Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mars napisał(a):

Dzisiaj pojechałem zważyć przyczepę i bez koła zapasowego ma 1000 kg, więc max mojej DMC z DR. Niestety podnieść DMC mogę tylko do 1100 kg za ok. 750 zł. 

Zastanawiam się, bo o ile diagnosta nie widzi problemu, to kierownik w WK jest trochę sceptyczny do tematu. 

A dużo masz gratów, że nawet bez koła wyszło 1000kg? Mover, aku, markiza, klima?

Moja 360DK teoretycznie waży na pusto 784kg, model 400PS pewnie z 10% więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

20 godzin temu, piorun napisał(a):

A dużo masz gratów, że nawet bez koła wyszło 1000kg? Mover, aku, markiza, klima?

Tak, mover, akumulator, klimatyzator dachowy, 20 m przedłużacza, butla gazowa, telewizor. Z lekkich, to pościel, naczynia, daszek, 2 cieńsze przedłużacze. Wszystko razem zrobiło swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w maju odebrałem swoją pierwszą przyczepę. Czytam ten wątek od dawna więc byłem świadomy że przy moich możliwościach holownika i wymaganiach co do wyposażenia będzie bardzo niewielki margines ładowności. Ale że od wielu lat jesteśmy żeglarzami i namiotowcami, jesteśmy przyzwyczajeni do ograniczeń w pakowaniu (choć raczej objętościowych niż wagowych). Dlatego znalazłem w JG wagę z marginesem błędu 2kg, wypakowałem kompletnie wszystko, zatankowałem wodę i gasbanka do pełna  i zrobiłem 2 ważenia z przyczepą zapiętą na hak i wolnostojącą na wadze. 4f2d67f0-d072-41f1-9cb5-2f9182f43a09.thumb.jpeg.08007e6e859a742ca99108c1e90e829a.jpeg

96c8bf58-2bf1-448b-9e3f-507e5d9e894d.thumb.jpeg.8a40509f74d3165694aac043939c1314.jpeg

Przy moim DMC 1500kg pozostało mi ładowności 108kg (z bazowej ładowności ponad 100kg zjadła klima, mover, aku, autark itp..). No i zrobiłem listę i ważenie wszystkiego,  co gdzie pakuję i chyba nie wyszło najgorzej

IMG_4187.thumb.png.4e8d2d2fc0f87546f2c9fe0e9f35027b.png
Ale o elektrykach na dyszlu to mogę zapomniećB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Elektryki to w ogóle na dyszel się nie nadają bo jaki byś miał wtedy nacisk na hak?

True, 50kg plus bagażnik rowerowy. Obejdę się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AgaBartek napisał(a):

Ale o elektrykach na dyszlu to mogę zapomniećB)

No to jeszcze doszlaby waga samego bagaznika na dyszel, czyli +10kg do wagi przyczepy.

A tak przegladam liste i nie widze zbiornika na szarowke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Analog82 napisał(a):

No to jeszcze doszlaby waga samego bagaznika na dyszel, czyli +10kg do wagi przyczepy.

A tak przegladam liste i nie widze zbiornika na szarowke...

Zapomniałem dopisać. Był w baliście w pierwotnym ważeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AgaBartek napisał(a):

zrobiłem listę i ważenie wszystkiego,  co gdzie pakuję i chyba nie wyszło najgorzej

IMG_4187.thumb.png.4e8d2d2fc0f87546f2c9fe0e9f35027b.png
 

Świetna tabelka 👍

Mam bardzo podobną, ale aż tak drobiazgowy nie bylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Elektryki to w ogóle na dyszel się nie nadają bo jaki byś miał wtedy nacisk na hak?

Ja ostatnio miałem 2 elektryki na dyszlu, do tego bakista full i wyszło 140 kg nacisku:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Elektryki to w ogóle na dyszel się nie nadają bo jaki byś miał wtedy nacisk na hak?

Zawsze baterie można wyjąć i do samochodu schować. Nie zaszkodzi a może pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam... Jak to jest z tolerancją? Jeśli nam się wydaje, że mamy 10kg zapasu, a na przykład w takiej Austrii wyjdzie 10kg nadwagi?

Pytam, bo widzę, że niektórzy są bardzo dokładni, a weekend byłem na wadze najazdowej i miała 20kg dokładności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

A zapytam... Jak to jest z tolerancją? Jeśli nam się wydaje, że mamy 10kg zapasu, a na przykład w takiej Austrii wyjdzie 10kg nadwagi?

Pytam, bo widzę, że niektórzy są bardzo dokładni, a weekend byłem na wadze najazdowej i miała 20kg dokładności. 

Dobre pytanie, zakładałem że tak jak przy pomiarach prędkości tolerancja jest liczona na korzyść kierowcy ale ciekawe czy tak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał(a):

Tolerancja w Austrii wynosi do 2%. Do 5% może nie być mandatu, ale trzeba będzie przełożyć rzecz

Mają to gdzieś napisane czy raczej tak na gębę czy z doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał(a):

Tolerancja w Austrii wynosi do 2%. Do 5% może nie być mandatu, ale trzeba będzie przełożyć rzecz np do auta , jeśli się da...

No to świetna wiadomość, pozwala komfortowo się ważyć i pomijać własny błąd pomiaru. 

 

6 minut temu, eastnomad napisał(a):

Mają to gdzieś napisane czy raczej tak na gębę czy z doświadczenia?

Może to wynika z błędu ważenia zapisanego w homologacjach wag jakie używają? To by było logiczne dość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.