Skocz do zawartości

Przyczepka bez ogrzewania-jak to widzcie?


PABLO666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po kilkmiesięcznych poszukiwaniach przyczpki trafiłem na egzemplarz bez ogrzewania,mam dylemat,bo mam zamiar spedzac czas tez poza kampingami tam gdzie niema prądu więc czy mozna jakoś w miarę potrzeby dogrzać sie w chłodniejsze dni?Piecyk na gaz?kolega powiada,ze to nie zabardzo,bo bedzie śmierdziało wypalającym się gazem,czyo to prawda czy nie?a może macie jakieś sposoby,pomysły?Przyczepka jest w atrakcyjnej cenie ja na swój wiek i to mnie kusi,ale brak ogrzewania daje mi do myślenia!Poproszę o porady,wskazówki,czy warto czy nie?czy będzie problem z ewentualną sprzedażą takowej.Pozdrawiam,Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie prawdą jest że ogrzewaniem gazowym będzie śmierdziało wewnątrz.

Piecyki gazowe w budkach, mają odseparowaną komorę spalania. Oznacza to, że powietrze swieże, gaz i spaliny - wszystko z zewnątrz i na zewnątrz. Ciepło tylko wewnątrz.

.

Nie wstydź się, zapodaj link do budki - dodamy pewności Twojej decyzji bez względu na to jaką podejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk na gaz?kolega powiada,ze to nie zabardzo,bo bedzie śmierdziało wypalającym się gazem,czyo to prawda czy nie?a może macie jakieś sposoby,pomysły?

 

Witam

Kiedy chodzi wspomniana przez Eda Truma, nie czuć spalanego gazu tym bardziej, że cepka nie jest hermetycznie szczelna, więc jeżeli znajdziesz w przyzwoitej cenie piecyk to kupuj i śmiało wstawiaj a będziesz maił ciepełko a jak dołożysz rozprowadzenie ciepła po cepce to już majątek.

 

Kiedyś widziałem na tani kemping albo na podobnej stronie Trumę z pełnym rozprowadzeniem do sprzedarzy ( nie wiem czy to nie była jakaś firma z Krakowa) niestety linki gdzieś mi wcieło :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego nie wiem dlaczego nie masz ogrzewania czy zostało wymontowane czy wogóle go nie było , ale nie proponował bym ogrzewania gazowego z piecyka postawionego w przyczepie ponieważ w wyniku spalania gazu wytwarzają się spaliny i dużo wilgoci , prowadzić to może do złego samopoczucia a nawet zatrucia przy dłuższym spalaniu przy zamknietych drzwiach. Seryjne gazowe ogrzewanie w przyczepie ma odprowadzenie spalin na zewnątrz a prowizoryczne postawione w przyczepie emituje spaliny do przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawny link:

http://klaja.pl/inde...id_wpisu=296785

.

Link powinien zawsze być wklejony po spacji, w tym przypadku miejsce spacji zajął przecinek.

To taka techniczna wskazówka i over OT.

.

2kzł za ogrzewanie... fakt że nowe. Nie kwestionuję ceny, raczej zastanowiłbym się nad wyszukaniem używanego sprawnego z powodów ekonomicznych.

Nie jest tam nic skomplikowanego , założenie też nie jest trudne. Potem do gazownika "po akceptację" i będzie ciepło.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za szybko wkleilem i nie sprawdzilem ale spojrz http://otomoto.pl/beyerland-sprinter-T3251105.html - tu masz podobna

 

w kazdym badz razie bez ogrzewania ja bym nie bral ,poszukaj jest tego teraz duzo do kupienie i ceny tez sa atrakcyjne

pozdrawiam

Edytowane przez radwan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,po kilkmiesięcznych poszukiwaniach przyczpki trafiłem na egzemplarz bez ogrzewania,mam dylemat,bo mam zamiar spedzac czas tez poza kampingami tam gdzie niema prądu ...

