Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

Edit już nie wlazło :)

.

Zapomniałem jeszcze podpowiedzieć, żebyś zaglądał do Ogłoszeń http://forum.karawaning.pl/forum/87-og%C5%82oszenia/

Tu wpadają czasem ogłoszenia a tuż obok burzliwa dyskusja nt zakupu być może tej oczekiwanej.

No i źródło pewniejsze.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Kristofer, Myślę, że te w kraju są sprowadzane na handel i często przez to podpicowane. Tam kupuję od właściciela, więc picowanie jest 2x mniej możliwe. Poza tym jest tam więcej tego towaru... Tak głośno myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ired, chciałem coś ok. 5-5,5 m. Bardziej na przestrzeni mi zalezy. Nie chodzi o il. osób, bo kawalerem jestem :) i dzieci o których bym wiedział nie mam :) .... Chociaż?..... ;)

ired, najgorzej z niedoświadczonymi jak ja. Nie jeździłem nigdy takim zestawem...., ale przyznam, że chcę trochę przestrzeni... Chociaż właściwie przedsionek przestrzeń powiększa. Dlatego dzięki za linki.

Dzisiaj chcę przesłać kilka linków do p. Andrzeja i zobaczę co mi na to powie. On sprowadza z NL

@bees napisał:

...kawalerem jestem...

To dobra wiadomość dla autorów postów #127 &  #136 tego wątku.

NO COMMENTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer, Myślę, że te w kraju są sprowadzane na handel i często przez to podpicowane. Tam kupuję od właściciela, więc picowanie jest 2x mniej możliwe. Poza tym jest tam więcej tego towaru... Tak głośno myślę

 

No nie do końca tak jest. Nie wszystkie przyczepy u nas sprzedawane są wystawiane natychmiast po sprowadzeniu, bo w tym celu zostały przywiezione. Jest spora część ofert prywatnych, gdzie ktoś chce coś nowszego, a może sytuacja go zmusza itd. Są też oferty firm, które sprzedając nową przyczepę, przyjmują w rozliczeniu poprzednią. Możliwości jest wiele. Chcę przez to powiedzieć, abyś nie uogólniał. Kupując poza Polską masz podobną możliwość utopienia gotówki, jak i u nas.

Nie wszystkie oferty zagraniczne są ofertami prywatnymi, mimo że na pierwszy rzut oka mogą tak wyglądać.

Dopiero na miejscu okazuje się, że jest to pośrednik, Turek lub jakiś komis.

Tam też potrafią już kombinować, a możliwości maskowania mają jeszcze większe niż u nas.

P.S.

Nie można też wykluczać wszystkich przyczep tylko dlatego, że zostały przywiezione na handel.

Wśród nich mogą być całkiem udane pojazdy, tylko wtedy liczy się refleks, bo znikają dosyć szybko.

Nie każdy sprzedający jest nieuczciwy, a zarobić przecież można również na dobrej przyczepie, niekoniecznie tylko takiej do naprawy. :hmm:

To tylko tak na marginesie.

 

@bees napisał:

...kawalerem jestem...

To dobra wiadomość dla autorów postów #127 &  #136 tego wątku.

NO COMMENTS

Ired, po co te śmieci  :kosz:

:niewiem:

Chcesz coś napisać, to pisz jasno, a nie robisz jakieś podteksty :hmm:

 

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie była mowa o 4 - 5 osobowej przyczepie, to masz napisane tu , stoi jak wół:

 

"Chcę przyczepkę 5-5,5 m wewnątrz, 2 osie, jeżeli są w tym wymiarze (nie wiem czy 5,5 nie jest za długa?) 4-5 osobowa"

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer, Myślę, że te w kraju są sprowadzane na handel i często przez to podpicowane. Tam kupuję od właściciela, więc picowanie jest 2x mniej możliwe. Poza tym jest tam więcej tego towaru... Tak głośno myślę

Wyjazd za granicę, nie daje gwarancji że kupisz przyczepę. Tak jak koledzy pisali zdjęcia nie oddają rzeczywistego stanu przyczepy. Pokonasz kilka set kilometrów, poniesiesz koszty i może się okazać że nic nie znajdziesz lub będziesz szukał czegoś na siłę. Przed kupnem przyczepy w kraju również zaglądałem na zachodnie strony z przyczepami, ale się nie zdecydowałem wyjechać i kupić przyczepy np.: w Niemczech. Chłodne podejście do kupna i czas to gwarancja trafnego kupna przyczepy nawet w kraju

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamknijmy na razie temat, bo jest tak dużo wątków, że już nie nadążam Nawet wątek  homoseksualny (chyba) wprowadzony przez kolegę ired, który pomylił chyba fora :nono:



Wyjazd za granicę, nie daje gwarancji że kupisz przyczepę. Tak jak koledzy pisali zdjęcia nie oddają rzeczywistego stanu przyczepy. Pokonasz kilka set kilometrów, poniesiesz koszty i może się okazać że nic nie znajdziesz lub będziesz szukał czegoś na siłę. Przed kupnem przyczepy w kraju również zaglądałem na zachodnie strony z przyczepami, ale się nie zdecydowałem wyjechać i kupić przyczepy np.: w Niemczech. Chłodne podejście do kupna i czas to gwarancja trafnego kupna przyczepy nawet w kraju

Zgadza się. Wynika z tego, że nie ma gotowej recepty. Sztuka, to trafić na uczciwego sprzedawcę

Edytowane przez bees (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zamknijmy na razie temat, bo jest tak dużo wątków, że już nie nadążam

 

Zamykać nie ma potrzeby, ale faktycznie można będzie dalej coś pisać, gdy będą już jakieś konkrety.

