Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,myślę że bardziej odpowiednią nawigacją będzie IGO, Sygic potrafi płatać figle,prowadzi pokrętnie,natomiast IGO jest bardziej wiarygodna,przede wszystkim dobra  mapa w rękę,wytyczamy drogi,a do podpierania się navi,i jedziemy.

Większość kierowców tak myślę popiera moją wypowiedź

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kolegom za odpowiedzi :piwo:
zainstalowałem  na próbę Sygic  bo potrzebuje nawigacji  offline .
mi już się podoba, faktycznie opcja wybierania płatności dróg osobno na każde państwo jest super albo w ogóle opcja pominięcia jakiegoś państwa na trasie.
Ponadto fajna funkcja wyświetlania podczas prowadzenia zaznaczonych kategorii np stacji benzynowej czy parkingu i  znalazłem też opcje  "karawaningu" i pól namiotowych więc może się przydać :-]
kolejna fajna funkcja po wyznaczeniu trasy możliwość przeglądnięcia na każdej z tras alternatywnych najważniejszych informacji typu opłaty, fotoradary opóźnienia itd.
Przetestuje na wyjeździe na ferie i dam znać po powrocie jak się spisała , na razie mi się podoba, jak się spisze zostanie na dłużej
 
20220129_221847_resized.thumb.jpg.a7c5c898a7b246e1fa108e38c3c689bb.jpg
Screenshot_20220129-221659_Sygic_resized.thumb.jpg.53b04f8edca2239d85fb2a043617fb26.jpg
Screenshot_20220129-221636_Sygic.thumb.jpg.3fcb03e183fffd68e50e9b89efd0cb4b.jpg
Screenshot_20220129-221510_Sygic.thumb.jpg.e9d20b8bd7855989f3cbcb59e09ccf39.jpg
Screenshot_20220129-220539_Sygic.thumb.jpg.b0121b729c2c5bd8fce0b1c392212f1e.jpg
To jest zwykły Sygic czy jakiś dla ciężarówek?



przede wszystkim dobra  mapa w rękę,wytyczamy drogi,a do podpierania się navi,i jedziemy.
Większość kierowców tak myślę popiera moją wypowiedź
Pozdrawiam..


W jakim sensie dobra mapa w rękę? To znaczy papierowa? Wątpię aby ktoś jeszcze tak robił. Dzisiaj raczej podstawa to google maps, które robi jako właśnie ta mapa która jest pod ręką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacek00 napisał:

To jest zwykły Sygic czy jakiś dla ciężarówek?

ja zainstalowałem zwykłego .

dla ciężarówek, kamperów i aut z przyczepami jest dedykowany Sygic Truck & Caravan

https://www.sygic.com/pl/truck/caravan-navigation

ja nie potrzebuje wpisywać gabarytów pojazdu, patrzę na znaki na drodze a nawet jak raz na dwadzieścia wyjazdów zdarzy się jakiś wiadukt czy ograniczenie to zawrócić kamperem i zmienić trasę żaden problem.

Godzinę temu, Gizbern napisał:

W Sygicu brakuje mi jednego. Brak Android Auto. Jak by to miała to bym wykupił za te 50-60Euro. Póki co korzystam z darmowego Road Lords.

pewnie mówisz o Sygic  Truck & Caravan ?

bo w zwykłym jest :

 

Screenshot_20220130-093637_Sygic.thumb.jpg.eba5a96bd33b320a49b3da976a5b1490.jpg

Screenshot_20220130-093649_Sygic.thumb.jpg.281796aa6eef1404097e4c63c357adf9.jpg

 

kolejna fajna funkcja,   w navi na stacjach benzynowych widzimy też aktualne ceny paliw (Sygic jest właścicielem apki Fuelio) :

Screenshot_20220130-094054_Sygic.thumb.jpg.088b7d3c713bbaaf06102b3abdf2a53c.jpg

Screenshot_20220130-094122_Sygic.thumb.jpg.4cc63acb655633aa6eda4cb846acd0e5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mówisz o Sygic  Truck & Caravan ?
bo w zwykłym jest :
 
Screenshot_20220130-093637_Sygic.thumb.jpg.eba5a96bd33b320a49b3da976a5b1490.jpg
Screenshot_20220130-093649_Sygic.thumb.jpg.281796aa6eef1404097e4c63c357adf9.jpg
 
kolejna fajna funkcja,   w navi na stacjach benzynowych widzimy też aktualne ceny paliw (Sygic jest właścicielem apki Fuelio) :
Screenshot_20220130-094054_Sygic.thumb.jpg.088b7d3c713bbaaf06102b3abdf2a53c.jpg
Screenshot_20220130-094122_Sygic.thumb.jpg.4cc63acb655633aa6eda4cb846acd0e5.jpg
 
Kiedyś, jak jeszcze nie było Google Maps, a map się używało głównie offline to używałem Sygica i byłem bardzo zadowolony.

