Skocz do zawartości

Prośba o ocene i pomoc


Bialy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wraz z żoną i małą córeczką planujemy zakup przyczepki . Spodobała nam się ta z linka . Prosili byśmy ewentualnie o jakieś spostrzeżenia co do tego modelu , ocene stanu na ile to możliwe ze zdjęć . http://moto.allegro....2212741985.html Z góry dziękujemy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że jest godna uwagi. Wiadomo że Hobby ma niezły design,również zamierzaliśmy nabyć Hobby 400 2000r. w Center-Camp w Bieruniu w tym roku w styczniu. Stanęło na cenie 24 tyś ale niestety DMC było za duże więc nie doszło do kupna. Tu masz już poliftingową za nie wiele więcej więc uważam że należy sprawdzić od dachu przez wnętrze i podwozie + wszystkie urządzenia i cieszyć się nowym nabytkiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeżdżę kamperem ale sporo czasu ciągalem cepkę i to właśnie Hobby, mam ogromny sentyment do tej marki i polecam w całej rozciągłości. Nawiązując do poprzedniej wypowiedzi to cenę trochę powinni zredukować a jadąc na oględziny zwróć uwagę czy przed oglądaniem przyczepa ma pootwierane jakiekolwiek okna z dachowymi włącznie, jak pozamykane to dobry znak, czyli nie wietrzona a jak wejdziesz do środka to skoncentruj się na zapachu - stęchlizna, dziwny zapach kojażący się z grzybami itp - to znaczy że cieknie i daj sobie spokuj. Jak wszystko ok to walcz o lepszą cenę - idzie sezon, ofert będzie teraz masa - to Twój atut ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyczepka najprawdopodobniej jest zadbana i warta kupna ,tak się składa że miałem niedawno jechać do tego pana po cepke .Miał on hobby piękną 460 ,byłem z nim umówiony na sobotę dobrze że przedzwoniłem dzień wcześniej bo nawet nie raczył oddzwonić że ją sprzedał kawał ....... no ale życie w każdym bądż razie z tego co wiem to byle czego nie sprowadza .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi . Zastanawiam się tylko czy aby nie będzie to za mała przyczepka , napewno będzie łatwo nią manewrować i ewentualnie samemu gdzieś przestawić . Może ktoś miał podobną budke w takim rozstawie w środku , jak sie taki układ sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym uwagę szczególnie na przednią ścianę, zwłaszcza lewy narożnik, zarówno wewnątrz przyczepy, jak i na zewnątrz.

Nie specjalnie podoba mi się uszczelnienie listew z przodu (porównaj z tyłem).

Może to nic wielkiego, zdjęcia są kiepskie i często potrafią zmylić, jednak sygnalizuję :skromny: .

Reszta wygląda OK, oczywiście na podstawie zamieszczonych zdjęć, czyli weryfikacja w "realu".

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak ty mianowicie najpierw brałem właśnie tą pod uwagę czyli 400 ale zdecydowanie to nie jest ta, 460 jest to ta cepka jaką szukasz tak jak ja jest to niby parę centymetrów ,aczkolwiek jeśli chodzi o cepke to robi wielką różnicę

Edytowane przez dabros76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie zastanawia czy nie warto było by poszukać jednak czegoś co będzie miało chociaż te 50 cm więcej .

 

Uwierz, że warto :ok: IMHO

 

:hej:

 

P.S.

Dla ilu osób będzie ta przyczepka ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dethleffsa z identycznym układem wewnątrz.

W/g mnie jest to bardzo dobre rozmieszczenie- stałe duże łóżko w dystalnej części i małe ewentualne rozkładane ze stolika blisko wejścia.

Ja zresztą przerobiłem na stałe duże łóżko, oryginalnie było rozkładane ze stolika.

Przy jednym dziecku chyba nie potrzeba większej cepki, a jaka wygoda w czasie manewrów.

Oglądaj, jak nie będzie niespodzianek targuj i kupuj.

 

P.s zabierz ze sobą kogoś kto użytkuje już przyczepę, on będzie wiedział co należy sprawdzić.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie zastanawia czy nie warto było by poszukać jednak czegoś co będzie miało chociaż te 50 cm więcej .

 

A czego tej brakuje ??

Dwa wyra są, widze ze WC także, aneks kuchenny masz, jakby bardzo padało zwsze mozesz rozić przedsionek i powiększyć 2x przestrzeń pod dachem.

Moim zdaniem super wybór. Mała, lekka, ładna, funkcjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka póki co ma byc dla dwuch dorosłych osób i jednego bobasa więc pewnie na pare lat by wystarczyło takie rozwiązanie , a i człowiek nabrał by troszke wprawy z jazdą takim zestawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też na początku myślałem o małej przyczepie - porównywałem angielki - rozmiar ok 420 - i byłem w kilku z nich - były fajnie zorganizowane w środku - upchane idealnie - ale ostatecznie dołożyłem i mam 500cm w środku - również dla 2+1 (2lata) - ze względu na to, że po rozłożeniu spań - praktycznie nie dało się ruszać...

 

doszedłem do wniosku, że dodatkowe 50-80cm lub inaczej - 100-150kg - to niewielka różnica - w trakcie jazdy i tak musisz pamiętać o ogonie - a jeżeli mas zapas mocy i wagi holownika - to różnicy nie poczujesz, nie wiem czy budkę rozmiar 400 - mw 870kg - ustawisz sam - może łatwiej manewrować ale waga prawie bez różnicy - na trawniku nie będzie aż tak łatwo....

 

musicie pomyśleć - o tym jak będziecie podróżować - bo jak stacjonarnie np po tydzień na każdym miejscu - przydałoby się dołożyć trochę cm - wtedy większa budka i większy przedsionek - więcej miejsca dla dziecka do zabawy w niepogodę.

 

a jak chcecie robić objazdówki - taka mniejsza będzie chyba lepszym wyborem.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... musicie pomyśleć - o tym jak będziecie podróżować - bo jak stacjonarnie np po tydzień na każdym miejscu - przydałoby się dołożyć trochę cm - wtedy większa budka i większy przedsionek - więcej miejsca dla dziecka do zabawy w niepogodę.

a jak chcecie robić objazdówki - taka mniejsza będzie chyba lepszym wyborem.

 

Dokładnie tak, całkowicie się zgadzam z tą opinią :ok:

Każdy ma swoje własne potrzeby, ale wszystkie opinie warto przeanalizować, Czasami zwrócą naszą uwagę na coś, czego do tej pory nie braliśmy pod uwagę.

Ja szukałem większej budki, nie cierpię ciasnoty i ograniczeń przestrzeni, zwłaszcza w przyczepie, która z założenia musi być kompromisem. Może jest to wynikiem, że wiele lat jeździłem z małą budką, jednak obecnie na mniejszą już bym nie zamienił.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostym placu moją pociągnę i ustawię sam (DMC 1350) ale na trawniku potrzebuje 5 osób . Jest nas 2 + 2 (4 i 2 lata) i nasza budka 510 cm w srodku to jest można powiedzieć dla nas minimum (przydało by się więcej) . Ale to wszystko zależy od danego człowieka - niektórym wystarczy namiot , niektórym osobówka przerobiona na mini-kampera a niektórzy potrzebują autobusu :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.