Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam Sygica, w wersji dla osobówek. Jestem bardzo zadowolony. Mam wersję premium dla osobówek i tu nie można niestety wpisać rozmiarów auta. Jednak ma inną ciekawą funkcję której wcześniej w żadnej navi nie miałem.

Powiedzmy że ustawiam trasę do Chorwacji. Wybieram np. drogę przez Słowację, Węgry i Cro - i teraz po podświetleniu ''opcje trasy'' mogę sobie odznaczyć np. w Słowacji aby nie prowadziła po drogach płatnych. Tylko w Słowacji, inne kraje już po płatnych. Lub jak jadę przez Słowenię to tylko ją mogę odznaczyć aby nie prowadziła po płatnych.

Nie tak jak np. w mapach Google że albo na całej trasie ustawiam prowadź po płatnych lub nie. W Sygicu dla każdego kraju mogę wybrać płatne/bezpłatne drogi.

Przy długich trasach przez wiele krajów łatwiej jest mi zaplanować trasę, choćby tylko jednym spojrzeniem oka widać w którym Państwie będziemy jechać po płatnych lub bezpłatnych drogach. Oczywiście można w Google Maps czy innych navi wklepywać każdy kraj jako etap podróży i zaznaczać po jakich drogach chcemy jechać, jednak to rozwiązanie w Sygicu że od razu wpisuję kraj/miejsce docelowe bardziej mi odpowiada. Jednak wydaje mi się że już w Sygic Truck nie ma tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie , czy w tym Sygic można normalnie jak w google mapach wpisać w pasku wyszukiwania restauracje , obiekty typu camping czy np stacje benzynową po nazwie bez konieczności wpisywania adresu i przedzierania się po "kategoriach" czy grupach "POI" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu testuje Sygnic jedna z fajniejszych na telefon. Pokazuje ograniczenia z wyprzedzeniem, parkingi i staje na autostradach na bieżąco i chyba jedyna gdzie można wpisać rozmiar pojazdu.
IGO ma to od dawna. Używam od wielu lat.
Na dodatek ma mapy Here. Najdokładniejsze że wszystkich i przez to najdroższe. Mapy można też zamienić w samym programie iGO na mapy lokalnych dostawców lub mapy od TomTom'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGO na telefon ma opcje wysokości? Nie widziałem takowej? Jeździłem na Igo pod WinCE ale irytował mnie sposób wyświetlania mapy, zwłaszcza przełączanie na widok z daleka na mapię jak się nic mnie działo jednak wolę wiedzieć o jakimś zakręcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Voku napisał:

IGO na telefon ma opcje wysokości?

Używam na tablecie z Androidem, więc na telefonie powinno również działać.

Godzinę temu, Voku napisał:

Jeździłem na Igo pod WinCE ale irytował mnie sposób wyświetlania mapy, zwłaszcza przełączanie na widok z daleka na mapię jak się nic mnie działo jednak wolę wiedzieć o jakimś zakręcie. 

IGO wyświetla znaki. Jeśli przed tobą jest niebezpieczny zakręt, to wyświetla odpowiedni znak. 

Nic jednak nie zastąpi obserwacji drogi ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automapę też opłaciłem subskrypcję ale poległem i zrezygnowałem po krótkim czasie.

Dla mnie brak możliwości wyszukiwania różnych obiektów bez konieczności wpisywania adresu czy szukania po kategoriach dyskwalifikuję każdą navi.

ale zainstaluje sobie teraz coś nowego  i przetestuje na feriach,  jakbym miał wybierać pomiędzy IGO a SYGIC to co polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, filipert napisał:

Nic jednak nie zastąpi obserwacji drogi ;)

Amen
A mity o niedoskonałościach navi i wprowadzeniu w buraki są zwykle po prostu spowodowane niewłaściwą konfiguracją a i ludzka sklerozą - kiedyś smok i Garmin i na Kaszubach w pole..... a ścisle mówiąc nie w pole  lecz  w leśne piaszczyste dróżki a raczej ścieżki  - winny nie był Garmin którego użytkowałem sporo lat  -  winny byłem ja bo dzień wcześniej na rowerkach czy śtupiąc z buta ustawiłem "po bezdrożach" na tak :) 

 

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Dla mnie brak możliwości wyszukiwania różnych obiektów bez konieczności wpisywania adresu czy szukania po kategoriach dyskwalifikuję każdą navi.