Najgorsze właśnie w tych wszystkich nawigacjach to, że funkcjonalnością i użytecznością nie dorastają do pięt Google Mapsom. Czyli właśnie problemy z wyszukiwaniem, wpisywanie czegoś z palca gdzie musisz podać wszelkie dane - dokładnie tak działa mi navi w aucie. I co z tego że jest aktualna jak użytkowanie jej jest pomyłką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Voku napisał:

Ale jak pisałem ja testowałem ją na winCe, na Androidzie i telefonie chyba nie ma tam możliwości ustawienia gabarytów tak jak i na TomTomie

Przecież piszemy Ci, że w IGO można ?

 

11 godzin temu, Czarek236 napisał:

Witam,myślę że bardziej odpowiednią nawigacją będzie IGO, Sygic potrafi płatać figle,prowadzi pokrętnie,natomiast IGO jest bardziej wiarygodna (...) 

Większość kierowców tak myślę popiera moją wypowiedź

Pozdrawiam..

Ja wybrałem IGO po opiniach z forum naszego, popartymi opiniami kierowców ciężarówek. 

Nawet nie mam zamiaru testować innych, bo mi po prostu IGO pasuje i nie zawiodła. Nie wypowiem się co do extra funkcjonalności, bo raczej tego nie używam. Kiedyś używałem Mio po Europie i też świetnie sobie radziła, ale to było solo. 

Mapy gogla wielokrotnie wyprowadziły mnie w las, w pole a ostatnio zmieniają trasy w trakcie jazdy na jakieś lepsze ??? i dokładają np. 50% drogi (miałem tak 2x).

11 godzin temu, jacek00 napisał:

W jakim sensie dobra mapa w rękę? To znaczy papierowa? Wątpię aby ktoś jeszcze tak robił

Nigdy nie ruszam się bez map papierowych za granicę.

Żona całą drogę zerka i sprawdza nawigację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:

Kiedyś, jak jeszcze nie było Google Maps, a map się używało głównie offline to używałem Sygica i byłem bardzo zadowolony.

u mnie było podobnie tyle że używałem Automapy począwszy od  WinCE na tzw "palmtopie" z GPS przypiętym na kablu położonym pod szybą

a mapy początkowo zawierały tylko  miasta i większe miejscowości oraz główne drogi pomiędzy nimi  :-]

35 minut temu, jacek00 napisał:

Najgorsze właśnie w tych wszystkich nawigacjach to, że funkcjonalnością i użytecznością nie dorastają do pięt Google Mapsom. Czyli właśnie problemy z wyszukiwaniem, wpisywanie czegoś z palca gdzie musisz podać wszelkie dane - dokładnie tak działa mi navi w aucie. I co z tego że jest aktualna jak użytkowanie jej jest pomyłką.

zgodzę się w 100%   od kiedy mam bezprzewodowe Android Auto przestałem w ogóle używać fabrycznej nawigacji.

i właśnie te problemy o których piszesz i brak możliwości prostego wyszukiwania interesujących mnie miejsc spowodowały moją całkowitą rezygnację z Automapy.

W Sygic jest już lepiej:

Screenshot_20220130-112830_Sygic.thumb.jpg.7173dbb52596644923623b7bbd1fe0f9.jpgScreenshot_20220130-112728_Sygic.thumb.jpg.84eeb9c946dd3423ec5bd924e2f0473e.jpgScreenshot_20220130-112404_Sygic.thumb.jpg.99e237b1cfc7be97c75fb429e7ce5a61.jpgScreenshot_20220130-112259_Sygic.thumb.jpg.a5db3958f6d1df31a279f8835c320103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Sygic poinformuje mnie o fotoradarach za granicą nawet offline? Teraz za granicą dziele ekran i jadę na google maps i waze. Oczywiście ma to sens tylko online ale nie wszędzie jedzie się na danych komórkowych. Samo waze nie podoba mi się jak chce prowadzić przez miasta. Google doceniam za aktualny ruch i podpowiedź o możliwości ominięcia korka. Często to się nie kalkuluje ale korzystam. Jeśli to wszystko będzie w jednym to super sprawa. 

Musiałem kupić nowy wideorejestrator i wybrałem taki gdzie mam powiadomienia o fotoradarach i odcinkowym pomiarze prędkości. Za jakiś czas okaże się czy to był dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,Sygic poinformuje o fotoradarach o ile mamy wgrany plik z fotoradarami.Plik z fotoradarami musi wyglądać tak, Sygic/Maps/import

6 godzin temu, Benior napisał:

Czyli Sygic poinformuje mnie o fotoradarach za granicą nawet offline?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



IGO na telefon ma opcje wysokości? Nie widziałem takowej? Jeździłem na Igo pod WinCE ale irytował mnie sposób wyświetlania mapy, zwłaszcza przełączanie na widok z daleka na mapię jak się nic mnie działo jednak wolę wiedzieć o jakimś zakręcie. 


To się konfiguruje w iGO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGO na telefon bądź pod WC,może mieć wszystkie funkcje o ile mamy je wpisany w pliku sys.txt.Powyższe zmiany w danym pliku robimy poza urządzeniem,gotowy plik wklejamy do IGO

Wysokościowe

Wagowe

itd.itd...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi tylko o to że jadąc w nocy chce wiedzieć czy następny zakręt będzie w lewo czy prawo.

