Skocz do zawartości

Jaka Nawigacja najlepsza jadąc z cepką?


Odrzutowy

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ostatnio zahaczyłem o Ukraiński nadajnik, (nawet nie wyjechałem z PL, droga biegła kilka km od granicy), to kosztowało mnie ~200zł. Póxniej sprawdziłem, to mapy pobrały jakieś 3,5 Mb. Trochę drogo wychodzą te darmowe góglemapsy :lol:

ciesz się że nie płynąłeś promem  gdzie masz roaming przez satelite :-]

ja mam na roaming ustawioną blokadę kosztów na 10 zł a na UE spore pakiety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

możliwość wpisania parametrów pojazdu (długość , szerokość , wysokość ) i  mapy offline.

jak Cię google wprowadzi w wąską drogę gdzie na końcu będzie wiadukt 2m i będziesz musiał cofać z przyczepą kilkaset metrów  żeby zawrócić to docenisz  :-]

nie miej jednak sam przestałem praktycznie używać innych nawigacji poza google maps.

Mnie tak Google poprowadziła:

image.thumb.png.99635e261ab78d5d79e8ff217cf70971.png

Udało się obrócić budę tylko dzięki moverowi. Tak musiałbym właśnie cofać z kilkaset metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ostatnio zahaczyłem o Ukraiński nadajnik, (nawet nie wyjechałem z PL, droga biegła kilka km od granicy), to kosztowało mnie ~200zł. Póxniej sprawdziłem, to mapy pobrały jakieś 3,5 Mb. Trochę drogo wychodzą te darmowe góglemapsy :lol:

Chyba bajki jakieś opowiadasz. Ja jeżdżę przez Niemcy wiele razy i grosze bierze więc nie wiem skąd mogło ci zabrać tyle kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PiotrekiWiola napisał:

Chyba bajki jakieś opowiadasz. Ja jeżdżę przez Niemcy wiele razy i grosze bierze więc nie wiem skąd mogło ci zabrać tyle kasy. 

No bo Niemcy są poza UE i tam przecież nie obowiązuje "roam like at home"...

Proponuję najpierw czytać dokładnie ze zrozumieniem, a potem dopiero odpisywać i zarzucać komuś, że bajki opowiada.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jacek00 napisał:

No bo Niemcy są poza UE i tam przecież nie obowiązuje "roam like at home"...

Proponuję najpierw czytać dokładnie ze zrozumieniem, a potem dopiero odpisywać i zarzucać komuś, że bajki opowiada.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również mapy gugla kilka razy wyprowadziły w miejsca których wolałbym uniknąć. Dlatego z przyczepą jeżdżę na iGO Primo Truck i zarówno w PL jak i podczas wyjazdów na południe EU sprawuje się wyśmienicie. Kiedyś miałem pożyczane na wyjazdy na starej jakiejś nawigacji na Windowsie a od tego roku na tablecie na Androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam tą historię .

to bodajże skalne miasto było

Do Bałtowa jechaliśmy.

 

Jeszcze kiedyś mieliśmy sytuację, że GM chciała nas prowadzić drogą gdzie wiadukt miał chyba 2.5 metra Dobrze, że na znaki patrzyłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

Do Bałtowa jechaliśmy.

 

Jeszcze kiedyś mieliśmy sytuację, że GM chciała nas prowadzić drogą gdzie wiadukt miał chyba 2.5 metra emoji1751.png Dobrze, że na znaki patrzyłem

 

a to coś mi się pomyliło. Koła skalnego miasta też jest podobny mostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PiotrekiWiola napisał:

Pytam z czystej ciekawości. Po co używać jakiś nawigacji z mapami za które trzeba płacić (...)  Czy są jakieś plusy używania innych map, urządzeń? 

Dlaczego niby płacić?

Darmowe OSM pozwalają na sztuczki o których płatne mogą pomażyć  :winner:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipert napisał:

Dlatego z przyczepą jeżdżę na iGO Primo Truck i zarówno w PL jak i podczas wyjazdów na południe EU sprawuje się wyśmienicie.

Nic dodać nic ująć  - tylko potwierdzić i z moich doświadczeń i moich kumpli jeżdżących duzymi
a właściwie dodać  - jako navi na pewno znacznie tańsza i nie gorsza od  Garmina Camper - ustępuje mu trochę bo fakt IGO w edycji Camper ^ Truck ma mniej  POI pod karawaning

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przede mną dopiero pierwszy wyjazd przyczepą.

 

Ale z doświadczeń wyjazdów autem to IGO bez apelacyjnie.

Osobówką na wbudowanej nawigacji - 3 razy Włochy, Węgry

Busem dostawczym - 50 tyś km w pół roku wszystkie trasy na IGO nie zawiodła ani razu, zaprowadziło mnie w każdy kąt Europy. Dodatkowo wszsytkie trasy 100 procent zaznaczone jako unikaj dróg płatnych zawsze bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.