No to ciężko będzie Ci znaleźć tę jedyną  która spełni to w 100% :) bo jak mądra to brzydka a jak ładna to znów ma krzywe nogi albo za duży tyłek :) 

 

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

jakbym miał wybierać pomiędzy IGO a SYGIC to co polecacie ??

Sygic jakoś mi nie siadł - nie powiem że zły ale po prostu mi nie siadł, wywaliłem
IGO Truck - mogę polecić i z własnego użytkowania jestem zadowolony i z użytkowania kilku kumpli też złego słowa nie słyszałem, jedyne co jeszcze trochę  mało przetrenowane to max-full zadupia tu jeszcze za mało ją katowałem żeby w pełni wypowiedzieć że sprawdza się wszędzie ale jak na razie spoko

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tamtam napisał:

IGO ma to od dawna. Używam od wielu lat.
Na dodatek ma mapy Here. Najdokładniejsze że wszystkich i przez to najdroższe. Mapy można też zamienić w samym programie iGO na mapy lokalnych dostawców lub mapy od TomTom'a

Też mam w sygnic mapy Here. Czy są aż takie dokładne ciężko powiedzieć czasem mają się oznaczenia wysokości. 

Ja tylko powiem że pisałem o navigacji na telefon a nie ogólnie o wszystkich.

19 minut temu, smok_wawelski napisał:

Amen
A mity o niedoskonałościach navi i wprowadzeniu w buraki są zwykle po prostu spowodowane niewłaściwą konfiguracją a i ludzka sklerozą - kiedyś smok i Garmin i na Kaszubach w pole..... a ścisle mówiąc nie w pole  lecz  w leśne piaszczyste dróżki a raczej ścieżki  - winny nie był Garmin którego użytkowałem sporo lat  -  winny byłem ja bo dzień wcześniej na rowerkach czy śtupiąc z buta ustawiłem "po bezdrożach" na tak :) 

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi tylko o to że jadąc w nocy chce wiedzieć czy następny zakręt będzie w lewo czy prawo. Jedno spojrzenie w navi i to wiemPrzy IGO nie dało się tego ocenić bo bardzo oddalała widok i robiła się z tego jedna prosta droga.

Ale jak pisałem ja testowałem ją na winCe, na Androidzie i telefonie chyba nie ma tam możliwości ustawienia gabarytów tak jak i na TomTomie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję kolegom za odpowiedzi :piwo:

zainstalowałem  na próbę Sygic  bo potrzebuje nawigacji  offline .

mi już się podoba, faktycznie opcja wybierania płatności dróg osobno na każde państwo jest super albo w ogóle opcja pominięcia jakiegoś państwa na trasie.

Ponadto fajna funkcja wyświetlania podczas prowadzenia zaznaczonych kategorii np stacji benzynowej czy parkingu i  znalazłem też opcje  "karawaningu" i pól namiotowych więc może się przydać :-]

kolejna fajna funkcja po wyznaczeniu trasy możliwość przeglądnięcia na każdej z tras alternatywnych najważniejszych informacji typu opłaty, fotoradary opóźnienia itd.

Przetestuje na wyjeździe na ferie i dam znać po powrocie jak się spisała , na razie mi się podoba, jak się spisze zostanie na dłużej ;)

 

20220129_221847_resized.jpg

Screenshot_20220129-221659_Sygic_resized.jpg

Screenshot_20220129-221636_Sygic.jpg

Screenshot_20220129-221510_Sygic.jpg

Screenshot_20220129-220539_Sygic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.