Zrozumiałem Cię dobrze - tak ten widok o którym piszesz to przydatne,  jednak też zgadzam się z [mention=19958]filipert[/mention]  że nie zastępuje to obserwacji drogi  To co napisałem o wyprowadzaniu w maliny to raczej tak ogólnie dla tych co twierdzą że nawigacje tak robią

 

 

Ale jak pisałem ja testowałem ją na winCe, na Androidzie i telefonie chyba nie ma tam możliwości ustawienia gabarytów tak jak i na TomTomie. 

 Zapewne testowałeś wersję zwykłą IGO - ta dawniej nie miała możliwości określenia, później chyba doszedł tam rodzaj pojazdu osobowy/bus czy jakoś podobnie  - IGO-Truck zawsze miała opcje  parametrów pojazdu

Nawigacja GPS 903 iGo Prime przeznaczona do samochodów ciężarowych i autobusów podróżujących po całej Europie. Najważniejszą jej zaletą dla kierowców ciężarówek jest możliwość wprowadzenia indywidualnych parametrów samochodu czy zestawu z przyczepą (długości, wysokości i masy pojazdu) a nawigacja sama dobierze Ci odpowiednia trasę. https://techsat24.pl/gomedia-gps903-igo-primo-truck-europa-dozywotnia-aktualizacja

 

 

zainstalowałem  na próbę Sygic  bo potrzebuje nawigacji  offline .

Po herbacie bo wybór dokonany    ale specyfikacja mówi o trybie offline również dla IGO https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nng.igo.primong.igoworld&hl=pl&gl=US A producent na swojej stronie pisze
No internet in the jungle? No 3G in the mountains? No contact in the desert? No problem. It doesn’t matter if you’re hiking in Chile, camping in Canada, or trekking through Africa. You can safely explore more than 100 countries with our offline maps and navigation.

https://www.igonavigation.com/

Tryb offline uważam za bezwzględnie konieczny przy włóczędze po zadupiach Brak tego trybu wg mnie dyskwalifikuje nawigacje do celów turystycznych

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, smok_wawelski napisał:

Po herbacie bo wybór dokonany emoji4.png   ale specyfikacja mówi o trybie offline również dla IGO

Tryb offline uważam za bezwzględnie konieczny przy włóczędze po zadupiach emoji4.pngBrak tego trybu wg mnie dyskwalifikuje nawigacje do celów turystycznych

 

myślałem też nad IGO ale zdziwiły mnie bardzo słabe opinie na Google  średnia 2,7 vs 4,7 dla Sygic .

Póki co jestem po pierwszej trasie ok 100 km i wszystko OK.

następny plus da Sygic , oprócz aktualnego ograniczenia prędkości pokazuje ograniczenie jakie będzie w kolejnej miejscowości, mi się to bardzo podoba, szczególnie jak jedziesz 90 i wiesz wcześniej że za chwilę będziesz miał 40 (zrobiłem zdjęcie ale trochę niewyraźne)

 

20220130_140617.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

myślałem też nad IGO ale zdziwiły mnie bardzo słabe opinie na Google  średnia 2,7 vs 4,7 dla Sygic .

Opinie Google nigdy nie wiem czy piszą je rzetelni ludzie którzy sprawdzili coś dogłębnie, czy ktoś kto chce błysnąc po 2 dniach posiadania, czy studenci za 20groszy  :) 
To absolutnie nie namowa żebyś im nie wierzył - to po prostu moje zdanie.

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

pokazuje ograniczenie jakie będzie w kolejnej miejscowości, mi się to bardzo podoba, szczególnie jak jedziesz 90 i wiesz wcześniej że za chwilę będziesz miał 40 (zrobiłem zdjęcie ale trochę niewyraźne)

W miejscowości zawsze spodziewam się 50tki :lol: no i git to co opisujesz tez się przyda - pytanie jak jest z tym na bocznych drogach.
Absolutnie  nie odwodzę od Sygic twierdząc że jedyną właściwą jest IGO ale tak naprawdę to właśnie gdyby ludzie opisywali porównania z zadupi to byłoby to cenne dla tych porównań. Poza tym technologia idzie do przodu navi sie rozwijają  - dzisiejsza navi XYZ to nie jest już navi XYZ sprzed 2 lat
Wrzuć proszę może kiedyś jak dorwiesz chwile czasu symulacje traski np. na jakichś albańskich zadupiach - może ja dam się nawrócić na Sygica, który pierwotnie mi nie siadł.   
Generalnie możemy próbować oceniać tu navi i szukać najlepszej ale realnie chociaż właściwie są funkcje które musi mieć navi turystyczna i nawet tutaj w tym "musi" będą zdania podzielone bo priorytety użytkowników są dość różne i każdy ceni sobie co innego.  Są w różnych navi też różne funkcje z gatunku wodotrysków które jednemu się podobają a drugiemu nie - to po prostu będzie  tak jak jeden woli brunetki a drugi blondynki - ale na szczęście navi można łatwiej zmienić niż brunetkę czy blondynkę  :) 

No i w końcu jeszcze dla tych porównań jest temat relacji jakość-cena o tym też nie można zapominać w porównaniach

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.