Skocz do zawartości

Kupuję przyczepkę


bees

Rekomendowane odpowiedzi

To kolejna salonka na dwie osoby.

Ired, patrz post #127



"Bajery" o których napisałeś tutaj i w innym wątku, to przydatne rzeczy. Czm więcej tym lepiej chyba
Bojler na ciepłą wodę, to raczej muszę mieć.
Co do napędu to przydatny ale na pewno znacznie podnosi on koszt przyczepki.
Niektóre z rzeczy, które ująłeś można chyba dokupić i doposażyć nimi przyczepkę? Np. panele solarne.

 

Oczywiście, wszystko można później dołożyć, ale koszty są z reguły wyższe, no i jeszcze trzeba zawsze pamiętać o DMC przyczepy, bo są sytuacje, że dołożyć się już nie da  :] 

Stąd moja uwaga, że jeśli spotkasz ładną przyczepkę i będzie miała jakiś dodatek (np. z tych, które wymieniłem),  a koszt będzie minimalnie większy, to warto się spiąć, bo późniejsze dokładanie zawsze wychodzi drożej.

IMHO

 

Tak, jak pisałem - te dodatki wymieniłem tylko w celu, abyś mógł się w ogóle zorientować co i jak.

Priorytety w wyposażeniu, każdy z nas będzie miał inne.



Akumulator nie jest standartem w przyczepkach?

 

No widzisz, kolejne zaskoczenie - nie jest standardem, powiem więcej, to raczej rzadkość, a jeśli do jego obecności dodać instalację automatycznego ładowania i fakt, że jego typ powinien być odpowiedni i odpowiednio do tego zamontowany, to już ekstra rzadkość :hmm:



Co do zbiornika wody, to czy nie jes lepszym wyjściem zbiornik zewnętrzny?

 

Moim zdaniem nie, ale jak pisałem - ktoś inny może uważać zupełnie odwrotnie.

Przy wbudowanym zbiorniku nie musisz się martwić rozkładaniem zbiornika, montowaniem pompki i wlewaniem wody do każdego użycia. Nawet kilka litrów wody w stałym zbiorniku daje komfort jej natychmiastowego wypływu z kranu.

Przykład: zatrzymujesz się na parkingu w czasie podróży i chcesz zrobić herbatę i umyć ręce. Przy stałym zbiorniku nie stanowi to jakiegokolwiek problemu, natomiast przy dokładanym z zewnątrz, raczej wątpię, abyś w tym celu zabierał sie na parkingu za jego rozkładanie. To już prędzej weźmiesz butelkę z wodą, ale to już nie to samo, co woda w kranie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 412
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Patrz na stan techniczny przyczepy a nie na bajery. Większość przyczep nie posiada movera, bojlera gazowego (oprócz angielek), klimatyzacji, solarów.  I da się naprawdę bardzo wygodnie jeździć.

 

:ok:

I to jest dokładnie myśl, którą chciałem przekazać, gdy pisałem o rozterkach.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejna salonka na dwie osoby.

Ired, patrz post #127

 

 

@Kristofer napisał:

To kolejna salonka na dwie osoby.

 

Knaus Eifelland 425 <  Schlafplätze : 3  > Knaus Südwind 440

... inne na więcej

 

Pozdrawiam,

PS

Przejrzałem kolejny raz wszystkie posty autora wątku [bees],

nie znalazłem stosownego wpisu o ilości osób = ilość miejsc do spania.

Jeżeli przeoczyłem proszę poprawić.

bees, na ile osób szukasz przyczepy napisz

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! (pawelson, rosołek, oto1)Wy tak poważnie i bezinteresownie chcecie się dorzucic? Ale Wy kamperowcy, caravanowcy jesteście dziwni. Aż się boję, że jak w końcu kupię przeczepkę, to upodobnię się do was i cały majątek oddam biednym..., lub bogatym :)

 

