Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się zgadza, u nas może da radę tak śmigać ale za granicą to tylko się modlić aby nie było żadnego zatrzymania bo "pokuta" może być sroga a dalej to tak jak pisał ryba 78 (Co wywalić ? Nie mam pojęcia, skoro masz takie masy...Chcesz to spróbuj zwiększyć ładowność, przegląd raz w roku 8 dych nie zrujnuje Cię  :ok:)

Ja w przyczepie z tzw gratów (krzeseł,stolików,naczyń,pościeli,itd) nie mam nic wszystko upycham w aucie w bagażniku aby obciążyć tył,wtedy mniej buja :D

MW-798 a DMC-950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego nie nabijam się.Temat podałem półżartem bo prawdopodobieństwo, że będziesz miał kontrolę w temacie ważenia zerowe. Ale już w razie kontroli tak należałoby zrobić   :thank:

Co wywalić ? Nie mam pojęcia, skoro masz takie masy...Chcesz to spróbuj zwiększyć ładowność, przegląd raz w roku 8 dych nie zrujnuje Cię  :ok:

Wiem, wiem. Ja też do obrażalskich nie należę :skromny:  W każdym razie dziękuję wszystkim za rady. Jeśli będę przejeżdżał obok diagnosty to podpytam co można z tym fantem zrobić. Dodam tylko że nie upierałem się przy tym DMC które było w dowodzie, zależało mi na rejestracji bo lubię kiedy wszystkie formalności są załatwione. Jeśli budka miałaby większe DMC to tylko lepiej dla mnie. Mój holownik może pociągnąć 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafiłem na takie ogłoszenie: 

 http://olx.pl/oferta/lmc-kip-40t-deluxe-4-osobowa-pelne-wypsazenie-namiot-dmc-500kg-zadbana-CID5-IDbf6WZ.html#89a6bb4147
 
Kogoś nieźle poniosło. Niewiadówka waży więcej....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie z czymś takim to proszenie się o kłopoty. Takie DMC to mają przyczepki towarowe. No ale jak ktoś jest głupi i naiwny to brać i jeździć. Dla głupich 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jak często zdarzają się te kontrole pod tytułem ważenie budek? Ilu z szanownych forumowiczów miało okazję być skontrolowanym? A jeśli tak to czy w pl czy za granicą? Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważenie w Austrii i Niemczech było już na tym forum opisywane. Nie dużo, ale kilku kolegów (chyba 2, albo 3 się chwaliło), miało okazję zobaczyć ważenie własnej budki z bliska. W ubiegłym i w tym roku Austriacy mieli zdaje się jakąś akcję. Filmy na sieci z tych akcji też były pokazywane. Więc na razie jeszcze mała, ale jest szansa "załapania" się na taką "przyjemność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważenie w Austrii i Niemczech było już na tym forum opisywane. Nie dużo, ale kilku kolegów (chyba 2, albo 3 się chwaliło), miało okazję zobaczyć ważenie własnej budki z bliska. W ubiegłym i w tym roku Austriacy mieli zdaje się jakąś akcję. Filmy na sieci z tych akcji też były pokazywane. Więc na razie jeszcze mała, ale jest szansa "załapania" się na taką "przyjemność".

 

jest taka opcja załapania się. Ja przejeżdżałem przez parking - w Austrii zamknięto autostradę i była kontrola Viniet dla wszystkich, trzepanie wyrywkowo busów i ważenie większych pojazdów. Kolejka do ważenia była długa i kazali mi jechać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jak często zdarzają się te kontrole pod tytułem ważenie budek? Ilu z szanownych forumowiczów miało okazję być skontrolowanym? A jeśli tak to czy w pl czy za granicą? Pytam z ciekawości.

 

w austri 3 razy, na węgrzech raz , rumunia raz, u nas jeszcze nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolega chcę iść po bandzie.

Forum powinno być po to, aby tępić takie zachowania.

Dajcie mi przepis jak ominąć przepisy, prawo. Coś tu jest porąbane. A jak np. pieprzniesz w którego bogu ducha winnego z nas ???? Bo np. cepki nie opanowałeś ?

Wszystko pozornie dobrze dopóki nic się nie stanie. A potem kryminał.

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chcę iść po bandzie. Zastanawiało mnie jedynie jak często oraz gdzie można napotkać taką kontrolę. Jeździłem dość często z przyczepami towarowymi i nigdy nikt mnie nie kontrolował, kiedy jechałem pierwszy raz z kempingiem ITD też nie specjalnie było mną zainteresowane. Nie mniej jednak jestem z ludzi którzy z góry zakładają że jeśli jakieś zjawisko ma miejsce to prędzej czy później również mnie będzie dotyczyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bedzie, dajmy tylko czas az nasze wladze zrozumieja ze poza fotoradarami, viaTOLLem, akcyza w paliwie da sie zarobic na kierowcach kempingowych wazac ich dobytek.

Wtedy pewnie punkty wazenia (staconarne i przewozne) beda wyrastac jak "grzyby po deszczu".

Tak to juz u nas jest a wszystko pod katem poprawy bezpieczenstwa bo nagle zrobi sie niebezpiecznie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.