Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie patrzę na Tomtoma na Androida i widzę, że jest plan dla ciężarówek. Więc może jest alternatywa dla GM?
@Suzu4x4 sprawdziłem w Road Lords trasę do Łagowa i omija te bramy i zwężenia. Tylko, że nie ma opcji dla AA

9a464b8e48b520fef82e919c69a85b4a.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2022 o 14:38, Suzu4x4 napisał:

spoko , nie spieszy się. to spróbuj tą drugą trasę , Gronów - Ośrodek Wypoczynkowy Leśnik w Łagowie ;)

Nie pamietałem dokładnie skąd dokąd, ale idea jest zachowana i IGO primo omija Łagów

A0533626-46FB-4E55-B376-040D02DCA307.thumb.jpeg.52d521f049c4fb69586779b3cc69b591.jpeg

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

czy jest jakaś nawi która:

-  ma mapy oflline

- posiada wybieranie głosowe które działa

- działa z AA/CP

- uwzględnia ograniczenia tonażowe/gabaryty przy wyznaczaniu trasy

- pomija trasy nieprzystosowane dla zestawów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Właśnie patrzę na Tomtoma na Androida i widzę, że jest plan dla ciężarówek. Więc może jest alternatywa dla GM?

No fakt - jest, ale już trochę cena boli...;)

Alternatywa to tańszy dla osobówek i darmowy MyDrive na tel. do planowania trasy, na którym można zaplanować trasę dla kampera/przyczepy z podaniem wymiarów i mas. To oczywiście już trochę komplikuje sprawę, ale to kwestia przyzwyczajenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Zulos napisał:

No fakt - jest, ale już trochę cena boli...;)

Z ceną owszem przesadzili. No i interfejs mocno kuleje. Ale ma wszystkie opcje, które wymienił @Suzu4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2022 o 23:34, jacek00 napisał:

@Suzu4x4 sprawdziłem w Road Lords trasę do Łagowa i omija te bramy i zwężenia. Tylko, że nie ma opcji dla AA emoji14.png

to szkoda , a gdzie to sprawdzić czy działa w AA ? w sklepie googla jest jakaś informacja  bo nie znalazłem ?

no i żeby zobaczyć ten cennik co wrzuciłeś na screenie to trzeba zainstalować tą apkę ? bo w sklepie googla też nie znalazłem info o tych taryfach

W dniu 24.08.2022 o 06:47, filipert napisał:

Nie pamietałem dokładnie skąd dokąd, ale idea jest zachowana i IGO primo omija Łagów

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

to szkoda , a gdzie to sprawdzić czy działa w AA ? w sklepie googla jest jakaś informacja  bo nie znalazłem ?

Trzeba podłączyć do auta ;) 

9 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

no i żeby zobaczyć ten cennik co wrzuciłeś na screenie to trzeba zainstalować tą apkę ? bo w sklepie googla też nie znalazłem info o tych taryfach

:yes:

Dokładnie. 

Co do samej aplikacji to działa., tylko trzeba ręcznie wyłączyć optymalizację baterii dla tej apki, bo inaczej się apka mi zawieszała. 

Wrzucę też tutaj, bo może ktoś się skusi. Dzisiaj (tylko dzisiaj) w iBood jest nawigacja TomTom Go Camper Tour w cenie 949 zł. Normalna cena w sklepach to ok 1300-1400 zł:

https://www.ibood.com/pl/pl/product-specs/00000/696917/nawigacja-tomtom-go-camper-tour/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 21:24, Suzu4x4 napisał:
W dniu 21.08.2022 o 21:12, filipert napisał:

Jak jest korek/wypadek, to w IGO dostaję pytanie o alternatywną trasę i wiem, że spokojnie mogę tam śmignąć zestawem.

to działa tak super ?

Używam tej nawigacji tylko przy jeździe zestawem i szczerze, to za bardzo nie rozgryzłem jej funkcjonalności, a jest sporo przeróżnych ustawień (np. dziesiątki ustawień kolorystycznych dla jazdy w dzień i w nocy). Co do omijania korków, to sygnalizowała mi to tylko kilka razy podczas jednego z przejazdów przez Wiedeń, tak to można poustawiać:

image.thumb.png.69543f6c563917c85f0b8fa7b965fb11.png

 

image.thumb.png.fef51f632e67dcccd24a25f359e2484c.png

i jeszcze ciekawostka jak googl podpowiada alternatywne trasy ;)

image.png.e0df2a9142a19585aa98fbe83eff1679.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.08.2022 o 07:39, jacek00 napisał:

Trzeba podłączyć do auta ;) 

Dokładnie. 
 

to lipa. nie nawidzę instalować czegoś w telefonie tylko po to żeby sprawdzić  czy w ogóle będzie działać :wacko:

w sklepie googla powinny być wyświetlane ceny, plany taryfowe czy kompatybilność z AA.

