekszosc tego co ogladalem dotychczas majac prysznic miala tylko zimna wode. Stad zastanawiam sie czy czy boiler jest jakims parametrem okreslajacym kolejny schodek innej polki? rocznika? modeli? I czy moge cos znalezc za 12, 22 czy dopiero za 32 tys.

No ale zobaczymy

pozdr

Bojler nie był wyposażeniem standardowym większości przyczep, ale nie wcale nie znaczy, że jest rzadko spotykany (zarówno w przyczepach za 5 jak i za 45 tys mozesz go miec zainstalowanego jak i nie :) )

ewentualnie jak znajdziesz fajna budke mozesz zawsze taki bojler dolozyc samodzielnie.

Chcialbym poszukac przyczep w pewnych parametrach i sprawdzioc ich ceny. Niestety nei wiem czy w ogole mozna to jakosc zrobic bo np allegro nie ma nawet mozliwosci sortowania po roczniku nie mowiac o wyposazeniu czy wielkosci. Czy sa jakies strony ogloszeniowe nie koniecznei polskie gdzie mowge wprowadzic wiecej danych?

pozdr

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/przyczepa-kempingowa/

Witam Panstwa ponownie ( chyba z drugi raz :))

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja na to ze po wielu latach na forum CT chyba przeniose sie tutaj na stale. Nie mam juz zadnego kampera, a doszedlem do wniosku po obserwacjach, ze zestaw przyczepa/auto dla rodziny z malym dzieckiem jest wbrew pozorom mobilniejsza niz kamper. Stad planuje w tym sezonie sprobowac. Dlugo moglbym jeszcze pisac na temat motywacji ale nie wiem czy to dobre miejsce stad przechodze do konkretow.

Konkretnie chce podejsc do jak najmniejszej przyczepy lecz z lazienka/prysznicem i boilerem cieplej wody (reszta jest zwyke we wszystkich) z rocznikow w okolicach przelomu wiekow.

Nie chodzi mi o przestrzen lecz wlasnei pelne wyposazenie do mieszkanai w krzakach.

Ew czy moze cie mi mniej wiecej okreslic w jakich markach czy modelach szukac ew jakie moga byc widelki cenowe.

Nie mam sily przegladac setek zupelnie bezsensownych dla mnie propozycji - czy to jedyny sposob?

Za podpowiedz bede wdzieczny

pozdr

Zaczynałem karawaning z przyczepą w 1979 r. i dzięki temu nie ugrzęzłem w kamper. Robię bazę, rozkładam manele i samochód wolny, hulam dookoła kilka dni. W tym czasie kampery stoją uziemione na kampingu-opatulone miskami, garkotłukami i bóg wie czym. Kamper dobry tylko wtedy, gdy pędzi w świat tak szybko,jak zając przed lisem. Mnie akurat to nie rajcuje.

no wychodzi na to wstepnie, ze musze sie przeleczyc bo na probe ponad 30 tys zl to nie moge wydac

czyli mala modyfikacja parametrow

i jakos tak widze, ze to bedzie przypadek bo wyszukac dokladnie cos co bym chcial raczej w tak szerokim asortymencie to nie ma szans. W samochodach jest troche latwiej.

Pewnie wlasnie dlatego ze jest tak wiele mozliwosci nie bardzo ktos pomyslal o ich usystematyzowaniu w ogloszeniach

Kastrowanie po roczniku to jakos tak nie do konca jak dla mnie jest podstawa bo wiadomo, ze w czyms co ma min 10 lat+ to podstawa jest stan. Zas uszkodzenia jakies bedzie miala kazda kwestia jakie.

(Dziwi mnie tez, ze jest stosunkowo niewiele ogloszen od wlascicieli)

Kupowanie czegos jako podstawy i przebudowanie pod siebiez jakims remontem byloby dla nie mile, ale na szczescie nie moge poswiecic na to roku, a kasa i tak by wyszla z 10 tys na same materialy + ta podstawa tez za iles tam wiec wolalbym kompromis jakosciowo/funkcjonalny byleby skonczylo sie na czyms co w tym roku da sie przetestowac.

poprostu pojade po okolicy

pozdr

Edytowane przez arrtur (wyświetl historię edycji)

W dziale z przyczepami kempingowymi na allegro wpisałem w okienku wyszukiwania "ciepła woda" i zaznaczyłem, aby szukało również w treści. Wyszły raptem 2 strony ofert. Tyle to chyba możesz przejrzeć. Wyselekcjonujesz co Ci pasuje oprócz tej ciepłej wody. Podobnie zrób ze słowem "boiler" i jeszcze może dwoma - trzema i masz obejrzane ogłoszenia allegro.

Witam !

Niezbyt rozumiem Twój zamysł poszukiwań " jak najmniejszej przyczepy " :niewiem:

Dodatkowo, mocno stawiasz na wyposażenie przyczepy w bojler dla ciepłej wody.

Moim zdaniem, tego typu poszukiwania są do przyjęcia tylko wtedy, kiedy nie ma presji czasu na zakup.

O ile pamiętam, przyczepkę chcesz mieć już na najbliższy sezon. Być może się uda, ale osobiście w to wątpię.

Szukaj raczej przyczepy min. średniej wielkości (będzie optymalna w podróżowaniu i w przebywaniu w niej).