@ired, dzięki za linka. Rozmawiałem dość poważnie z p. Andrzejem polecanym przez Tomka z Olkusza. Došć obiecująco to wygląda jak na razie. Jak zacznę wszędzie po trochę, to uruchomię niepotrzebnie ludzi i będę w niezręcznej sytuacji. Na razie zobaczę co z p. Andrzejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kristofer napisał:

bees, na ile osób szukasz przyczepy napisz

ired, chciałem coś ok. 5-5,5 m. Bardziej na przestrzeni mi zalezy. Nie chodzi o il. osób, bo kawalerem jestem :) i dzieci o których bym wiedział nie mam :) .... Chociaż?..... ;)

ired, najgorzej z niedoświadczonymi jak ja. Nie jeździłem nigdy takim zestawem...., ale przyznam, że chcę trochę przestrzeni... Chociaż właściwie przedsionek przestrzeń powiększa. Dlatego dzięki za linki.

Dzisiaj chcę przesłać kilka linków do p. Andrzeja i zobaczę co mi na to powie. On sprowadza z NL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi WojtEwa. Zerknij i zaproponuj mi coś + odrobina marży oczywiście :) Byłoby to dla mnie rozwiązanie.

Nie zapewniam, ale i nie wykluczam, więc jakieś szanse są. Ale...

Jak coś na handel dla Kumpli z forum przytargam, to zostanę okrzyczany handlarzem (handlarzyną)

a ja za wszelką cenę nie chcę mieć nic wspólnego z tą profesją.

Ponadto musiałbym założyć konto firma (akurat nie problem),

a w tej materii nie prowadzę żadnej działalności :banned:

Jedynie co pozostaje, to znaleziony egzemplarz opstrykać, opisać, ponegocjować, wziąć namiary i wszystkim Wam zapodać.

No tak myślę sobie. :niewiem:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany Pan Andrzej z Sosnowca, zalecałbym mniej wiary a więcej ostrożności.

Chyba, że w Sosnowcu jest jeszcze jeden Pan Andrzej.

Pomagałem w zakupie przyczepy strus 251 własnie w Sosnowcu. Kiedy przy oferowanej przyczepie, oczywiście

zachwalanej jako igiełka, znalazłem miękkie miejsce, a byłem w niej nie więcej niż 5 minut , nawet jeszcze nie zacząłem się

dobrze rozglądać. To sprzedający zrobił niezwykle zdziwiona minę, ze takie coś jest. Dalej już tej przyczepy nawet nie oglądałem.

Wtedy sprzedawca zaproponował suchą do sprzedaży, Fakt była jakby uboższa w środku ale za to naprawdę sucha. Sprzedawca doskonale wie co ma.

Jakieś pół roku później też jakiś forumowicz opisywał kupno przyczepy w Sosnowcu. Po kupnie był zachwycony towarem, uczciwością  sprzedającego.

Napisałem wtedy , że to nie tak różowo w Sosnowcu.

Po paru dniach forumowicz napisał, że w Sosnowcu zrobiono go w jajo. Sprzedawca zamaskował mokra ścianę dodatkowa sklejką.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że totalnego chłamu gość nie sprowadza. Widziałem u innych o wiele gorsze przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest jakaś metoda, ale mam pytanie.

Co jeśli teoretycznie ktoś pojedzie i na miejscu okaże się, że

tym przyczepom coś poważniejszego dolega??

Jak wtedy płacisz za taka usługę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecany Pan Andrzej z Sosnowca, zalecałbym mniej wiary a więcej ostrożności.

Chyba, że w Sosnowcu jest jeszcze jeden Pan Andrzej.

Pomagałem w zakupie przyczepy strus 251 własnie w Sosnowcu. Kiedy przy oferowanej przyczepie, oczywiście

zachwalanej jako igiełka, znalazłem miękkie miejsce, a byłem w niej nie więcej niż 5 minut , nawet jeszcze nie zacząłem się

dobrze rozglądać. To sprzedający zrobił niezwykle zdziwiona minę, ze takie coś jest. Dalej już tej przyczepy nawet nie oglądałem.

Wtedy sprzedawca zaproponował suchą do sprzedaży, Fakt była jakby uboższa w środku ale za to naprawdę sucha. Sprzedawca doskonale wie co ma.

Jakieś pół roku później też jakiś forumowicz opisywał kupno przyczepy w Sosnowcu. Po kupnie był zachwycony towarem, uczciwością  sprzedającego.

