Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Redukcja ilości punktów śladu gpx tez zaden problem

pewnie że żaden, pod warunkiem, że ktoś ma nieskończoną ilość czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura i to w dodatku bez uzasadnienia - szkoda czasu na taka dyskusję, 
No chyba że chcesz to robić ręcznie choć to dla Ciebie jako informatyka w dodatku jak piszesz znającego Oregona  powinno być oczywiste że należy użyć softu.  
Robi się to automatycznie to samo napisał Ci już kol. @tamtam - ile zatem trwa wrzucenie gpx a na soft i po obróbce zapisania w  innym pliku ?
Nawet jak mieli sie duży plik to możesz pranie zrobić lub kawę wypić :) 
Nawet prostym GPSTrackEditor zrobisz konwersje np. tak że wrzucasz gpx z inerwałem 10m a uzyskujesz z 100m - masz o 10x mniej punktów 
na Garniaku tez i w wielu innych miejscach w necie  jest sporo opisane - najpierw doczytaj podszkol się a później neguj innych

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, Wtedy zamiast 800000 punktów masz 80000 punktów. To nadal nie jest plik nawigowalny bo nie ma nawigacji samochodowej do której możesz go wgrać i ona tym śladem poprowadzi. 

Akurat mapy i gpxy mam opanowane do perfekcji, kodowłem przez kilka lat serwis do geocachingu. Znam gpx'y od podszewki, znam ich strukturę itp, znam biblioteki do ich automatycznej edycji, znam biblioteki z bogatymi danymi geoipolitycznymi dla całej planety. Ale nie spotkałem się z żadną nawigacją samochodową, która potrafiła by nawigować po wgranym śladzie. Większość obsługuje tylko kilka/naście punktów nawigacyjnych i nie ma opcji żeby gpx ze śladem, który ma kilkadziesiąt/set km przerobić na plan trasy który będzie odzwierciedlał 1:1 taki ślad.

Nawigacje po śladzie robią to tylko nawigacje turystyczne/sportowe w jakiś bardzo ograniczony sposób, kompletnie się nie nadający do jazdy samochodem.

Jak taki kozak jesteś, to nagraj tutorial jak bierzesz jakiś kilkaset-km ślad i po kilku minutach wgrywasz go do nawigacji samochodowej i ruszasz w trasę. Stawiam zasłużonego browara własnej roboty za taki tutek. kozaczyć przed kompem każdy potrafi, zwłaszcza jak się naczyta internetów.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jak taki kozak jesteś, to nagraj tutorial jak bierzesz jakiś kilkaset-km ślad i po kilku minutach wgrywasz go do nawigacji samochodowej i ruszasz w trasę. Stawiam zasłużonego browara własnej roboty za taki tutek. kozaczyć przed kompem każdy potrafi, zwłaszcza jak się naczyta internetów.

właśnie wydaje mi się że kozaczysz

37 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Znam gpx'y od podszewki, znam ich strukturę itp, znam biblioteki do ich automatycznej edycji, znam biblioteki z bogatymi danymi geoipolitycznymi dla całej planety.

to akurat niczego nie dowodzi - te biblioteki wyszukuje się kilkoma kliknięciami u wujka Google
skoro znasz strukturę gpx to co za problem przekształcić ją w strukturę łykaną dla navi samochodowej  ? 
tu problem bo nawet nie określiliśmy dla jakiej a rożne navi wymagają różnych formatów plików.

Nigdzie nie twierdzę że navi samochodowa będzie nawigować po gpxie  czystej wody - natomiast dalej twierdze że da się  gpx przerobić np. na kml będącego prymitywnym xmlem i będzie hulać o ile navi akceptuje pliki kml
Browar raczej mnie nie zmotywuje - zatem uznaj że wyszło na Twoje :)  choć argumentacja raczej tego nie dowodzi ale to tylko moje subiektywne zdanie :) 
Wiesz to jest tak jak kiedyś z naszą dyskusją i o php i o budowie kampervana - ja kupiłem bieda puszkę, robię i wkrótce nią wyjadę a Ty dalej tylko liczysz, gdybasz, snujesz idealistyczne wizje i gadasz - więc tak jak napisałem - uznaj że z gpx wyszło na Twoje oraz że ja poległem  a ja  kończę tę dyskusje podobnie jak tamte bo to po prostu to nie ma sensu i nie do końca jest to zgodne z topiciem wątku.

