Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

W dowodzie przyczepka MW 640, DMC 750, na wadze wyszło 726. 

Witaj,

Czyli budka przygotowana i wyposażona do sezonu  :ok:  ładuj ile potrzebujesz najważniej w razie kontroli przerzucisz do auta, a pasażerów na stopa   :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj,

Czyli budka przygotowana i wyposażona do sezonu  :ok:  ładuj ile potrzebujesz najważniej w razie kontroli przerzucisz do auta, a pasażerów na stopa   :look:

Powiedzcie lepiej co można z budy wywalić żeby ją odchudzić zamiast się nabijać....  :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie lepiej co można z budy wywalić żeby ją odchudzić zamiast się nabijać....  :nono:

Moim zdaniem teściową-co najmniej 100 kg z głowy. Ale pewnie przyczepią się do mnie adminy za ten żart i dowalą punkty. TO TYLKO POTRAFIĄ. Mam jeszcze 4 takie premie na koncie, wielu bandziorów już w tym czasie wyszło z kibli, a ja mam dalej zawiasy. To co mnie pociesza, to pewność, że przezyję ich autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wadze, tzn diagnosta zmierzył Ci nacisk na rolkach?

dodałeś to co naciskało na hak?

Szczerze powiem że nie znam się na ważeniu przyczep. Diagnosta kazał mi wjechać na odpowiednie miejsce "na kanale" i na monitorze ukazały się cyferki 726. Tyle wiem. Są jakieś lepsze (dokładniejsze) sposoby ważenia?

Edytowane przez kamileek8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie znam się na ważeniu przyczep. Diagnosta kazał mi wjechać na odpowiednie miejsce "na kanale" i na monitorze ukazały się cyferki 726. Tyle wiem. Są jakieś lepsze (dokładniejsze) sposoby ważenia?

to teraz sprawdz jaki jest nacisk dyszla na hak (np waga łazienkowa pod koło podporowe)

i dodaj do 726

 

możesz też pojechać na jakiś slup złomu/skład opału i wjechac samą przyczepą

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamileek8,

 

jaki jest konkretny opis modelu Twojej przyczepy? Jaki jest rok produkcji?

Być może dane w dowodzie rejestracyjnym nie są zgodne z danymi fabrycznymi.

Odchudzić przyczepy nie masz już z czego.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie przyczepka MW 640, DMC 750, na wadze wyszło 726.  :hmm:

jeśli masz cos podobnego:

 

http://www.angyalkaravan.hu/home_421.htm

to waży raczej katalogowo.

tylko dlaczego Twojej DMC to 750 a nie 1000? Co mówi tabliczka znamionowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tragizować i rozkładac problemu na czynniki pierwsze, tak ktos to zarejestrował (pewnie by zaoszczędzic na przeglądzie) i teraz koledze tez tak papier wydali i całe szczeście w tym nieszczęsciu ze goła budka mieści sie w DMC U Nas jeszcze przyczep nie ważą więc ja bym jeżdził i nie robił sobie problemów ze zmianą DMC ( chyba wszyscy wiemy ze łatwe to niejest) Potraktował bym to jak nauke na przyszłość a w razie kontroli/ważenia okazał skruche i wszystko do gołego przerzucił do auta :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz cos podobnego:

 

http://www.angyalkaravan.hu/home_421.htm

to waży raczej katalogowo.

tylko dlaczego Twojej DMC to 750 a nie 1000? Co mówi tabliczka znamionowa?

Dokładnie, bardzo podobna, rok 1984. Z tą różnicą że ta z linku to Home-Car Rally, moja to Lotus. Generalnie vin wybity jest na ramie, tabliczki brak, chyba że jest ale ją gdzieś przeoczyłem. Ale tak jak pisze kit, skoro jest już zarejestrowana nie będę cudować z papierami.

Edytowane przez kamileek8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że nie znam się na ważeniu przyczep. Diagnosta kazał mi wjechać na odpowiednie miejsce "na kanale" i na monitorze ukazały się cyferki 726. Tyle wiem. Są jakieś lepsze (dokładniejsze) sposoby ważenia?

 

pojedź na złom i zważ ją - będzie porównanie 

 

Generalnie vin wybity jest na ramie, tabliczki brak, chyba że jest ale ją gdzieś przeoczyłem. Ale tak jak pisze kit, skoro jest już zarejestrowana nie będę cudować z papierami.

 

spróbuj  po VINie ja rozszyfrować u producenta , zobaczysz co ci wyjdzie , a jak nie chcesz prostować dokumentów to twoja sprawa, ja bym nie jeździł taką tylko po informacji jakie jest jej MW i DMC z fabryki oddał tam gdzie kupiłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź na złom i zważ ją - będzie porównanie 

 

 

spróbuj  po VINie ja rozszyfrować u producenta , zobaczysz co ci wyjdzie , a jak nie chcesz prostować dokumentów to twoja sprawa, ja bym nie jeździł taką tylko po informacji jakie jest jej MW i DMC z fabryki oddał tam gdzie kupiłeś 

Niestety, to się Koledze nie uda. Żaden producent nie trzyma danych po VIN z tego rocznika. Maksymalnie 20 lat a nie 31 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie lepiej co można z budy wywalić żeby ją odchudzić zamiast się nabijać....  :nono:

Kolego nie nabijam się.Temat podałem półżartem bo prawdopodobieństwo, że będziesz miał kontrolę w temacie ważenia zerowe. Ale już w razie kontroli tak należałoby zrobić   :thank:

Co wywalić ? Nie mam pojęcia, skoro masz takie masy...Chcesz to spróbuj zwiększyć ładowność, przegląd raz w roku 8 dych nie zrujnuje Cię  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.