Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Commander napisał:

Po przetestowaniu na osobowy zlikwidujesz kratę i będzie 5 osób.

tak ale nie chce mi się za bardzo z tym bawić. wolę znaleźć coś już gotowego do jazdy teraz to i tak jest masa covidowych problemów żeby coś załatwić a jeszcze dodatkowe rzeczy załatwiać nie mam na to czasu ani chęci. ale dzieki za pomoc mimo wszystko i czekam na jeszcze jakieś wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2021 o 20:04, glapa851 napisał:

Moja vectra ma już 17lat i przebiegu 360tyś km podejrzewam ze lata robią swoje jak bym wymienił turbo i pewnie pare jeszcze drobiazgów moze odzyskała by młodzieńcze lata. ale już nie chce mi się w nią ładować 7 lat starczy. Jeszcze ostatnio wrzuciłem w nią 4 tyś PLN właśnie z myślą o ciąganiu przyczepy ale niestety sie zawiodłem znaczy sie żeby nie było że ona w ogole nie daje rady bo ciągnąć ciągnie ale czuje że się meczy mocno i pod górkę też jest słabo chcę bardziej komfortowej jazdy.

Witam. Ja mam Vectrę 1,9 150KM i bez problemu się jeździ z cięższa budka. Z chipowalem i teraz mam 190KM i 400Nm i jest za dużo jak na jedną ośkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Commander napisał:

120 a 150 to przepaść.....

No tak

W dniu 5.04.2021 o 20:04, glapa851 napisał:

Moja vectra ma już 17lat i przebiegu 360tyś km podejrzewam ze lata robią swoje jak bym wymienił turbo i pewnie pare jeszcze drobiazgów moze odzyskała by młodzieńcze lata. ale już nie chce mi się w nią ładować 7 lat starczy. Jeszcze ostatnio wrzuciłem w nią 4 tyś PLN właśnie z myślą o ciąganiu przyczepy ale niestety sie zawiodłem znaczy sie żeby nie było że ona w ogole nie daje rady bo ciągnąć ciągnie ale czuje że się meczy mocno i pod górkę też jest słabo chcę bardziej komfortowej jazdy.

Witam. Ja mam Vectrę 1,9 150KM i bez problemu się jeździ z cięższa budka. Z chipowalem i teraz mam 190KM i 400Nm i jest za dużo jak na jedną ośkę.

No tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam planuje kupić mazdę 6 rocznik 2014 2.2 diezel 176KM w atomacie czy z któryś z kolegów ciągnął przyczepę z takim silnikem w atomacie jak to się zachowuje przyczepa 1000kg dziękuję za opine 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja ciągnę cięższą bo o masie 2500 kg autkiem z automatem i nie narzekam. Wiadomo jazda z głową, na spokojnie bez napinki. Kiedyś jeździłem  autem z mocą podobną do twojej - 171 kM i z przyczepa 1100 kg nie było problemów. Automat wbrew pozorom dobrze się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, G13 napisał:

Automat w brew pozorom dobrze się spisuje.

Tylko automat automatowi nie równy. Czasami wymagana jest też dodatkowa chłodnica oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwestie ewentualnej chłodnicy pytaj w serwisie. Ja nic nie miałem dokładane w serwisie jak mi oryginalny hak montowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry  /2010 r/ 140km   (170km z pudełkiem momentarycznie)    mam w Outku ciężkim samym w sobie 1700. Do tego zapinam ppę 1,7 tony i jedzie bez problemu.

Tak więc 2 litry ,150 koniaszków /nie padlin/  będzie dawało dużo frajdy z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero pierwszy raz przyprowadziłem z garażu przyczepę moim nowym holownikiem z klasycznym automatem i stwierdzam że manewrowanie takim zestawem jest o wiele przyjemniejsze i jazda również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko. Jak sie sprawdzi KIA Sorento 2.2 w automacie  do przyczepki o DMC 1350 chodzi przede wszystkim o ten automat czy czasem nie padnie. Zdaje się że kolega Filipert taki posiada ale nie wiem czy w automacie.

A bo zapomniałem KIA z 2010 r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.