Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Rety, teraz holownik można wybierać, o ile jest z czego. 

No to stało się, przedwczoraj się zdecydowałem na nówkę, tzn. - jak to w tych czasach - czekam na odbiór :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pjetko napisał:

To Ty jeszczenie nie odebrałeś?

Plus taki, że może załapiesz się na rocznik 22 :-]

Nie dobijaj mnie. Jak wcześniej miałem to głęboko w .... to ostatnio już przebieram nóżkami, kiedy w końcu będzie to wozidło :sciana:

Aktualnie termin na grudzień po trzykrotnym przekładaniu terminu :mlot: Nie zdziwiłbym się, gdyby był w 22, w sumie nawet lepiej, bo teraz po odebraniu będę miał roczny samochód :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lbuster napisał:

Nie zdziwiłbym się, gdyby był w 22, w sumie nawet lepiej, bo teraz po odebraniu będę miał roczny samochód :(

Może się jeszcze na jakieś lifting załapiesz? ;)

a na poważnie, to byłem sam w tym tygodniu podpytać o realne terminy, to mi znajomy sprzedawca powiedział, żeby poczekać, bo pod koniec przyszłego roku wchodzi nowa generacja, a on nie ma pewności, czy aktualny model uda się wyprodukować przed wejściem nowego... :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

Witaj w klubie :glasce:

Jaki masz termin? 

Co wybrałeś?

Wybrać to mogłem kolor, jeden z dwóch, a tak to brałem co było do wzięcia, bo rezerwacje są "piętrowe" po 4-5 osób na samochód. Jak się nie decydujesz, krzesło w salonie nie zdąży ostygnąć, i już obstalowuje auto następna osoba z "kolejki".

Przedwczoraj jazda próbna i zamówiłem, wczoraj podpisałem papiery, dzisiaj przegląd przedsprzedażny, w poniedziałek rejestracja. Czyli odbiór przyszły tydzień. Ta ja wam chyba muszę zrobić :glasce: 

Tak to jest, jak wchodzisz do salonu 500m od domu od domu, zrezygnowany (bo przecież nic nigdzie nie ma, terminy wszędzie na czerwiec - listopad 2022), z głupia frant, żeby nie epatować swoją rezygnacją, bo w ogóle nie jesteś zainteresowany tą marką, na pytanie czego szukasz, mówisz "zaporowo" że: to i to, 2.0 turbobenzyna, 4x4, kombi, automat i koniecznie fabryczny hak. Przecież wiesz że w całej Polsce nic nie ma.  Sprzedawca szuka, szuka, komp coś mieli, ty się sumitujesz, że chyba szkoda czasu, ale może przyjmują zamówienia chociaż na przełom III i IV kwartału 2022, a sprzedawca:  no, mamy takie dwa na placu, w starej cenie, a od przedwczoraj jest nowy cennik...

Zostało przełknąć brak kilku opcji. 

Banał, octa kombi, j.w., full pakiety asystenckie, alu 18 itd... Miało być co innego, inna marka, inny model, ale... na bezrybiu i rak ryba, nie będę wzdychał 8-12 miesięcy czekając na odbiór, bo np. chciałbym lepsze fotele, i jeszcze coś tam. Przynajmniej mam w starej cenie, i będzie się jeździć z cepą na B i bez viatolla

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, rozmowy o zamawianiu i odbiorze nowego samochodu zaczynają przypominać fora dla przyszłych matek :)

- no stało się, wpadliśmy....

- zdarza się, nie wy jedni, na kiedy macie termin?

- na lipiec...

- chłopak?

- nie.

- dziewczynka?

- skąd wiedziałaś?

:)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 16:58, czyś napisał:

octa kombi, j.w., full pakiety asystenckie, alu 18 itd...

No i super, sam ją rozważałem. Będzie Pan zadowolony, prawdopodobnie bardziej niż ja, patrząc na karawaning :) 

W dniu 5.11.2021 o 16:58, czyś napisał:

to i to, 2.0 turbobenzyna, 4x4, kombi, automat i koniecznie fabryczny hak.

Założenia miałem takie same, jedynie ta turbobenzyna :wacko: Ale wiem, że jedni wolą pepsi a drudzy colę ;) 

W dniu 5.11.2021 o 16:58, czyś napisał:

i będzie się jeździć z cepą na B i bez viatolla

:piaskownica:

W dniu 5.11.2021 o 17:14, czyś napisał:

rozmowy o zamawianiu i odbiorze nowego samochodu zaczynają przypominać fora dla przyszłych matek :)

Pewnie, że tak, skoro samochody rodzą się w bólach przez 9 miesięcy (jak nie więcej) :mlot:

W dniu 5.11.2021 o 16:58, czyś napisał:

Wybrać to mogłem kolor, jeden z dwóch,

No to porozmawiajmy jak kobiety, jaki kolor wybrałeś :D

W dniu 5.11.2021 o 16:58, czyś napisał:

Czyli odbiór przyszły tydzień. Ta ja wam chyba muszę zrobić :glasce: 

:'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lbuster napisał:

No to porozmawiajmy jak kobiety, jaki kolor wybrałeś :D

Biały moon (metalizowany).