Tematów do poczytania na forum masz tak dużo (nawet tylko w dziale "Kącik kupującego"), że potrafiłyby wypełnić wszystkie zimowe wieczory.

Najlepiej zapoznaj się z tymi wszystkimi opisami i śledź oferty krajowe oraz tablicę forumowych ogłoszeń.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ired, po co te śmieci  :kosz:

:niewiem:

Chcesz coś napisać, to pisz jasno, a nie robisz jakieś podteksty :hmm:

 

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie była mowa o 4 - 5 osobowej przyczepie, to masz napisane tu , stoi jak wół:

 

"Chcę przyczepkę 5-5,5 m wewnątrz, 2 osie, jeżeli są w tym wymiarze (nie wiem czy 5,5 nie jest za długa?) 4-5 osobowa"

Krzysiek , tych śmieci jest od groma .Ilość a nie jakość ... aby licznik nakręcić :blagac:   I jak zawsze przed  nickiem .Próbowałem wytłumaczyć ,prosiłem nic z tego ,dalej po swojemu , szkoda słów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Bieruniu zobaczyć w sklepach karawaningowych jakie mają ceny,a przy okazji bees nie zapomniałem o Tobie:

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10.html

Mają b.dużo rabatów i widzę,że można się jeszcze dogadać z cenami jak coś pasuje.Ja osobiście nie znam się na cenach przyczep więc się nie wypowiadam.Wygląda na to,że chcą się wysprzedać z towaru przed zimą,bo nawet o 20% obniżyli ceny niektórych przyczep widzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta:  http://forum.karawaning.pl/topic/15698-s-chateau-chiara-495-1996-rok-dmc-1500kg-piętrowe-łóżko/  by Ci nie podpasowała? Fajna jest duża ładowność, bo masz wówczas szerokie możliwości modyfikacji i dokładania gadżetów. Jeśli łóżko piętrowe nie jest marzeniem (ja bym chciał, ale nie masz dzieci) to raczej można górne zdjać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Bieruniu zobaczyć w sklepach karawaningowych jakie mają ceny,a przy okazji bees nie zapomniałem o Tobie:

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10.html

Mają b.dużo rabatów i widzę,że można się jeszcze dogadać z cenami jak coś pasuje.Ja osobiście nie znam się na cenach przyczep więc się nie wypowiadam.Wygląda na to,że chcą się wysprzedać z towaru przed zimą,bo nawet o 20% obniżyli ceny niektórych przyczep widzę:)

Dziękuję za linka i za zainteresowanie tematem

Te w okolicach 20 tys. są na pierwszy rzut oka interesujące ale w tej chwili ok. 3 tys za drogie dla mnie. A tyle z ceny zapewne nie zejdą

 

A ta:  http://forum.karawaning.pl/topic/15698-s-chateau-chiara-495-1996-rok-dmc-1500kg-piętrowe-łóżko/  by Ci nie podpasowała? Fajna jest duża ładowność, bo masz wówczas szerokie możliwości modyfikacji i dokładania gadżetów. Jeśli łóżko piętrowe nie jest marzeniem (ja bym chciał, ale nie masz dzieci) to raczej można górne zdjać.

Muszę Ci powiedzieć, że te z piętrowym łóżkiem nie intetresowały mnie, ale tak jak mówisz, można je zmodyfikować....

Jednak ze mnie żaden majsterkowicz, więc wolałbym gotowca, ale nie odrzucam tej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bees

 

Fajnie ze zrezygnowales z tej angielki. Jak zwykle bardzo lubie podgladac wątki o zakupie przyczepki, poniewaz mnie samego zawsze krecilo kupowanie budki.. Kupując swoją od razu te z Polski eliminowalem rozgladajac sie za przyczepami w DE i NL. Znam bolaczki przyczep sprowadzanych do PL i niejedna widzialem w jakim stanie handlarze je przyprowadzaja i co robia aby je sprzedac.

Ostatecznie na wiosne tego roku wybralem sie do NL po swoja i kupilem cala, niezciuchaną cepke od ichniego "handlarza" - czyli z normalnego komisu przysklepowego. Takie komisy w NL to nic innego jak nagromadzone przyczepy pozostawione przez prywatnych holendrow ktorzy postanowili zakupic nówke sztuke, a stara pozostawiaja w rozliczeniu.

Polecam.

Swoją upatrzyłem również na stronach markplaats. Umowilem sie ze sprzedajacym via email i pojechalem. W zanadrzu mialem kilka do obejrzenia, zaczynajac ogadanie od najbardziej mi pasujacej. I gdyby bylo cos nie tak to mialem sie zapuscic po kolejne (takze umowione). Udalo sie kupic pierwsza przyczepe z ogłoszeń i transakcja tak szybko przebiegla, ze w samej holandii zabawilem cale 3 godziny.... Cala podroz to 1,5 doby i chyba dobrze wydane pieniazki :)

Przyczepa juz zwiedzila w tym roku chorwacje, polskie morze i mazury.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.