Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Suzu4x4 napisał:

z ruszaniem pod górkę z budą na mokrej nawierzchni każdy FWD może mieć problem , tu zalety 4x4 są nie do przecenienia.

Jednak jeżdżąc po normalnych kempingach takie sytuacje zdarzają się sporadycznie i strzelam że 70% karawaningowców ciąga autami z FWD.

Dla mnie gdzie dajmy na to 90% rocznego przebiegu robię po mieście jeżdżenie na co dzień dużym ciężkim 4x4 było po prostu męczące.

Z patrząc dzisiejszej perspektywy optymalnym DLA MNIE kompromisem jako jedno auto na co dzień i do budy było by osobowe kombi z dołączanym napędem 4x4

(typu Volvo V60 crosscountry, Passat Alltrack czy nawet Octavia scout )

niestety w panującej wszechobecnie modzie na SUVy takie auta wymierają .

 

Dzięki. Masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Commander napisał:

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz. To jest istotne. W WK w ostatnich rocznikach były nowe silniki. To są fajne auta nawet na co dzień.... Kwestia przyzwyczajenia.

60-80tys. Myślałem też. USA ściągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Commander napisał:

Tak, ale szukaj 2008-2010 czyli po lifcie. 

A roczniki 2010-2013 też dobre czy już gorsze?

A co myślisz o Dodge yourney 3,6 benzyna z automatem? Da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Afro napisał:

A roczniki 2010-2013 też dobre czy już gorsze?

A co myślisz o Dodge yourney 3,6 benzyna z automatem? Da radę

Te dogde mają jakieś śmieszne wartości na haku, 1000 czy 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

Te dogde mają jakieś śmieszne wartości na haku, 1000 czy 1100

Też tak myślałem ale są egzemplarze które mają nawet 1500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że każde da radę.... Nie wiem ile was jest ale nas jest 4 dorosłych, box , bagażnik, film do tego buda z rowerami i jest 3 tony kontra 1 tona. Dodge wiele mniej nie spali, a nie wiem co tam za automat. Ja biegów nigdy ręcznie nie zmieniałem....

Jacek ma rację ale nie wiem czy to nie dotyczyło Fiata na 7 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Afro napisał:

60-80tys

Szukałbym krajowych  Volvo XC70 z pancernym dieslem 5 cylindrowym. Ew XC60, V60, V60 CC i S60 CC z tym samym silnikiem.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Commander napisał:

Prawda jest taka że każde da radę.... Nie wiem ile was jest ale nas jest 4 dorosłych, box , bagażnik, film do tego buda z rowerami i jest 3 tony kontra 1 tona. Dodge wiele mniej nie spali, a nie wiem co tam za automat. Ja biegów nigdy ręcznie nie zmieniałem....

A od czego zależy cena g.ch. bo młodsze nawet 2015 są w cenie starszych. Czy są gorsze czy poprostu wszytko że stanów?

 

Nas jest 4 w tym dzieci małe

2 minuty temu, pjetko napisał:

Szukałbym krajowych  Volvo XC70 z pancernym dieslem 5 cylindrowym. Ew XC60, V60, V60 CC i S60 CC z tym samym silnikiem.

Bardzo dziękuję na podpowiedź

Edytowane przez Afro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Commander napisał:

Jacek ma rację ale nie wiem czy to nie dotyczyło Fiata na 7 osób.

W dogdu też, silnik jest, masa jest a na haku bida

 

jeep to jeep, jak napisał @Commander trzeba poczuć żeby zrozumieć. Ja miłem wj’a. Sypał się szybciej jak jeździł, ale do tej pory czuje do niego sentyment. A holowanie takim w porównaniu do wcale nie lekkiej i nie słabej cytryny to przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy ceny grand Cherokee ok 2015 roku są w podobnych wysokościach co no 2010 wynikają z tego że to są gorsze auta czy z USA?

Edytowane przez Afro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.