Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - kilka lat temu  wziąłem na cel CX5, bo nam się po prostu strasznie podobała. Ale ponieważ moja MałaŻonka nic nie kupuje bez rabatu, to do dziś czekamy na promocję?

A już na ten przykład Forda Kugę można kupić bodajże 25 tys. taniej (w zależności od wersji oczywiście).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zulos napisał:

Zgadza się - kilka lat temu  wziąłem na cel CX5, bo nam się po prostu strasznie podobała. Ale ponieważ moja MałaŻonka nic nie kupuje bez rabatu, to do dziś czekamy na promocję?

A już na ten przykład Forda Kugę można kupić bodajże 25 tys. taniej (w zależności od wersji oczywiście).

 

Te 25k to na dzień dobry czy też po którejś tam wymianie korespondencji z "sugerowaną" ceną :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Te 25k to na dzień dobry czy też po którejś tam wymianie korespondencji z "sugerowaną" ceną :)    

To było bodajże drugie podejście - już dokładnie nie pamiętam, ale z cennikowo 139-144 do 114-119 - jakoś tak...

13 minut temu, mundek28 napisał:

To nic że kina zamknięte, komedie i na tym forum można poczytać tylko że bez wizji ale wizji to już nie tak łatwo oszukać.

A możesz sprecyzować, co w tym akurat wątku tak Cię rozbawiło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem ,że GRUBAS ma ca 20% większą pensję za to ,że tak fajnie głaskaliśmy gałami przedszkolankę i tą drugą ...( nie pamiętam jej specjalności - za to pamiętam kolor bielizny) !

 

To w kwestii banków ....a szczególnie głównego   :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 22:15, Maras napisał:

Szwagier konfigurował nowego Forda i był pakiet z czujnikami cofania. Naganiacz ( też używam te słowo ) zachwalał jak to się sprawdzi i takie tam .Szwagier domówił.

I jak już miał być termin odbioru auta to auto zniknęło !!  Więc szybciutko zaproponowali prawie takie same z czymś tam jeszcze ale bez tych czujników. I ten sam naganiacz co tak chciał wcisnąć ten pakiet zmienił  zdanie ,że te czujniki to nie bardzo ... bo jak będą brudne to nie działają .... 

trzeba zmienić dilera / czy naganiacza. Co może nie działać w czujnikach cofania ? Jeden raz na ostatni 5 lat w 4 różnych samochodach miałem problem z czujnikami - jak warstwa lodu na przednim zderzaku była grubości kilku cm... komputer poinformował, że wyłącza czujniki z przodu i już. Nawet dokładane przez poprzedniego właściciela w kamperze spisują się idealnie.

wspomniany noktowizor posiada znajomy/klient w swoim audi - mniej więcej 3 letnim. Dojeżdża nim 50km do pracy - z terenu nazwijmy to dzikiego - połowa drogi przez lasy, mówi że to świetny patent na zwierzęta i ludzi - wcześniej superbem sarnę ściągnął..

Oczywiście sam potwierdzam, że nie znam dobrze działającego systemu utrzymania pasa, chodź podobno im nowsze auto z grupy Vag tym idzie mu z tym lepiej.

 

W dniu 25.03.2021 o 09:15, olas1 napisał:

Jarku, to nie tak. Przecież człowiek dostrzega więcej kątem oka niż patrząc przed siebie. Zaufaj mi, działa to bardzo dobrze. 

Do innych rzeczy się nie odnoszę, bo to wg mnie kwestia preferencji. Ja np. nie grzebie co 5 minut w ustawieniach klimatyzacji. Jest ustawiona na auto na 21 stopni i koniec. Jak trzeba coś zmienić to fakt, trwa to 2 sekundy dłużej, ale... czy to mniej wygodne? 

Od postępu nie uciekniesz, dla starszych postęp to problem, dla młodszych to kolejny gadżet do opanowania.   

ogółem czułość zwykłej kamery nie noktowizora - dobrej jakości o dobrych parametrach w nocy jest zdecydowanie lepsza niż ludzkiego oka. Sam sprawdzałem kilu krotnie nagrania z rejestratora z samochodu - w chwili kiedy ja prawie nic nie widziałem - na ekranie kamery widać zdecydowanie więcej - czułość lepsza niż ludzkiego oka. Po najechaniu na człowieka, zwierze w nocy - nagranie może pogrążyć kierowcę przynajmniej bez opinii dobrego biegłego.