 


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem - gada, gada, gada, wprowadza ludzi w błąd, a jak jest prośba o pokazanie jak to się robi to nagle się okazuje że nie pokaże. Za to dalej gada, gada, gada. Trolling lvl master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Trolling lvl master

Nawet jeśli masz takie zdanie o mnie co oczywiście  Ci wolno - abstrahując nawet od kultury w dyskusji  to w myśl regulaminu forum oczywiście masz prawo wyrazić swoja opinie i mnie skrytykować ale nie masz prawa mi ubliżać i obrażać - wyrażaj więc swoje opinie w zgodzie z regulaminem forum  - pamiętaj o tym.

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież od początku było mówione o przekształceniu zwykłego śladu (nie ważne czy gpx czy kml czy innego formatu)  w trasę routowalną w formacie jaki będzie potrzebować dana navi (podałem przykład np dla automapy plik .atm) .

jak pisałem wcześniej nie znam takiego konwentera który zrobiłby to automatycznie  pomimo zabaw z wieloma navi i wieloma programami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem po kilku forach i wszędzie piszą że nie da się skonwertować pliku zapisanego śladu do pliku trasy z routingiem.

więc @Łza Włóczynutka  miał rację.

najłatwiej Ci będzie jeśli chodzi o Automapę skorzystać np z serwisu Targeo , wytyczyć ręcznie trasę wg swojego śladu  i wysłać bezpośrednio do urządzenia lub zapisać do pliku z rozszerzeniem .atm i wgrać do urządzenia.

Ja osobiście robię w dwojaki sposób :

- w przypadku wycieczek rowerowych, offroadowych czy wodnych używam nawigacji bez routingu i faktycznie czasem wgrywam ślady i jadę/ płynę po śladzie

- w przypadku wycieczek samochodowych wyznaczam interesujące mnie punkty na danej trasie i używam nawigacji z routingiem tyle że nie wgrywam odrazu całej trasy tylko nawiguje do danego punktu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko bardzo Wam dziękuje za pomoc :piwo: na pewno skorzystam z Waszych rad i coś wykombinuje :banan:

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

- w przypadku wycieczek rowerowych, offroadowych czy wodnych używam nawigacji bez routingu i faktycznie czasem wgrywam ślady i jadę/ płynę po śladzie

- w przypadku wycieczek samochodowych wyznaczam interesujące mnie punkty na danej trasie i używam nawigacji z routingiem tyle że nie wgrywam odrazu całej trasy tylko nawiguje do danego punktu

O i tak to zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś u siebie stosuje  lub ma wiedze na temat oprogramowania, map iGo dedykowanej dla kamperów, przynajmniej tak wynika z opisu iGO Primo dedykowana do CAMPERów.

Czy są tam zaznaczone  darmowe miejsca parkingowe, umożliwiające nie tylko nocne parkowanie  (płatne podłączenie do wody i prądu),  ale też  ooróżnienie zbiorników brudnej wody, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gryzłem tej wersji IGo ale znam IG Truck wydaje mi się że w stosunku do IGo Truck gdzie możesz zdefiniować parametry pojazdu to  będzie miało dogranego kampera jako mała ciężarówkę w kilku predefiniowanych rozmiarach i dograne POI z tymi miejscami typowo karawaningowym i(wnioskuję to z opisów i screenów u sprzedawców)
Zadaj sprzedawcy pytanie właśnie takie  - czym ten dedyk różni się od wersji IGo Truck - być może wypuścili coś stricte bardziej dopasowane pod  kampera, ta navi sie dość rozwija 
Jeśli to tylko tyle różnicy - wydaje mi się że lepiej sprawdzi się dla noclegów przelotowych lub dzikowania    Campercontact    czy    Park4night  -  bazy miejsc oba maja naprawdę duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.