Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2021 o 11:18, maarec napisał:

 możliwe że nie wiem o ich awarii

U mnie od razu wiedziałem, bo system dawał ciągły sygnał po włączeniu biegu wstecznego mimo, że za autem było pusto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jarosław69 napisał:

Człowiek się przyzwyczaja ,że jedzie samo i tu zaczyna się problem

Problem już się zaczął w momencie popularyzacji nawigacji. Paniusia trajkocze "jedź w prawo" no to w prawo. Co z tego, że brak mostu czy jest jezioro  :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem szukam dobrego auta do ciągania przyczepy 1200dmc masa własna 900kg pewnie w rzeczywistości 1000kg. teraz mam vectrę 1,9 cdti 120km i autko się wyraźnie męczy. Szukam czegoś co będzie od niej lepsze chociaż o 20% ? Mam na oku skode superb 2,0 170km diesel 4x4. Ale naczytałem się już tyle że nic nie wiem heheh. podpowiedzcie coś o silnikach 1,6 tdi 105km dużo aut je posiada ale chyba to trochę za mało do ciągnięcia przyczepy. Może ktoś poleci coś co posiada i dobrze się tym jeździ budżet na auto to max 32.000 tyś jazda w ciągu roku z przyczepą to około 10/12 wypadów weekendowych po 200km i może się wydarzyć wyjazd do Chorwacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, glapa851 napisał:

podpowiedzcie coś o silnikach 1,6 tdi 105km

Jeździłem Rapidem z tym silnikiem. Dla mnie katastrofa, przynajmniej do holowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy się ładować w superba z przebiegiem 260tyś bo za tą kase można znaleźć auto z przebiegiem 170/180tyś tylko wiadomo że bez bajerów 4x4 navi itd. A co powiecie na temat tych silników  1,9 czy tam 2,0 140/150km czy one pociągną bez problemu budkę no i czy ich szybko nie zajadę z cepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, glapa851 napisał:

A co powiecie na temat tych silników  1,9 czy tam 2,0

1,9 w dobrym stanie nie do zajechania. Stare 2,0 były felerne. Nowe nie wiem.

Rozumiem, że pytasz o diesle VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

1,9 w dobrym stanie nie do zajechania. Stare 2,0 były felerne. Nowe nie wiem.

Rozumiem, że pytasz o diesle VAG.

tak pytam o diesle, nie do zajechania to ok tylko jeszcze czy taki 1,9 tdi 140km pociągnie bez problemu przyczepę czy też będzie miał podobne problemy jak moja vectra 1,9 120km bo vectra to tak pod górę to w ogóle nie idzie jedynie jak już sie rozbuja na równej prostej to jeszcze jest względnie ok.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i czekam na jakieś konkretne wasze auta z jakimi jeździcie i jest gites oczywiście w granicach cenowych max do 33.000PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko czy się ładować w superba z przebiegiem 260tyś bo za tą kase można znaleźć auto z przebiegiem 170/180tyś tylko wiadomo że bez bajerów 4x4 navi itd. A co powiecie na temat tych silników  1,9 czy tam 2,0 140/150km czy one pociągną bez problemu budkę no i czy ich szybko nie zajadę z cepką.
Ja miałem wszystkie powyższe z grupy VAG.
1.6 za słaby do przyczepy, 1,9 już praktycznie nie do kupienia z akceptowalnym przebiegiem.
2.0 jak najbardziej się nada.
Ciągałem budę Knausa 500 passatem 2.0 tdi 150 PS.
Dawał radę bez problemu, kilka razy Włochy i Chorwacja oraz Alpy i przejazd z budą przez Grocglocnerstrasse.
Mocny ekonomiczny i fajny silnik do ciągania średniej budy.
Polecam.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, glapa851 napisał:

tak pytam o diesle, nie do zajechania to ok tylko jeszcze czy taki 1,9 tdi 140km pociągnie bez problemu przyczepę czy też będzie miał podobne problemy jak moja vectra 1,9 120km bo vectra to tak pod górę to w ogóle nie idzie jedynie jak już sie rozbuja na równej prostej to jeszcze jest względnie ok.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i czekam na jakieś konkretne wasze auta z jakimi jeździcie i jest gites oczywiście w granicach cenowych max do 33.000PLN

140 KM w dieslu wystarczy do sprawnej jazdy , z twoją przyczepą.  Nie musisz mieć 4wd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BUMERANG napisał:

Przy DMC 1200 nie powinieneś mieć żadnych problemów. Ale może niech się wypowiedzą użytkownicy.

Dziwne, że Vectra wymiękała.

Moja vectra ma już 17lat i przebiegu 360tyś km podejrzewam ze lata robią swoje jak bym wymienił turbo i pewnie pare jeszcze drobiazgów moze odzyskała by młodzieńcze lata. ale już nie chce mi się w nią ładować 7 lat starczy. Jeszcze ostatnio wrzuciłem w nią 4 tyś PLN właśnie z myślą o ciąganiu przyczepy ale niestety sie zawiodłem znaczy sie żeby nie było że ona w ogole nie daje rady bo ciągnąć ciągnie ale czuje że się meczy mocno i pod górkę też jest słabo chcę bardziej komfortowej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, glapa851 napisał:

dzięki wielkie za rady już szukam passata zobaczymy co tam jest na otomoto jak ktoś coś jeszcze podsunie będzie miło.

W dziale.ogłoszenia jest Renault Koleos z pewnych rąk od AdamaH. Może to rozważasz?

Jeździłem Vectrą C 120 KM i miała ew. niedobór mocy....

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.