Większe będzie też prawdopodobieństwo, że nie będziesz miał ochoty zmieniać jej już po pierwszym wyjeździe i zostaniesz z nią dłużej. Chyba, że taki stan rzeczy wymusza na Tobie holownik :niewiem:

Zostaw sobie również margines kwoty ok. 600 do 1500 zł. mniejszej na zapłatę za przyczepę i szukaj na wstępie odpowiedniej pod względem zabudowy i wielkości (to jest najważniejsze poza oczywiście stanem technicznym), ale bez ciepłej wody.

Kto wie, może podczas poszukiwań trafisz też w którejś ciepłą wodę :hmm: , a jeśli nie, to pozostawiona kwota pozwoli Ci bez problemu dokupić używany i sprawny ogrzewacz wody (ok. 600zł. z osprzętem) np. Truma TT lub nawet bojler np. Truma B14 (ew. B10 - lepiej !) za ok. 1500zł.

Tak, jak pisał już Jacek - ciepła woda itp. udogodnienia nie są seryjne, więc prawdopodobieństwo spotkania w wyposażeniu budki tego, czego szukasz jest 50/50 %.

Lepiej skupić się na tym, czego po zakupie nie będziesz mógł zmienić (wielkość, układ), a wyposażenie, mniejszym lub większym kosztem, ale zawsze da się uzupełnić. Wystarczy przewidzieć na to rezerwę przed zakupem budki.

IMHO

Powodzenia w poszukiwaniach.

:banan:

Dziekuje.

Moze wymyslilem sobie cos co nie istnieje z braku doswiadczenia. Poprostu w samochodach jest rowno odwrotnie - w wiekszosci biler to standard.

jasne ze moge przejrzec dwie strony zwlaszcza ze to przyjemnosc i przejrzalem juz 22.

Wlasciwie dowiedzialem sie juz tego co chcialem - nie ma opcji wpisania gdzies w ogloszeniach dokladnych parametrow, mozna probowac mniej wiecej po niektorych, boiler nie jest standardem w przyczepie, trzeba poogladac cala mase zeby zorientowac sie w modelach ktore mniej wiecej podchodza, i wsrod wydawaloby sie masy ofert tak naprawde niewiele spelnia konkretne oczekiwania bo asortyment modeli mega szeroki. Ok o to mi chodzilo.

Czyli trzeba grzebac, a jak pisalem pewnie na koniec bedzie to przypadek. Majac swiadomosc w jakim stanie moze byc przyczepa 10-20 letnia o konstrukcji drewnianej nie bede jezdzil po Polsce na poszukiwania. Rozejrze sie dookola zwlaszcza ze komis w grodzisku ma dobra opinie, a mam b blisko, a jak nie to poszukam do wypozyczenia gabarytowo takiej jaka wydaje mi sie ze chce ( malej) i pojezdze z nia. jak okaze sie, ze to jest to to juz z wieksza kasa bede szukal konkretnie.

Rozumiem sugestie dot od razu odpowiednio wygodnej wielkosci, ale nie o to mi chodzi. (mam doswiadczenia od malego VW T3 po VW Karmanna z alkowa) Bede ja ciagal po polu i krzakach wiec nei powinna wazyc 1,5 tony i miec 6m dl. Zas zycie i tak toczy sie na zewnatrz pod markiza czy przedsionkiem.

(jest na alle.. niewiadowka z 2006 roku za 15 tys, gdyby miala prysznic z boilerem to po malej negocjacji bym ja bral bo to dokladnie co bym potrzebowal ( tylko nie wiem czy w tych nowszych juz sciany docieplali, przy -5, -8 musi jeszcze normalnie funkcjonowac)

dzieki

pozdr

... tylko nie wiem czy w tych nowszych juz sciany docieplali, przy -5, -8 musi jeszcze normalnie funkcjonowac)

Według mnie, ściany są ocieplone tak, jak kiedyś, czyli pianką - o 2 mm grubszą, ale pianką.

Przy ogrzewaniu piecykiem gazowym nie powinno być najgorzej. Nie jeździłem swoją N-ką (starą) w temperaturach poniżej zera stopni, więc tu się nie wypowiem.

post-8228-0-53507400-1358034000_thumb.jpg

jest na alle.. niewiadowka z 2006 roku za 15 tys, gdyby miala prysznic z boilerem to po malej negocjacji bym ja bral bo to dokladnie co bym potrzebowal

[/quote

:niewiem:

Według opisu jest i prysznic i terma :ok:]

post-8228-0-92762000-1358033999_thumb.jpg

:banan:

tak, tylko ze terma wymaga pradu... jak wczesniej posalem dlatego potrzebuje boilera - gazowego - bo glownie chodzi mi o komfort przy niezaleznosci od pradu. Przerobka i doinwestowanie przy tej kwocie wyjcjiowej ciagle za niewiadowke ( za niska dla mnie i jak mowimy pewnie niedocieplona) to juz czasowoi finansowo przeinwestowanie.

Choc z drugiej strony kupienie jakiejkolwiek podstawy i zabudowa pod siebie w przyzwoitej jakosci wyszlaby pewnie tle samo, a nie wiadomo z jakim efektem koncowym i po pol roku pracy takze kontakt z tym sprzedajacym jest mi coraz blizszy :)

• 1 miesiąc temu...