W dniu 25.03.2021 o 10:42, Maras napisał:

Te tablety powieszone na sztukę też jakoś mi nie pasują. Gdyby był ładnie wbudowany czy też wkomponowany w deskę to ok a tak to taki kicz.

Byłem niedawno tak przy okazji  w salonie Hyundaia i ogladałem nowego Tucsona.  W środku fajnie i bardzo przytulnie jest ok. Ale jak spojrzałem na kierownicę i zegary ( nie były włączone ) to myślałem , że ktoś  celowo wsadził kawałek plexi na sztorc !!! aby nie było widać zegarów. Nic bardziej mylnego w tej wnęce jest wciśnięty wyświetlacz.  Gdyby to jakoś fanie wkomponowali w tą wnękę to ok O ile jest włączony to jakoś  w nocy to wygląda ale w dzień to jakaś kpina.   Mam fotę z neta 

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI HEV - zegary

koszmarnie to wygląda, a to nie jest samochód budżetowy

9 godzin temu, Maras napisał:

Te 25k to na dzień dobry czy też po którejś tam wymianie korespondencji z "sugerowaną" ceną :)    

u mnie sprzedawca sam polecił poczekać na dni otwarte modelu - kupowaliśmy nowość. Dostaliśmy na 3 tygodnie nowego focusa na testy bo takie auto było wolne...za darmo a na samochód ostatecznie ok 4-4,5 tyś rabatu + dużo gadżetów. Od ceny katalogowej mieliśmy ponad 20.000 rabatu przy cenie wyjściowej ok 93.000zł. Bez wyprzedaży rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 01:44, Cathay napisał:

Ty czegoś zazdrościsz, nie rozumiesz, czy syndrom weekendowego wieczoru masz?  

Też się zastanawiam ?.

W dniu 27.03.2021 o 23:11, maarec napisał:

 Co może nie działać w czujnikach cofania ? 

W 2013 r. kupiłem poprzednią fiestę. Skonfigurowana fabrycznie nowa (po lifcie). Jeden czujnik parkowania "padł" po dwóch miesiącach. Z tym, że "padł" oznacza, że raz działał poprawnie, a raz nie. W ASO kilka razy mieli z tym problem, bo ich komputer nic nie wykazywał. W końcu się wkurzyłem i zostawiłem auto u nich. Po tygodniu zadzwonili, że czujnik wymieniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mars napisał:

Też się zastanawiam ?.

W 2013 r. kupiłem poprzednią fiestę. Skonfigurowana fabrycznie nowa (po lifcie). Jeden czujnik parkowania "padł" po dwóch miesiącach. Z tym, że "padł" oznacza, że raz działał poprawnie, a raz nie. W ASO kilka razy mieli z tym problem, bo ich komputer nic nie wykazywał. W końcu się wkurzyłem i zostawiłem auto u nich. Po tygodniu zadzwonili, że czujnik wymieniony. 

z ciekawości sprawdzę w wolnej chwili działanie wszystkich czujników, mam pod ręką 2 fordy czyli czujników będzie kilkanaście, możliwe że nie wiem o ich awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oczywiście sam potwierdzam, że nie znam dobrze działającego systemu utrzymania pasa, chodź podobno im nowsze auto z grupy Vag tym idzie mu z tym lepiej.


Piszesz o systemie utrzymania pasa czy asystencie linii? Ja jeździłem dwoma samochodami z systemem centrowania w osi pasa, Phaeton z 2011r. i Kuga 2020, w obu przypadkach system utrzymania pasa działa bardziej niż spoko.
W Kudze trzeba brać poprawkę że na wąskiej drodze między wioskami system nie zastartuje, na szerszych drogach gminnych już tak, ale po za tym nie mam zastrzeżeń, na trasie auto jedzie praktycznie samo, a głównie po to było wymyślone ;)



Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się przyzwyczaja ,że jedzie samo i tu zaczyna się problem. Traci czujność i w pewnym momencie jak "elektronika zawiedzie" to  może być smutno.

Jeszcze nikt nie wymyślił na tyle pewnej "sztucznej inteligencji" ,żeby zastąpić ludzki mózg. 

Widać to po ilości trupów wypracowanych przez Teslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.