Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Irek S napisał:

Koledzy mam pytanko. Jak sie sprawdzi KIA Sorento 2.2 w automacie  do przyczepki o DMC 1350 chodzi przede wszystkim o ten automat czy czasem nie padnie. Zdaje się że kolega Filipert taki posiada ale nie wiem czy w automacie.

A bo zapomniałem KIA z 2010 r

 

fajnie jakby moderator przeniósł ten wątek do "wybór auta do holowania", bo niepotrzebnie zaraz bliźniaczy się utworzy.

 

Ja mam dokładnie takie Sorento w automacie z 2011. Kilka tysięcy km z DMC 900 a teraz ledwo tysiąc z DMC 1800. W górach lepiej mi się jeździ na trybie ręcznej zmiany biegów. Auto ma 2000 na haku ale DMC  pozwala na nieco mniej i to jedyny minus.

2026822871_IMG_20200311_145829_BURST001_COVER(2).jpg.7ace74b410028928b4b5ef605dc47d10.jpg

Teraz wiem, że są wersje cięższe (DMC chyba 2700) ale nie wiem od czego zależy bo nawet po lifcie maja 2510. Może od liczby miejsc, ja mam 5.

Sorento przed 2009, na ramie miało w automacie 2500 na haku a w manualu 3500 więc to porządny koń pociągowy :)

Od kilku miesięcy gryzę się z myślą o sprzedaży bo potrzebowałbym auta o DMC minimum 2666 ale szkoda mi, bo auto naprawdę fajne, mocne (400 Nm) i mój egzemplarz ma już zrobione wszystkie "typowe" grube bolączki. Mam 180 tys nakulane i liczę, że to dopiero dobry początek dla tego auta. Poprzednik (pierwszy właściciel) też chyba coś holował, bo o połowę skracał okres wymiany oleju.

Tutaj zaczęła się przygoda i jest trochę informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, filipert napisał:

fajnie jakby moderator przeniósł ten wątek do "wybór auta do holowania", bo niepotrzebnie zaraz bliźniaczy się utworzy.

Mission completed :)

22 minuty temu, filipert napisał:

... auta o DMC minimum 2666...

Pewnie chodzi Ci o 2660kg żeby po przeliczniku móc holować 2000kg. Polecam Disco Sport, które ze swoimi 169KM (10 kucy gdzieś przez 4 lata uciekło :'() i 435Nm daje spokojnie radę z naszą 2-tonową Adrią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mandrol napisał:

Mission completed :)

?

8 minut temu, Mandrol napisał:
33 minuty temu, filipert napisał:

... auta o DMC minimum 2666...

Pewnie chodzi Ci o 2660kg

dokładnie, przesadziłem z tym 3 x 6, takim chyba bałbym się jeździć ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie wszysto sobie poczytałem i mam nadzieje ze już w przyszlym tyg bede miał. Do tej pory prztestowałem dwa Tucsony jeden 140 KM DRUGI 150 ale to byly skrzynie manualne  oba byly super do holowania przyczepy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Irek S napisał:

Dzieki wielkie wszysto sobie poczytałem i mam nadzieje ze już w przyszlym tyg bede miał. Do tej pory prztestowałem dwa Tucsony jeden 140 KM DRUGI 150 ale to byly skrzynie manualne  oba byly super do holowania przyczepy

 

Ale to są o klasę mniejsze auta, coś jak Sportage albo RAV4. W Sorento zdecydowanie czuć, że jest to większy gabaryt. Z tego co rozumiem, zmieniasz Tucksona na Sorento więc na pewno będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czesie była Renowka Latitude 170 kucy w automacie ale wybuchła pandemia i już haka nie zakładałem bo małżowina się przestraszyła i trzy tyg spędzilismy na działce w przyczepie? oczywiście w lipcu. Potem jeszcze była octavia 4x4 w 2l diesel ale też nie zakładałem haka dwa dni temu sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irek S napisał:

Teraz na chwile kupiłem seicento 1,1 z 2004 przebieg 25 tys ale haka zakładał też nie będę bo nawet niewiadówki nie może pociągnąć ?

Ale jak to nie może??? ???? 860kg w dowodzie mam hamowanej ? Ciekawe jak to poprzednicy ustalili ?

A niewiadowki w pierwszych wersjach schodziły poniżej 400dmc z materiałowymi drzwiczkami szafek. Więc można kombinować.

IMG20210602180711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Irek S napisał:

wszysto sobie poczytałem i mam nadzieje ze już w przyszlym tyg bede miał

No to jeszcze Cię ucieszę dzisiejszym wynikiem spalania

547597667_Screenshot_20210603-1551172.png.5a1494f16bab3ddc72e2f02029bee4ca.png

Tak nisko jeszcze nie zszedłem. Połowa to trasa około 120-140KM/h a druga połowa to cykl mieszany 50% miasto, całość bez przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.