Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Orzel napisał:

Zimówki nie podjechały po śniegu ;)

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
 

a to dziwne. jaki model konkretnie ?

miałem kilka kompletów zimówek Nokiana i mam o nich jak najlepsze zdanie.

z chęcią zamieniłbym obecnie posiadane Continetale na Nokiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, czyś napisał:

Ja za to chętnie wróciłbym z Goodyearów do Contiego TS850(to "P" jest tu ważne :))...

Prawda jest taka, że parametry najlepszej opony zaprojektowanej 10 lat temu będą gorsze od parametrów opony budżetowej zaprojektowanej w tym roku. To technologiczna przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekzoo napisał:

@Afro naciskasz tą flagę BCE3F291-3480-4070-B8B2-12E3E064EE6A.thumb.jpeg.e39948ed8ae4a85ec0e2656e42076328.jpeg

to jest zgłoszenie do moderacji i piszesz, żeby usunęli

Wpadłem na to i napisałem i moderator usunął. Ale dziękuję za info. Jestem tu od kilku dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, BUMERANG napisał:

Prawda jest taka, że parametry najlepszej opony zaprojektowanej 10 lat temu będą gorsze od parametrów opony budżetowej zaprojektowanej w tym roku. To technologiczna przepaść.

Nie chcę zaśmiecać, ale akurat jest na odwrót, opona z 2014 "bije na głowę" oponę z 2019 (chodzi o "premierę"), dodam że dokładnie ten sam rozmiar, w tym samym samochodzie, obie pozycjonowane jako klasa premium. Z oceną poczekałem aż zaliczyłem wszystkie możliwe warunki naszej zimy, czekając kiedy klasa premium pokaże "pazur", a tu niby poprawnie, ale wyraźnie nowsza z tego samego segmentu m.zd. odstaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czyś napisał:

Ja za to chętnie wróciłbym z Goodyearów do Contiego TS850(to "P" jest tu ważne :))...

 

to ja mam właśnie te TS850P a wcześniej miałem Nokiany i uważam że Conti są gorsze  :lol:

dramat jest szczególnie na wilgotnym asfalcie w plusowych temperaturach jak jest taka "szadź" kilkukrotnie na rondzie przód uciekał, czuje się jakbym jechał na letnich :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grand Cherokee w dieslu 3.0 w rocznikach 2012-2016 wart jest zainteresowania? Czy raczej nie bo różne opinie słyszałem

Edytowane przez Afro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 12:55, Afro napisał:

Czy raczej nie bo różne opinie słyszałem

To powiedz co słyszałeś?  

 

W dniu 5.02.2021 o 12:25, Żonkil napisał:

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale poparte użytkowaniem opon na  torach wyścigowych.  

Na czym polegało Twoje użytkowanie opon na torze? Jakieś wyścigi? Jakie opony? wyczynowe czy cywilne? 

W dniu 5.02.2021 o 18:42, Orzel napisał:

Ja Nokiany miałem 2, słownie dwa dni i wymieniłem na Pirelli po tym jak nie podjechałem na podjazd przez 2cm krawężnik

Najpewniej wkładka była kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony samochodowe, to na torze użytkowałem tylko homologowane (czyli cywilne) na różnych track day - amatorsko. Przerobiłem Michelin, Pirelli, Nokiany, BF goodrich, obecnie zajeżdżam Dunlopy, kiedyś założyłem dla sprawdzenia, jakieś Chińskie wynalazki, ale to były jakieś używki i ciężko ocenić, czy były tak tragiczne, czy źle przechowywane, albo miały jeszcze jakąś inną historie. A jeśli chodzi o opony typowo torowe, to tutaj mam doświadczenie już z zawodów motocyklowych w których startuje. Wiem, że to całkiem inne opony, ale zależność marki do jakości w moim odczuciu idealnie przenosi się na moje doświadczenia z zabawy samochodem. Jeśli chodzi o opony wyczynowe, to Pirelli, Michelin i Dunlop to inna liga do pozostałych producentów. Każda jest inna, ale w sumie, której się nie założy, można na nich naprawdę szybko pojechać. Testowałem bardzo dużo opon tańszych i żadna nawet nie zbliża się jakością, przyczepnością i wytrzymałością do tej trójki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, Cezarr napisał:

Ciekawe auto, jednak przy tej cenie nie wróżę sukcesów rynkowych. Jednak epokowo nadal z tyłu... Jednak leśnikom czy drogowcom może się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.