Napisałem wtedy , że to nie tak różowo w Sosnowcu.

Po paru dniach forumowicz napisał, że w Sosnowcu zrobiono go w jajo. Sprzedawca zamaskował mokra ścianę dodatkowa sklejką.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że totalnego chłamu gość nie sprowadza. Widziałem u innych o wiele gorsze przyczepy.

@marko6 napisał:

... Sprzedawca zamaskował mokra ścianę dodatkowa sklejką.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że totalnego chłamu gość nie sprowadza. < sprowadzają

Widziałem u innych o wiele gorsze przyczepy.

 

Każdy handlarz/pośrednik na placu wystawia przyczepy już po reanimacji = naprawie.

W odległości ~2 km od tego miejsca sprzedawca ma drugi plac + halę gdzie wszystkie przyczepy są naprawiane.

NO COMMENTS

 

Pozdrawiam,

marko6, wielkie dzięki za rzeczowy wpis

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bees, a czytałeś to, co napisałem Ci ostatnio na PW - obejrzałeś ?

 

Odnośnie linków.

Najciekawsza ta trzecia, ale już wchodzisz w pułap pow. 20tys (z dodatkowymi kosztami).

W następnej kolejności druga - sprzedawca mocno zachwala i pisze, ze nie ma w niej żadnej wilgoci, przecieków i w ogóle jest, jak nowa. Jeśli to wszystko na miejscu okaże się prawdą, to może ...

 

Pierwsza, moim zdaniem duża, ale z mało ciekawym (funkcjonalnym) układem wnętrza itd, itp.

 

P.S.

Czy nie lepiej na początek szukać w kraju, niż za granicą, skoro samodzielnie nie będziesz sprowadzał ?

Ponownie musiałbyś liczyć na ocenę obcej osoby, która to będzie wiozła.

Co w przypadku, gdy ta ocena nie będzie do końca rzetelna lub zgodna z Twoimi oczekiwaniami.

Wierz mi, wiem, co piszę - ocena przyczepy wyłącznie po fotkach, może Cię bardzo rozczarować po zetknięciu się z nią w realu.

To tylko moje zdanie, a pieniądze Twoje ... :hmm:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Krzysiek dobrze prawi.

.

.

Bees, taki sposób kupowania nie mając doświadczenia w materii nie jest najlepszy. Choćby nie wiem jak rzetelnie ocenić opstrykać budkę, zawsze jest coś takiego jak pogląd i wyobraźnia i na tej płaszczyźnie nie ma opcji żeby nie było zróżnicowań.

Ten stosunek jest tym mniejszy, im większe doświadczenia mają osoby po stronie kupującego.

Tymczasem , ostudź troszkę zapał, bo wygląda jakbyś na siłę już chciał mieć. Owszem możesz, ale im szybciej i bardziej za wszelką cenę tym większe rozczarowanie.

Jesteś na początku, jeszcze długa droga przed Tobą i szansa na 2% farta bo zdarza się.

Wszyscy to znamy.

.

Zobacz ile czarów i pozorów było z budką którą miałeś na myśli w tytule.

Zapewniam Cię że nie kupując jej nic nie straciłeś na tym, co najwyżej wpłacone pieniążki.

Jest jeszcze troszkę czasu do sezonu, znajdziesz coś. Nie ufaj że teraz jest dobry okres na "tanie kupowanie". Bzdura!

To jest dobry okres na szrotopozbywanie = niskie ceny/wyprzedaże(sprzątanie) itd.

Do sauny... tam najczęściej na wys 2,5m wisi wiadro pełne zimnej wody ze sznurem.

Oczywiście zapodawaj linki do oceny, ciągle w tym temacie- każdy aktywny temat jest na górze=nie zginie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jest jakaś metoda, ale mam pytanie.

Co jeśli teoretycznie ktoś pojedzie i na miejscu okaże się, że

tym przyczepom coś poważniejszego dolega??

Jak wtedy płacisz za taka usługę??

On wybiera się do Holandii tak czy siak. Zresztą twierdzi, że ma jakichś ludzi, kolegów w tamtych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.