 

Jeśli chcesz spędzać czas na dziko a w dodatku jeszcze np wiosną czy jesienią to brak ogrzewania dyskwalifikuje budke -moim zdaniem :skromny: W żadne montaże dodatkowe bym się nie bawił tylko poszukał innej budki Atrakcyjność ceny jest wynikiem właśnie braku ogrzewania

 

Zobacz tą co Boguś (Radwan) wkleił, ma wszystko co potrzeba a różnica cenowa nie wielka i przy dokładaniu ogrzewania w Twojej opcji na jedno wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,po kilkmiesięcznych poszukiwaniach przyczpki trafiłem na egzemplarz bez ogrzewania,mam dylemat,bo mam zamiar spedzac czas tez poza kampingami tam gdzie niema prądu więc czy mozna jakoś w miarę potrzeby dogrzać sie w chłodniejsze dni?Piecyk na gaz?kolega powiada,ze to nie zabardzo,bo bedzie śmierdziało wypalającym się gazem,czyo to prawda czy nie?a może macie jakieś sposoby,pomysły?Przyczepka jest w atrakcyjnej cenie ja na swój wiek i to mnie kusi,ale brak ogrzewania daje mi do myślenia!Poproszę o porady,wskazówki,czy warto czy nie?czy będzie problem z ewentualną sprzedażą takowej.Pozdrawiam,Paweł.

 

Witam !

Ja napiszę trochę inaczej, niż Koledzy.

Swego czasu, "straciłem wzrok" :look: na przeglądaniu rynku przyczep w Polsce oraz za granicą i "tonę" paliwa na dojazdy do "idealnych" strucli. Stąd moje słowa.

Jeżeli przyczepa Ci się podoba, jeżeli spełnia Twoje wymagania (układ wnętrza, DMC, rocznik), to decyduj się na zakup.

Moim zdaniem powinieneś się zainteresować tą przyczepką, oczywiście w opcji z zamontowanym ogrzewaniem.

Cena z pewnością nie pozostanie sztywna i jeśli wynegocjujesz kwotę końcową w wysokości 9000 zł., to moim zdaniem warto.

Będziesz miał wyposażoną przyczepkę we wszystko, co chciałeś i bezproblemowy zakup.

 

Jest wiele zalet takiego zakupu i błędem byłoby ich nie docenić:

- zakup od znanej firmy (akcesoria, sprzęt, serwis), a więc ryzyko ewentualnej "miny" dużo mniejsze

- na pewno można liczyć na bardziej rzetelną informację o stanie przyczepy, niż przy zakupie z innych źródeł

- przyczepa jest prawdopodobnie sprawdzona pod względem technicznym

- kupujący otrzyma zapewne rachunek (fakturę) zakupu

- przyczepa wygląda ładnie, posiada kasetowe WC i pozostałe niezbędne wyposażenie

- w cenie jest pełny przedsionek

- będzie fachowo zamontowany nowiuteńki piec Trumy (zapewne gwarancja na niego i bezproblemowe działanie w ciągu najbliższych lat), a instalacja gazowa po montażu będzie na pewno odpowiednio sprawdzona)

- jeśli w chwili zakupu, kupującemu przyjdzie do głowy jakieś usprawnienie, to na pewno będzie możliwość jego wykonania i w promocyjnej cenie

- początkujący, nowy właściciel otrzyma fachowe odpowiedzi na swoje pytania

- ... i tak już na zakończenie, ja np. rozmawiałbym o jakimś (nawet symbolicznym, ale jednak) rabacie na robione w przyszłości zakupy akcesoriów karawaningowych w tej firmie :-)

 

Zimy coraz mniej, i ceny będą coraz wyższe, a dobrych ofert dużo mniej. Zakup używanego pieca i jego zamontowanie + kontrola instalacji, to koszt minimum 1000 - 1300 zł. Stan pieca będzie niepewny, a kłopoty i wątpliwości podczas montażu niemal pewne.

Oszczędność kilkuset złotych (w omawianym przypadku) jest bardzo wątpliwa.

W kontekście tego, co napisałem, przyczepa o tych parametrach, z przedsionkiem i nowym piecem jest warta wspomnianej kwoty 9 tys. zł. Jestem przekonany, że powinieneś na tą przyczepę się zdecydować. Wbrew obiegowym opiniom, wcale nie jest łatwo znaleźć przyczepkę w odpowiednim stanie i w odpowiedniej cenie.

IMHO

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.