W dniu 26.08.2022 o 07:58, filipert napisał:

Używam tej nawigacji tylko przy jeździe zestawem i szczerze, to za bardzo nie rozgryzłem jej funkcjonalności, a jest sporo przeróżnych ustawień (np. dziesiątki ustawień kolorystycznych dla jazdy w dzień i w nocy). Co do omijania korków, to sygnalizowała mi to tylko kilka razy podczas jednego z przejazdów przez Wiedeń, tak to można poustawiać:

image.thumb.png.fef51f632e67dcccd24a25f359e2484c.png

i jeszcze ciekawostka jak googl podpowiada alternatywne trasy ;)

 

fajna funkcja z tą możliwością ustawienia czasu jaki można zaoszczędzić :yes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jest teraz ciekawa promocja na TomTom Truck na Androida za rok 165zł. Gdzie Sygic i RL kosztują coś koło 400zł. Chyba kupię i przetestuje. 
Tym bardziej że jeździłem trochę na androidzie na zwykłym TT i ogólnie mi się podobał, Taka navi bez wodotrysków, ale z najważniejszymi informacjami. 
Ma ktoś jakieś doświadczenie z TT Truck? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam 7 dniowy okres testowy w wersji Truck Możemy ustawiać Gabaryty, jednak ustawiamy je pod pojazd ciężarowy. Do wyboru jest jeszcze auto osobowe. I tu nasuwa się pierwsze i decydujące pytanie czy TT traktuje nas jako pojazd ciężarowy i dotyczą nas zakazy wjazdu pojazdów ciężarowych?
Może macie jakieś takie miejsca na trasie to przetestujemy? 

Ustawienie gabarytów 


1017124073_Screenshot_20230106_143747_TomTomGO.thumb.jpg.b6e5df89b35b49994c08e7d6865df123.jpg

 

Wyznaczanie trasy w porównaniu z LR wygląda podobnie, trasa główna z Krakowa do Chełma wybrana identycznie, różnią się trasy alternatywne 


1464490603_Screenshot_20230106_143501_TomTomGO.thumb.jpg.fa6ea90abbb6a7c4453f7f76ace93d3f.jpg

 

Apropo zakazów dla ciężarowych to jest w Chełmie na rondzie taki zakaz i obydwie nawigacje prowadzą tutaj różnie, ale wydaje mi się że żadna nie wybiera krótszej trasy przez właśnie tan zakaz? 
Ale tutaj każda navi tak prowadzi nawet sygic truck, chyba że zmienimy na osobowy to wtedy poprowadzi normalnie tak jak strzałka.

1332592795_Screenshot_20230106_143612_TomTomGO.thumb.jpg.1eec098ebcc79391139e882beeae04d3.jpg


Tak wygląda Łagów na TT i LR czerwone linie na TT to informacja o tym że tam wjechać nie możemy! 

1245226696_Screenshot_20230106_125455_TomTomGO.thumb.jpg.cb55f59e1bc769501445665987e37fb8.jpg


A tak fragment mapy i na czerwono ulice na które wjechać nie możemy, większości przez zakaz do 2,5T  w TT jeśli jesteśmy w pobliżu takiej ulicy wyświetlała mi się też ikonka przekreślonej ciężarówki 

1814450255_Screenshot_20230106_132924_TomTomGO.thumb.jpg.255f1e189b8ff3b8adc064f89d8ee5d1.jpg

Pokazuje też ceny paliw, czy prawdziwe nie wiem

459816410_Screenshot_20230106_161727_TomTomGO.thumb.jpg.10a4e492b49d9641d6709978c24c80b4.jpg


Jest kilka ciekawych opcji, planowanie trasy na kompie w bardzo prosty sposób ala google, jedno kliknięcie i mamy to w telefonie, można też planować na mapachi google ale trzeba wejść na stronę generującą plik GPX wkleić link z map google i wygenerować plik GPX
https://mydrive.tomtom.com/pl_pl/

Mamy dostęp do map z całej europy, większe kraje są nawet podzielone na regiony żeby wszystkiego nie ściągać. 
No nic mam 7 dni będę testował  :D Najbardziej niepokoją mnie te zakazy dla ciężarówek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Voku za zestawienie płatnego TT z darmowym LR, w LR brakuje opcji wyboru trasy "bezpiecznej" bądź "łatwej" znanych z (płatnej)AM. Czekam na dalsze zestawienia i porównania (temat nawet na kanał YT, gdyż brakuje zestawień płatnych z darmowymi nawigacjami). Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polo63 napisał:

Dzięki @Voku za zestawienie płatnego TT z darmowym LR, w LR brakuje opcji wyboru trasy "bezpiecznej" bądź "łatwej" znanych z (płatnej)AM. Czekam na dalsze zestawienia i porównania (temat nawet na kanał YT, gdyż brakuje zestawień płatnych z darmowymi nawigacjami). Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok;).

Będzie okazja to może przetestuje. W TT mamy do wyboru przy planowaniu drogi dwie opcje Krótka i Szybka, Przy planowaniu przez strone jest jeszcze drogi Ekscytujące czyli kręte :D 
Mamy też oczywiście korki i tu wiem że TT nawet za granicą w tej kwestii działa bardzo dobrze. 
Ogólnie co bym nie testował to zazwyczaj działa to na tych samych mapach, pod ciężarówki to są to mapy albo od TT albo Here i pewnie LR, Sygic korzysta z tych map. 
Kwestia tylko która robi to lepiej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.