Całkiem możliwe, że inni handlowcy jeszcze nie zdążyli rozpisać swoich klientów zainteresowanych grafitem i czarną, która "poszła" w tym samym czasie, do listy rezerwowej na białą, więc dzięki zdecydowanemu manewrowi (znałem pi razy oko opcje i pakiety, więc tylko rzuciłem okiem na konfigurator, bąknąłem że w sumie do przyjęcia, na co sprzedawca odkliknął mnie przy rezerwacji, bo dane były już w systemie [VAG to jedna baza, czasem szersza zgoda na przetwarzanie i przekazywanie danych osobowych popłaca :) ]) wbiłem się na zaszczytną drugą lokatę w rezerwacjach białej. Dopiero potem dopytywałem o szczegóły, leasing, pakiety itp, jazda testowa też później. Fartownie dla mnie, lider do białej rzucił ręcznik (tzn. następnego dnia kończyła mu się rezerwacja, nie potwierdził zamiaru zakupu). Szczyt pudła mój :winner: Jak to mówili starożytni, audaces fortuna iuvat... czyli w dzisiejszej nowomowie who dares, wins.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BUMERANG napisał:

A ja marudziłem w zeszłym roku, że mi się termin odbioru o miesiąc wydlużył ?

Z dzisiejszej perspektywy marudziłeś, dzisiaj niejeden by handlowca po rękach całował, że tylko o miesiąc. Po miesiącu opóźnienia, przychodzi informacja, że jeśli zrezygnujesz z takich i takich opcji, to jest szansa, że za miesiąc auto wjedzie na produkcję, czyli za 7-8 tygodni będzie w salonie. Ok, rezygnujesz, i.... nie pomaga, opóźnienie o dalsze dwa miesiące, i co nam Pan zrobi, nie mamy Pańskiego płaszcza. Możesz w każdej chwili zrezygnować. Niektórzy rezygnują obrażeni. Ci bardziej racjonalni, wycofując się, bez skrupułów "odsprzedają" swoją opóźnioną i "przyciętą" rezerwację za konkretną kasę (co ciekawsze i z bliższym terminem odbioru chodzą już po 5-10 koła, a nawet wzwyż) :) 

Ja od roku kręciłem nosem, może zamówić to, albo to, a takie, a z tym. Ostatnio oferty zebrałem i dołożyłem do makulatury. Sporo tego było. Życie zadecydowało za mnie, zmuszając do konkretnej decyzji - bierzesz, czy kolejne pół roku grymasisz - z samochodem jest tak piąty raz, zdaje się, i żadnego później nie żałowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam takie pytanie bo nie umiem sobie tego wyobrazić jakoś. 

Zastanawiałem sie gdzie to dać i to jest chyba właściwe miejsce

Czy jak holownik jest dłuższy, od poprzedniego, powiedzmy o 0,5m i ma większy rozstaw osi to przyczepa będzie mniej zachodzić przy ostrych skrętach czy więcej?

Mi się wydaje że będzie mniej zachodzić bo promień skrętu będzie większy. 
 

Ale może ktoś mądrzejszy się wypowie. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lbuster napisał:

Gratki @czyś, pochwal się, jak dostaniesz nowy holownik :drive:

Octa style kombi jak octa style kombi, tyle że w oczy nie kłuje /kolor, felgi, chromowane relingi i ramki wokół szyb/, i nosi "dumnie" znaczek 4x4 na klapie. Takie stosunkowo rzadko dają przedstawicielom handlowym (jak ma wyniki, dostanie to "średnie" 2.0tdi w automacie i metaliku, ale wyżej, tzn. do 4x4 i haka (przeważnie, bo można się zdziwić) nie podskoczy :) ), ale z zewnątrz naprawdę różnice względem niższych wersji są niewidoczne. Dla niektórych to zresztą szczyt głupoty, wziąć za taki hajs octę, a nie superba (styknęłoby spokojnie na dość przyzwoitą "ośkę", tylko superbów za bardzo dostępnych na teraz nie ma...) - starczy że widzą na masce kurę a nie indiański pióropusz... Nie jest to spełnienie marzeń, raczej z łapanki co było, ale dobra... chociaż trochę się cieszę, a jeszcze znowu zakup w jakichś wariackich okolicznościach, z dreszczykiem, adrenalinka, i trzeba się nauczyć automatu, mediów, ciekawy jestem zachowania 4x4 w różnych warunkach /jazdy testowe 1.5, a ono jest trochę inne - z tyłu belka a nie wielowahacz, ośka, manual, lżejsza, mniejsze tarcze z przodu/.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.